Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

01.03.2017  Аналітика

 

Авторські права — за Богом

Користування шпаргалками — не тільки справа дітей. Історія свідчить, що у процесі створення винаходів до списування охочі й дорослі. Ні, я не про випадки плагіатів. Є одна «дозволена» сфера, в котрій підказки є, так би мовити, легітимними. Ними слугують живі взірці Божого творіння. Дозвольте цю сміливу заяву обґрунтувати аргументами.

Плагіат в архітектурі

Сіднейський оперний театр — оригінальна споруда, схожа на квітку. Вона зводилася впродовж шістнадцяти років, даючи нову назву вжитого стилю та нову назву науки — «біоніка», яка займається пошуком таких ідей у природі та їх втіленням у виробництві.

Зелених жителів нашої планети по праву можна назвати досвідченими архітекторами. У 50-х роках ХХ століття Джозеф Пакстон мав феноменальний успіх у конкурсі кращих проектів Всесвітньої виставки в Лондоні, спорудивши Кришталевий палац за схемою (хто б міг подумати) королівської водяної лілії. По суті, від неї ведуть свій родовід і горді хмарочоси зі сталі та скла.

На будову та конструкцію Ейфелевої вежі в Парижі надихнула структура головки стегнової кістки людини, яка легко витримує вагу всього тіла.

За принципом будови стебла злакових рослин та стовбура дерев побудована Останкінська телевежа.

Живі оригінали і техніка

Величаві соняшники, які не бажають залишатися в тіні, а безперешкодно повертають свої голови у бік сонця, таки «змусили» вчених змайструвати сонячні батареї супутників Землі. Щоправда, переслідувати Сонце нехитрим пристроям дається не так вже й легко.

Гарні поради десантникам свого часу «зробила» насінина-парашут звичайнісінької кульбаби. Піонер літальних апаратів, планер, був сконструйований за аналогом насіння ліани. Політ бабки й досі «підштовхує» інженерів-проектувальників на створення більш маневрених гелікоптерів.

Занурення підводного човна було скопійовано у морського наутилуса. Розробка покрівлі водних суден за подібністю еластично-пружної шкіри дельфінів дозволила збільшити їх швидкість.
На основі знань про відмінне риття нір кротами в ґрунті створені дренажні машини для осушування боліт.

За принципом дії ехолокатора у летючих мишей були спроектовані радар та прилад для сліпих. Створений штучний аналог павутини є базовим матеріалом для виготовлення куленепробивної броні.

На основі функції мантійної порожнини молюсків фільтрувати і сортувати частини, які знаходяться у воді, почали споруджувати технічні берегові очисні системи.

Конфігурація зубів динозаврів «зробила» свій натяк винахідникам форми ножів, призначених для буріння свердловин.

Повчання комах

Стільники у вулику бджіл-трудівниць «підказали» створити розгалужену систему мобільного зв’язку, поділившись і назвою. Тож, стільниковим буває не тільки мед, — усі знають.

Гусеничні трактори завдячують своїй всепрохідності звичайнісіньким гусеницям.

Найближчим часом виробники комп’ютерів планують використати технологію терморегуляції крил метелика у виробництві систем охолодження мікросхем.

Кондиціонер у квартирі «зобов’язаний» своєю появою термітникам, вентиляція та охолодження яких в умовах жаркого клімату та спекотливого літа — це диво із див.

Добре знайомі будівельники з життям жуків короїдів-мікрографів. Їх візерунок слідів вміло відтворюють майстри на стінах сучасних будинків.

Шедеври біоніки поруч

Будь-який водяний насос у нашій домівці працює за схожістю кореневого живлення дерев, які не відчувають нестачі води (а значить, і тиску) навіть на самісіньких вершечках стометрової висоти.

Вчені «запозичили» антивібраційні вміння дятла при конструюванні сучасних автомобільних протиаварійних сидінь.

Дизайнери світу та швейна індустрія також є шанувальниками природи і її Творця. Швидка застібка «липучка» була «запозичена» у плодів будяка, застібка «блискавка» — у пера птаха, а світлодіодні смужки — у світлячків.

Вишуканістю своїх робіт можуть похвалитися й вишивальниці, які створюють нові шедеври-орнаменти на основі візерунків макрозйомки сніжинок. Серед мільярдів пушинок, що падають з неба, немає двох ідентично однакових.

Вдосталь шедеврів біоніки й на кухні. Кожна розбита чашка ще раз нагадує виробникам порцелянових виробів детальніше вивчати мушлі морських молюсків, котрі нескоро дають тріщини, навіть коли вдаряються об скелі.

Тож все, що ми маємо, знаходиться у природі навколо нас! Уважний спостерігач погодиться з фізиком Гансом Крістіаном Ерстедом, котрий сказав: «Усяке ґрунтоване дослідження природи закінчується визнанням існування Бога». Новинки винаходів — це ніщо інше, як списана робота, бо справжнє авторське право незмінно належить Богу-Творцю, адже «Він наказав — і сталося», «повелів — і створилося…»

Після таких фактів нової значущості та наочності набувають слова, записані у книзі Йова 12:7-9: «Але запитай хоч худобу — і навчить тебе, і птаство небесне — й тобі розповість? Або говори до землі — й вона вивчить тебе, і розкажуть тобі риби морські. Хто б із цього всього не пізнав, що Господня рука це вчинила?»

Анжела Поліщук
Фото

Читайте також:

Мудрі уроки світу комах

Поделиться:
просмотров: 321
 

Нове на сайті

   1.03.2017 На Луганщині 65 сімей отримали допомогу із Канади (ВІДЕО)
   1.03.2017 Анонси подій
   
  26.02.2017 Харьков. Крещение в молитвенном доме на Якутской после программы «Откровение надежды» с участием Билла Биаджи.
  26.02.2017 Ректор українського адвентистського вишу Людмила Штанько: «Ми хочемо виховувати духовну еліту нації»
  24.02.2017 "День за днем", №523
    Каталог файлів
  23.02.2017 Познавательная программа «Против течения» в Энергодаре. 4-18 февраля 2017 г.
  23.02.2017 «По соображениям совести»: фильм о вере, любви и самоотречении
  23.02.2017 В Энергодаре начинает работу центр «Моя здоровая семья»
  23.02.2017 Супруги Луневы поделились рецептом семейного счастья: «Важно, чтобы каждый старался сделать счастливой свою вторую половинку»
  22.02.2017 Український гуманітарний інститут в цифрах
 

Події Церкви в Україні

   1.03.2017  Дети в Дарьевке Херсонской области услышали весть о спасении и получили подарки
   1.03.2017  У Чернівцях пройде Міжнародна науково-практична відео-конференція, присвячена 500-річчю Реформації
  27.02.2017  У Краматорську презентували акцію «Донеччина — Реформація-500» (ВІДЕО)
  27.02.2017  Пансионат «Наш Дом» анонсирует медико-миссионерские курсы и лагерное собрание
  26.02.2017  Посетителей евангельской программы в городе Николаеве призывали верить Библии и практиковать здоровый образ жизни
  26.02.2017  На концерте в Николаеве подчеркнули значение протестантской Реформации для современного общества
  26.02.2017  На конференції філологів в Українському гуманітарному інституті говорили про англійську англійською
  25.02.2017  На фестивалі дитячої творчості у Вінниці зібрали кошти для допомоги онкохворим дітям