Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

01.03.2017  Аналітика

 

Свято Жнив як прообраз Дня, очікуваного християнами

Адвентистські громади традиційно восени проводять свято Жнив. Це урочисте служіння дає можливість вірянам не лише подякувати Богові за дари осені й прославити Його як Свого Творця, а й зазирнути в глибину змісту й початок самого свята.

Поринувши в давнину, в ті часи, коли Сам Господь керував Своїм народом і встановлював дати й символіку святкувань, ми побачимо значно глибшу суть цього дня. Побачимо, що не лише за плоди осені, за щоденний хліб, турботу й дихання життя ми повинні дякувати Тому, Хто його дає; не лише за Божу постійну охорону й благословення. Адже це свято вказує на прекрасне вічне майбутнє, що очікує на всіх, хто повірив в Ісуса як в Бога й прийняв Його як Свого Спасителя, віддав Йому своє серце й довірив життя. Жнива символізують майбутні події, що дуже скоро відбудуться на нашій землі — прихід переможного Ісуса як Царя над усіма царями і Господа над усіма панами. Це буде прекрасний, радісний день, коли Ісус, Цар Всесвіту, повернеться за всіма, хто на той час буде очікувати Його приходу, а також за всіма, хто уже спочив в очікуванні Його. Адже тоді воскреснуть всі, хто любив Бога і служив Йому, тоді виконається біблійне пророцтво: “З рук шеолу Я викуплю їх, від смерти їх вибавлю. Де, смерте, жало твоє? Де, шеоле, твоя перемога?” (Осія 13:14). То буде найпрекрасніший день на нашій планеті з часу її гріхопадіння й на це вказує свято Жнив. Сам Ісус говорив про це, коли ще був на нашій землі: “жнива — то кінець віку, а женці Анголи”. (Матвія 13:39)

А в книзі Об’явлення написано так: “І я глянув, і ото біла хмара, а на хмарі сидить подібний до Людського Сина. Він мав на своїй голові золотого вінця, а в руці його гострий серп. І інший Ангол вийшов із храму, і гучним голосом кликнув до того, хто на хмарі сидів: Пошли серпа свого й жни, бо настала година пожати, дозріло бо жниво землі! І той, хто на хмарі сидів, скинув додолу серпа свого, і земля була вижата.” (Об’явлення 14:14-16)

Тобто, свято Жнив як прообраз виконається в недалекому майбутньому, як воскресіння усіх віруючих для вічного радісного життя! У цьому не може бути сумніву — переконує нас Біблія і історія. Адже символіка тих свят, які передували святу Жнив, і які були пов’язані з цим святом однією пророчою лінією, виконалася з усією ретельністю. Те, на що вони вказували, з точністю знайшло своє відображення в історії нашої планети. А це — смерть Ісуса Христа як справжнього Агнця, що взяв на Себе гріхи кожної людини — на що вказувало свято Пасхи. Це — перше воскресіння й вознесіння на Небеса уже для безсмертного життя Ісуса і святих, на що вказував перший сніп потрясіння на свято Принесення в жертву першого плоду. Саме в день цього свята Ісус представив перед обличчям Небесного Батька перший сніп жнив від цього світу, за викуплення якого Він помер.

Це і символіка свята Опрісноків, коли віруючі повинні були їсти пасхальне ягня разом з опрісноками, які потрібно було їсти протягом семи днів, що вказувало на обов’язкову умову спасіння — прийняти Ісуса як свою викупну жертву від влади гріха й смерті та жити новим, чистим життям, не повертаючись до гріхів минулого (“Тому святкуймо не в давній розчині, ані в розчині злоби й лукавства, але в опрісноках чистости та правди!” (1 до Коринтян 5:8)). А засвідчення у викупленні знайшло своє відображення у Суботі, коли Викупитель спочивав у могилі в цей день, тому що “завершив” (Івана 19:30) справу викуплення людства (на що вказував перший день свята Опрісноків, визначений Господом, як церемоніальна субота (Лев.23:6,7). Саме в цей день і спочивав у могилі Ісус. Та й саме свято Жнив, або П’ятидесятниці частково виконалось в історії планети, коли саме на це свято був злитий Святий Дух на першу, апостольську Церкву, як виконання пророцтва Іоіля про ранній та пізній дощ. Тоді частково відбулись Жнива для Царства Небесного, коли в один день до Господа навертались тисячі душ, вириваючись з полону ворога Божого і людського — диявола, для вічного життя. Дуже скоро відбудуться кінцеві Жнива цього світу, коли Небесні житниці наповняться добрим зерном — багатьма спасенними!

І, спостерігаючи виконання пророцтв в історії, ми не можемо не вірити у виконання й цього прообразу, цієї символіки, закладеної в це радісне свято. І за це прекрасне дійство — вся подяка також тільки Ісусу, адже це стало можливим тільки завдяки Йому як жертовному Ягняті!

Тому хочеться все більше і більше дякувати Богові як нашому Творцю і Викупителю! Котрий не залишив нашу повсталу проти Його правління планету на призволяще, а так “полюбив світ, що віддав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне” (Івана 3:16).

Розуміючи це, все більше хочеться дякувати й прославляти Того, Хто мудро керує усім всесвітом і ніколи не помиляється!

І Хто “пильнує Свого слова, щоб справдилось воно” (Єремія 1:12).

Вікторія Трофімчук

Читайте також:

Адвентисты представили продукты здорового питания на межконфессиональном празднике благодарения в Херсоне

Поделиться:
просмотров: 829
 

Нове на сайті

   1.03.2017 На Луганщині 65 сімей отримали допомогу із Канади (ВІДЕО)
   1.03.2017 Анонси подій
   
  26.02.2017 Харьков. Крещение в молитвенном доме на Якутской после программы «Откровение надежды» с участием Билла Биаджи.
  26.02.2017 Ректор українського адвентистського вишу Людмила Штанько: «Ми хочемо виховувати духовну еліту нації»
  24.02.2017 "День за днем", №523
    Каталог файлів
  23.02.2017 Познавательная программа «Против течения» в Энергодаре. 4-18 февраля 2017 г.
  23.02.2017 «По соображениям совести»: фильм о вере, любви и самоотречении
  23.02.2017 В Энергодаре начинает работу центр «Моя здоровая семья»
  23.02.2017 Супруги Луневы поделились рецептом семейного счастья: «Важно, чтобы каждый старался сделать счастливой свою вторую половинку»
  22.02.2017 Український гуманітарний інститут в цифрах
 

Події Церкви в Україні

   1.03.2017  Дети в Дарьевке Херсонской области услышали весть о спасении и получили подарки
   1.03.2017  У Чернівцях пройде Міжнародна науково-практична відео-конференція, присвячена 500-річчю Реформації
  27.02.2017  У Краматорську презентували акцію «Донеччина — Реформація-500» (ВІДЕО)
  27.02.2017  Пансионат «Наш Дом» анонсирует медико-миссионерские курсы и лагерное собрание
  26.02.2017  Посетителей евангельской программы в городе Николаеве призывали верить Библии и практиковать здоровый образ жизни
  26.02.2017  На концерте в Николаеве подчеркнули значение протестантской Реформации для современного общества
  26.02.2017  На конференції філологів в Українському гуманітарному інституті говорили про англійську англійською
  25.02.2017  На фестивалі дитячої творчості у Вінниці зібрали кошти для допомоги онкохворим дітям