Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 
 

Онук польського генерала, який став сином Небесного Царя

Багато людей беруть в руки Біблію з наміром прочитати її до кінця, але відмовляються від своїх спроб, пробігши очима лише декілька початкових розділів. Не знаходячи в ній нічого захопливого, інтригуючого, зіткнувшись з незнайомою фразеологією, вони відкладають книгу в бік, вважаючи її, через свою малодушність, чимось, що вище їхнього розуміння. Напевно, мільйони Біблій лежать в домівках християн, припадаючи пилом. Ними практично не користуються, за виключенням особливих випадків — таких як шлюбна або похоронна церемонії.

Протягом століть Біблія демонструвала свою таємничу міць, здатну перетворювати життя людини, підносити її дух, збагачувати розум, розширювати погляд на оточуючий світ, і облагороджувати її бажання. Багато щирих людей у нашій країні протягом століть прагнули до пізнання істини Божої, як вона викладена в Біблії. Цей підвищений інтерес до Біблії серед простого народу дуже сильно проявився у зв'язку з падінням кріпацького права у 1861 р. і з появою у Росії Священного Писання російською мовою у 1876 році. Дослідники відзначають, що це значною мірою сприяло розповсюдженню руху, котрий пропагував життя за біблійними принципами.

Цей рух особливо швидко розповсюджувався на теренах Київської губернії у Таращанському повіті, який називали «розсадником штундизму». Одним з найяскравіших його представників був Теофіл Арсентієвич Бабієнко (1850-1943 рр.). Він народився у м. Тараща, пізніше став служителем Церкви АСД — першим рукопокладеним пастором для служіння серед українців й інших східних слов'ян. Його дід за материнською лінією на прізвище Гордовський був польським генералом, а батько займався іконописом.

Теофіл Бабієнко (на фото в центрі) служив дияконом-псаломщиком у православній церкві м. Тараща. До свого навернення він не бував за кордоном, не спілкувався з іноземними місіонерами, не тримав у руках жодного видання, «противного» Церкві. В лиці Бабієнка ми маємо приклад самостійного усвідомлення віри — завдяки Слову Божому в силі Святого Духа. Спочатку під час служіння у храмі, потім самостійно вивчаючи Біблію, ця проста людина поступово переконалася у необхідності жити за Словом Божим.

Це сталося, коли Теофіл Арсентієвич був регентом у православній церкві містечка Тараща, а також читав Псалми з Біблії на криласі церкви. Йому настільки сподобалася ця книга, що він попросив у священика дозволу брати її додому. Вечорами Теофіл сідав за стіл і читав Біблію. Дізнавшись, що у регента церкви є вдома Біблія, сусіди стали приходити послухати її читання. Річ у тім, що у ті роки Біблія була величезною рідкістю, і придбати її було дуже тяжко навіть у великих містах, а в маленьких містечках її зовсім не було.

Бабієнко зі своїми слухачами не читали ніякої іншої релігійної літератури, тлумачень, енциклопедій, вони просто читали Біблію, Слово Живого Бога, і в них усе більше й більше міцніло бажання в усьому слідувати біблійним заповідям і вченню. Але багато з того, у що Теофіл раніше вірив, суперечило Біблії. Він відкрив, що Біблія забороняє поклонятися святим і відкидає вчення про безсмертя душі, велить дотримувати суботній день, а хрещення має звершуватися у дорослому віці через каяття і шляхом повного занурення у воду.

Дійшовши таких висновків, Бабієнко пішов до священика і став запитувати в нього: чому їхня церква не дотримується того, про що ясно написано у Біблії? Він показав священику біблійні тексти і просив дати пояснення, якщо він, Теофіл, у чомусь помиляється. На це священик у різкій формі сказав йому, що він зійшов з розуму, і це було спричинено читанням Біблії. При цьому батюшка наказав повернути Біблію, щоби вона більше не бентежила Теофіла. Але якщо Бабієнко й повернув священику Біблію, проте від бажання далі пізнавати біблійну істину не відмовився. Він вирушає до Києва, маючи намір купити собі Біблію і віднайти відповіді на виниклі у нього і його друзів запитання. Почуття невимовної радості переповнювало його, коли він їхав назад з Києва до себе в Таращу. Він їхав з радістю, бо придбав Слово Боже.

На превеликий жаль, у наші дні, коли придбання Біблії не викликає жодних труднощів, ми чомусь перестали цінувати цей скарб. У багатьох віруючих Біблія просто стоїть на полиці, а справжнє дослідження Писання сьогодні, на жаль, практично не проводиться. Людей більше цікавить те, що скажуть політики, соціологи, що відбуватиметься в країні, ніж Біблія та її пророцтва. Політичні передачі збирають біля екранів мільйони людей, і вони із жадністю слухають. Ще більшою, мабуть, популярністю користуються передачі за участю екстрасенсів і астрологів, з оманливих слів котрих мільйони людей хочуть дізнатися про своє майбутнє. Те ж, що каже Біблія з цих питань, практично нікого не цікавить. У цьому, до речі, і полягає одна з причин того кризового періоду, в якому ми живемо.
Але Бабієнко цікавило саме те, що каже Біблія. І тому, повернувшись у Таращу, він продовжив її вивчення. Невдовзі його будинок вже не міг вмістити усіх бажаючих. У 1877 р. вони організували «Товариство братів, які досліджують Біблію». Товариство швидко зростало, з'явилися філії в інших містах і селах України. Члени Товариства проповідували у навколишніх селах біблійні істини: про святість суботи, неприпустимість поклоніння святим, безпідставність безсмертя душі та скорий прихід Господа. Невдовзі сподвижники Бабієнка, зібравши гроші, вирішили побудувати свій молитовний будинок, і 1883 року відправили свого керівника у Київ до генерал-губернатора за дозволом побудувати будинок молитви, де могли збиратися для вивчення Біблії усі бажаючі.
Під час поїздки до Києва Бабієнка заарештували «за розповсюдження єресі» і вислали на Кавказ. У 1886-1887 рр. Теофіл Бабієнко, знаходячись у засланні у Ставрополі та вже дотримуючи суботу, став першим адвентистом-українцем, а після знайомства з адвентистським проповідником Лаубганом організував у Ставрополі першу слов'янську адвентистську громаду. У 1890 р. під час адвентистської конференції на території Росії Бабієнко був рукопокладений на проповідницьке служіння, став першим священнослужителем-українцем Церкви адвентистів сьомого дня.

Біблія діяла у житті Т.А.Бабієнка, вона і сьогодні змінює серця багатьох людей. А як щодо вас? Чи читаєте ви Священне Писання? Чи дозволяєте Богові перетворювати вас?

Віталій Нероба, релігієзнавець,
служитель Церкви АСД м. Тараща, Київська область
 

Поделиться:
просмотров: 2126
 

Нове на сайті

  23.02.2017 «По соображениям совести»: фильм о вере, любви и самоотречении
  23.02.2017 В Энергодаре начинает работу центр «Моя здоровая семья»
  23.02.2017 Супруги Луневы поделились рецептом семейного счастья: «Важно, чтобы каждый старался сделать счастливой свою вторую половинку»
  22.02.2017 Анонси подій
   
  22.02.2017 Український гуманітарний інститут в цифрах
  22.02.2017 Інформаційний лист Міжнародної науково-практичної конференції у м. Київ
    Каталог файлів
  21.02.2017 Харківська обладміністрація долучається до святкування Року Реформації (ВІДЕО)
  21.02.2017 Адвентисти в Харкові щосереди проводять "соціальний день" (ВІДЕО)
  21.02.2017 У столиці провели форум “Рік Реформації. Початок” (ВІДЕО)
  21.02.2017 Світ відзначив День закоханих (ВІДЕО)
 

Події Церкви в Україні

  23.02.2017  В Энергодаре супруги Луневы предлагают помощь тем, кто борется за счастье своей семьи
  22.02.2017  У Кам'янці пройде круглий стіл щодо ролі Реформації у розвитку суспільства
  22.02.2017  У Києві пройде Міжнародна науково-практична конференція «Вплив Реформації на державотворення та економічний розвиток: уроки для України»
  22.02.2017  У Ніжині пройшов круглий стіл «Історія Реформації: вчора. сьогодні, завтра»
  22.02.2017  В Николаевской области дети с ограниченными возможностями услышали весть о рождении Христа
  21.02.2017  Участники нового клуба следопытов в Чугуеве подтвердили свое решение жить по Божьим заповедям
  21.02.2017  Євангеліст Софія Солер провела в Жмеринці програму «Надія — є»
  21.02.2017  Украинские предприниматели-адвентисты выбрали проекты для спонсирования