Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

25.03.2017  Відеоновини

 

Організація ADRA забезпечує водою жителів Донбасу (ВІДЕО)

У співпраці з дитячим фондом ООН Unicef, Німецьким товариством міжнародного співробітництва та 11 локальними організаціями Адвентистське агентство допомоги та розвитку (скорочено — ADRA) в Україні намагається забезпечити питною водою населення Луганської та Донецької областей.

Дарія Тихонова — керівник проекту, координатор Маріупольського офісу ADRA в Україні: “Люди, яким ми допомагаємо, — це мешканці і переселенці, які знаходяться або живуть на території Донецької та Луганської областей. Це найвразливіші верстви населення: і самотні матері, і інваліди, і люди, які постраждали безпосередньо від конфлікту”.

Інженерна складова, розподіл води та гуманітарної допомоги — над цими трьома напрямками працюють 40 співробітників Маріупольського осередку ADRA.

Анатолій Ніштук — менеджер інженерної частини проекту: “Як правило, вода в цьому регіоні є технічною, непридатною для вживання, в ній велика кількість солей, жорсткості, нітратів, і таку воду споживати в харчуванні неможливо. Ми провели оцінку серед 265 сіл у 6 районах — це Мар’їнський, Волноваський, Красноармійський, Володарський, Великоновосілківський та Першотравневий райони. Оцінка полягала у вивченні ситуації саме інфраструктури — як відбувається водозабезпечення і в якому стані перебуває”.

Серед 265 сіл обрали 70, де ситуація була найгіршою. Результати оцінки показали: технічний процес будівництва свердловин був неправильним, тому обладнання, яке подавало воду, швидко зношувалося; резервуари зберігання води не мають спеціального покриття, протікають; труби, по яких вода потрапляє до будинків, будувалися ще у 60-70-их роках минулого століття, 60% із них перебуває в аварійному стані, тому вода часто витікає. Через це багато лікарень, дитсадочків і шкіл не мають достатнього забезпечення якісною питною водою. Аби покращити ситуацію, інженери розробили декілька напрямків допомоги: заміна труб, встановлення насосного обладнання та систем очистки води.

Дмитро Савко — інженер проекту: “Установка — это комплекс фильтров и насосов, которые подбираются конкретно для каждой школы либо садика, в зависимости от анализа воды, и убирают именно те компоненты воды, которые будут плохо влиять на здоровье детей. И на выходе мы получим качественную питьевую воду”.

Усі матеріали ADRA доставляла у населені пункти, де місцеві жителі самотужки виконували необхідні роботи. Для цього було закупили 70 тисяч метрів труб і аксесуари для їхнього встановлення, більше 50 одиниць насосного обладнання, більше 50 резервуарів, 20 систем очистки води, 625 одиниць сантехнічних товарів для лікарень і навчальних закладів. Також у планах — заміна внутрішніх мереж водопостачання у 29 багатоповерхівках міста Мар’їнки, ремонт 11 систем очистки води, будівництво двох свердловин.

Олександр Перетятько — голова Новоукраїнської сільської ради: “Наша співпраця з організацією ADRA розпочалася майже півроку назад. Ми дізналися про роботу цієї організації на території нашого Мар’їнського району і захотіли співпрацювати — через сайт, через інтернет-ресурси вийшли на Маріупольський офіс, з нами законтактували люди, і ми з ними розпочали співпрацю по прокладенню нових труб у селі Максимівка Мар’їнського району Донецької області”.

Окрім цього у рамках проекту жителів Донбасу забезпечують бутильованою водою. За списком видають по декілька пластикових пляшок — залежно від того, зі скількох осіб складається сім’я. А на блокпості дорогою в Донецьк, де щоденно проходить близько п’яти тисяч осіб, розмістили цистерну з водою — тут можна безкоштовно втамувати спрагу. Півкілометрові черги, спека та дощ не стають на перешкоді тим, хто прагне повернутися у рідне місто. Ще один напрямок проекту — забезпечення населення 16-кілограмовими гігієнічними наборами. У кожній коробці — шість рушничків, шампунь, пральний порошок, зубна щітка та паста — загалом 23 найменування. Лише у Мар’їнці таку допомогу отримали 400 сімей.

Ось відгуки місцевих жителів: “В наборе находится тазик, два ведра, полотенце, мыло, бумага — всё необходимое. Помыться шампунь, памперсы детские — это самое необходимое для ребенка”. “Эта организация очень хорошо помогает детскому садику: они приезжают, делают детям праздники, дарят подарки. Дети очень довольны. Да и люди — они помогают стройматериалами, помогают востановить дома. Помогают жить нам”.

Промоція гігієни та санітарії, здорового способу життя — важливий компонент діяльності ADRA на Донбасі. Необхідною допомогою та інформацією її працівники хочуть охопити півмільйона осіб.

Вікторія Михальчук, Айпері Хайтекова, Олександр Федоров, Донбас, “Вісті Надії”

Читайте також:

ADRA перевиконала план допомоги переселенцям (ВІДЕО)

Поделиться:
просмотров: 368
 

Нове на сайті

  23.03.2017 Адріан Буковинський про святкування Року Реформації
  22.03.2017 Ігор Ісіченко. Коментар до відзначення в Україні 500-річчя Реформації (ВІДЕО)
  22.03.2017 Форум «Рік Реформації: Харків» стартував у студентській столиці
  20.03.2017 Непреодолимая сила призвания
  20.03.2017 Ответит ли Бог через монетку?
  20.03.2017 Анонси подій
   
  20.03.2017 Будут ли семейные и интимные отношения на Новой земле?
  19.03.2017 Пациентка пансионата «Наш дом»: «Услышав, что прописала врач, я была в шоке, однако именно эти рецепты меня и спасли»
  19.03.2017 Діти переселенців учились надавати першу медичну допомогу (ВІДЕО)
  19.03.2017 Кто такой пресвитер и какие у него обязанности в общине?
 

Події Церкви в Україні

  24.03.2017  Вінницькі адвентисти роздали духовну літературу жителям селища Десни
  23.03.2017  На Херсонщині пройшов концерт «Через духовну реформацію — до оновлення країни»
  23.03.2017  У Бердичеві вісім осіб приєдналися до адвентистської церкви
  23.03.2017  Семейный фестиваль в Черновцах стал первой оффлайн встречей команды телеканала «Надія» со зрителями
  23.03.2017  Луганские адвентисты провели церемонию посвящения детей в международные церковные детские организации
  23.03.2017  Бучанські школярі випробували свої сили на щорічній спартакіаді в УГІ
  22.03.2017  Протестанти влаштували вуличну благодійну акцію у Тиврові (ФОТО)
  22.03.2017  В УГІ проведуть круглий стіл, присвячений економічним і духовним здобуткам культур трьох гілок християнства