Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

01.03.2017  Аналітика

 

Вибір супутниці життя: рецепт Адама

Молодий чоловік летів у літаку. Поруч із ним сиділа вродлива дівчина, і, звісно, йому хотілося з нею познайомитися. Хлопець не придумав кращого, як звернутися до неї із запитанням: «Ви також летите в цьому літаку?» Дівчині ж нічого не залишалося, як розсміятися.

Невигадана доля

Сергію 28 років. Середнього зросту, непримітний на вигляд, але жвавий молодик. «Майбутня дружина!» — болюче гасло постійних пошуків юнака. Головна проблема хлопця, здається написана не тільки в його очах, а й на лобі. Саме з цієї теми він прочитав найбільше книг, інформації в Інтернеті, прослухав чимало семінарів. Позаяк, на почесний трон «дружини» Сергій розглядав уже щонайменше з 8 кандидаток. Не вважайте, що молодий чоловік непорядний, зовсім ні! У шляхетності та його благочестивих намірах ніхто не сумнівається і досі.

Як же зарадити Сергію, чим допомогти?

Справді, хлопець у своїй незрілості (не дивлячись на вік) заплутався з вибором, кидаючись від однієї юнки до іншої. Його поведінка нагадує розгубленого трьохрічного малюка у відділі дитячих іграшок величезного супермаркету. Боюсь, з подальшими тенденціями активних знайомств, скороминущої дружби і розлуки, молода людина втратить значно більше: стабільність у характері та спокій у душі. Замість перебільшеної вимогливості до інших, треба радити Сергію попрацювати над собою, зменшивши потік тиску на розум і скористатись рецептом першого кавалера в Едемському саду.

У чому ж секрет щастя вибору і знайомства першої сім’ї планети?

День у день, звершуючи свою творчу роботу, Бог наприкінці кожного дня давав схвальну оцінку створеному світу зі словом «Добре!», і так — 6 разів.

Створивши Адама, Творець провів перед ним усіх тварин, аби кожній з них він дав ім’я. Адам бачив, що кожний мав пару, але серед них «помочі не знайшлося, щоб подібна до нього була». Серед усіх створених Богом істот на землі не було нікого, рівного людині. За вирішення проблеми тоді взявся Сам Господь (Бут.2:18): «Недобре, щоб бути чоловіку самотнім. Створю йому поміч, подібну до нього».

Дійсно, людина не створена для самотнього життя: вона не була позбавлена рис товариськості. «Без дружніх взаємин чарівні краєвиди Едему та приємні заняття в саду не приносили Адамові повного щастя. Навіть спілкування з ангелами не могло задовольнити його потреби в співчутті та дружбі. Серед істот, що оточували Адама, не було подібної до нього, котра б кохала його і була коханою», — говориться у книзі «Патріархи і пророки».

Сам Бог дав Адамові супутницю. Він подбав про «поміч, подібну до нього», — помічницю, гідну супутницю, котра в любові та взаєморозумінні була б одне з ним.

Читаючи книгу Буття 2:18-25, ми знаходимо деякий ланцюг поведінкових реакцій: «І сказав Господь Бог: Не добре, щоб бути чоловіку самотнім. Створю йому поміч, подібну до нього. І вчинив Господь Бог із землі всю польову звірину, і все птаство небесне, і до Адама привів, щоб побачити, як він їх кликатиме. А все, як покличе Адам до них, до живої душі воно ймення йому. І назвав Адам імена всій худобі, і птаству небесному, і всій польовій звірині. Але Адамові помочі Він не знайшов, щоб подібна до нього була. І вчинив Господь Бог, що на Адама спав міцний сон, і заснув він. І Він узяв одне з ребер його, і тілом закрив його місце. І перетворив Господь Бог те ребро, що взяв із Адама, на жінку, і привів її до Адама. І промовив Адам: Оце тепер вона кість від костей моїх, і тіло від тіла мого. Вона чоловіковою буде зватися, бо взята вона з чоловіка. Покине тому чоловік свого батька та матір свою, та й пристане до жінки своєї і стануть вони одним тілом. І були вони нагі обоє, Адам та жінка його, і вони не соромились».

Дорогі друзі, прослідкуємо основні віхи цього процесу:

1. Адам чітко усвідомлює свою потребу в парі;

2. Він не вдовольняється в спілкуванні ні з ким, а прагне подібної супутниці;

3. Чоловік не проявляє нарікання чи ремствування, не діє з поспішністю, а натомість довіряє долю Творцеві та «засинає міцним сном»;

4. Адам радісно вигукує «нарешті» і висловлює своє захоплення, коли бачить Єву, жінку, яка не була його дублікатом, а являла собою його частину, оскільки була створена з ребра Адама.

Еллен Уайт в книзі «Патріархи і пророки» цю ситуацію пояснює так: «Єва була створена не з голови Адама, щоб головувати над ним, і не з його стопи, аби бути зневаженою ним, а з його боку — ребра, щоб бути рівною йому, знаходити захист під його рукою і перебувати біля його серця, як кохана».

5. Ініціатива щастя шлюбної пари повністю була в руках Господа. Зауважте, Єва не проявляла знаків уваги та симпатії першою. Вона стала його половинкою, як відповідь на «німі прохання» Адама, й була приведена до нього Самим Богом.

Отже, у випадку Сергія, котрий панічно шукає майбутню супутницю і швидко розчаровується, варто «заснути міцним сном Адама». Інакше кажучи, подібно до пари в Едемі, йому слід довіритись Богу і чекати. Загнуздавши свою пристрасть і бажання, Сергій, у тиші обставин обов’язково зустріне «свою Єву».

Є переконання: якщо перший кавалер нашої планети покладався на вибір Бога, то тим паче нам, сучасним молодим людям, слід вірити, що кожному знайдеться призначена Богом Єва (і свій Адам). Коли в малих буденних справах ми почасти потребуємо керівництва Божого, то у шлюбних питаннях і знайомствах — поспіль!

Рішучою хай буде молитва, а нові зустрічі ґрунтуються на базі добрих безкорисливих справ, допомоги чи підтримки, взаємній доброчинності. Не апелюючи до особистісних інтересів та симпатій, даймо хід природному процесу подій. Не дозволяймо примхам чи почуттям догоджати собі на руйнування. Зважуймо! Якщо ви кохаєте, нехай ваше кохання не буде сліпим. Адже вибираючи очима, жити доведеться з характером. Щоб продовжити кроки зближення дружби, запитуйте Бога. По-правді, історії вибору та знайомств — непроста справа.

Анжела Поліщук,
консультант з сімейних відносин
Фото

Читайте також:

Абетка шлюбу

Мистецтво любити

Поделиться:
просмотров: 404
 

Нове на сайті

   1.03.2017 Анонси подій
   
  26.02.2017 Харьков. Крещение в молитвенном доме на Якутской после программы «Откровение надежды» с участием Билла Биаджи.
  26.02.2017 Ректор українського адвентистського вишу Людмила Штанько: «Ми хочемо виховувати духовну еліту нації»
  24.02.2017 "День за днем", №523
    Каталог файлів
  23.02.2017 Познавательная программа «Против течения» в Энергодаре. 4-18 февраля 2017 г.
  23.02.2017 «По соображениям совести»: фильм о вере, любви и самоотречении
  23.02.2017 В Энергодаре начинает работу центр «Моя здоровая семья»
  23.02.2017 Супруги Луневы поделились рецептом семейного счастья: «Важно, чтобы каждый старался сделать счастливой свою вторую половинку»
  22.02.2017 Український гуманітарний інститут в цифрах
  22.02.2017 Інформаційний лист Міжнародної науково-практичної конференції у м. Київ
    Каталог файлів
 

Події Церкви в Україні

   1.03.2017  Дети в Дарьевке Херсонской области услышали весть о спасении и получили подарки
   1.03.2017  У Чернівцях пройде Міжнародна науково-практична відео-конференція, присвячена 500-річчю Реформації
  27.02.2017  У Краматорську презентували акцію «Донеччина — Реформація-500» (ВІДЕО)
  27.02.2017  Пансионат «Наш Дом» анонсирует медико-миссионерские курсы и лагерное собрание
  26.02.2017  Посетителей евангельской программы в городе Николаеве призывали верить Библии и практиковать здоровый образ жизни
  26.02.2017  На концерте в Николаеве подчеркнули значение протестантской Реформации для современного общества
  26.02.2017  На конференції філологів в Українському гуманітарному інституті говорили про англійську англійською
  25.02.2017  На фестивалі дитячої творчості у Вінниці зібрали кошти для допомоги онкохворим дітям