Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 
 

Онук польського генерала, який став сином Небесного Царя

Багато людей беруть в руки Біблію з наміром прочитати її до кінця, але відмовляються від своїх спроб, пробігши очима лише декілька початкових розділів. Не знаходячи в ній нічого захопливого, інтригуючого, зіткнувшись з незнайомою фразеологією, вони відкладають книгу в бік, вважаючи її, через свою малодушність, чимось, що вище їхнього розуміння. Напевно, мільйони Біблій лежать в домівках християн, припадаючи пилом. Ними практично не користуються, за виключенням особливих випадків — таких як шлюбна або похоронна церемонії.

Протягом століть Біблія демонструвала свою таємничу міць, здатну перетворювати життя людини, підносити її дух, збагачувати розум, розширювати погляд на оточуючий світ, і облагороджувати її бажання. Багато щирих людей у нашій країні протягом століть прагнули до пізнання істини Божої, як вона викладена в Біблії. Цей підвищений інтерес до Біблії серед простого народу дуже сильно проявився у зв'язку з падінням кріпацького права у 1861 р. і з появою у Росії Священного Писання російською мовою у 1876 році. Дослідники відзначають, що це значною мірою сприяло розповсюдженню руху, котрий пропагував життя за біблійними принципами.

Цей рух особливо швидко розповсюджувався на теренах Київської губернії у Таращанському повіті, який називали «розсадником штундизму». Одним з найяскравіших його представників був Теофіл Арсентієвич Бабієнко (1850-1943 рр.). Він народився у м. Тараща, пізніше став служителем Церкви АСД — першим рукопокладеним пастором для служіння серед українців й інших східних слов'ян. Його дід за материнською лінією на прізвище Гордовський був польським генералом, а батько займався іконописом.

Теофіл Бабієнко (на фото в центрі) служив дияконом-псаломщиком у православній церкві м. Тараща. До свого навернення він не бував за кордоном, не спілкувався з іноземними місіонерами, не тримав у руках жодного видання, «противного» Церкві. В лиці Бабієнка ми маємо приклад самостійного усвідомлення віри — завдяки Слову Божому в силі Святого Духа. Спочатку під час служіння у храмі, потім самостійно вивчаючи Біблію, ця проста людина поступово переконалася у необхідності жити за Словом Божим.

Це сталося, коли Теофіл Арсентієвич був регентом у православній церкві містечка Тараща, а також читав Псалми з Біблії на криласі церкви. Йому настільки сподобалася ця книга, що він попросив у священика дозволу брати її додому. Вечорами Теофіл сідав за стіл і читав Біблію. Дізнавшись, що у регента церкви є вдома Біблія, сусіди стали приходити послухати її читання. Річ у тім, що у ті роки Біблія була величезною рідкістю, і придбати її було дуже тяжко навіть у великих містах, а в маленьких містечках її зовсім не було.

Бабієнко зі своїми слухачами не читали ніякої іншої релігійної літератури, тлумачень, енциклопедій, вони просто читали Біблію, Слово Живого Бога, і в них усе більше й більше міцніло бажання в усьому слідувати біблійним заповідям і вченню. Але багато з того, у що Теофіл раніше вірив, суперечило Біблії. Він відкрив, що Біблія забороняє поклонятися святим і відкидає вчення про безсмертя душі, велить дотримувати суботній день, а хрещення має звершуватися у дорослому віці через каяття і шляхом повного занурення у воду.

Дійшовши таких висновків, Бабієнко пішов до священика і став запитувати в нього: чому їхня церква не дотримується того, про що ясно написано у Біблії? Він показав священику біблійні тексти і просив дати пояснення, якщо він, Теофіл, у чомусь помиляється. На це священик у різкій формі сказав йому, що він зійшов з розуму, і це було спричинено читанням Біблії. При цьому батюшка наказав повернути Біблію, щоби вона більше не бентежила Теофіла. Але якщо Бабієнко й повернув священику Біблію, проте від бажання далі пізнавати біблійну істину не відмовився. Він вирушає до Києва, маючи намір купити собі Біблію і віднайти відповіді на виниклі у нього і його друзів запитання. Почуття невимовної радості переповнювало його, коли він їхав назад з Києва до себе в Таращу. Він їхав з радістю, бо придбав Слово Боже.

На превеликий жаль, у наші дні, коли придбання Біблії не викликає жодних труднощів, ми чомусь перестали цінувати цей скарб. У багатьох віруючих Біблія просто стоїть на полиці, а справжнє дослідження Писання сьогодні, на жаль, практично не проводиться. Людей більше цікавить те, що скажуть політики, соціологи, що відбуватиметься в країні, ніж Біблія та її пророцтва. Політичні передачі збирають біля екранів мільйони людей, і вони із жадністю слухають. Ще більшою, мабуть, популярністю користуються передачі за участю екстрасенсів і астрологів, з оманливих слів котрих мільйони людей хочуть дізнатися про своє майбутнє. Те ж, що каже Біблія з цих питань, практично нікого не цікавить. У цьому, до речі, і полягає одна з причин того кризового періоду, в якому ми живемо.
Але Бабієнко цікавило саме те, що каже Біблія. І тому, повернувшись у Таращу, він продовжив її вивчення. Невдовзі його будинок вже не міг вмістити усіх бажаючих. У 1877 р. вони організували «Товариство братів, які досліджують Біблію». Товариство швидко зростало, з'явилися філії в інших містах і селах України. Члени Товариства проповідували у навколишніх селах біблійні істини: про святість суботи, неприпустимість поклоніння святим, безпідставність безсмертя душі та скорий прихід Господа. Невдовзі сподвижники Бабієнка, зібравши гроші, вирішили побудувати свій молитовний будинок, і 1883 року відправили свого керівника у Київ до генерал-губернатора за дозволом побудувати будинок молитви, де могли збиратися для вивчення Біблії усі бажаючі.
Під час поїздки до Києва Бабієнка заарештували «за розповсюдження єресі» і вислали на Кавказ. У 1886-1887 рр. Теофіл Бабієнко, знаходячись у засланні у Ставрополі та вже дотримуючи суботу, став першим адвентистом-українцем, а після знайомства з адвентистським проповідником Лаубганом організував у Ставрополі першу слов'янську адвентистську громаду. У 1890 р. під час адвентистської конференції на території Росії Бабієнко був рукопокладений на проповідницьке служіння, став першим священнослужителем-українцем Церкви адвентистів сьомого дня.

Біблія діяла у житті Т.А.Бабієнка, вона і сьогодні змінює серця багатьох людей. А як щодо вас? Чи читаєте ви Священне Писання? Чи дозволяєте Богові перетворювати вас?

Віталій Нероба, релігієзнавець,
служитель Церкви АСД м. Тараща, Київська область
 

Поделиться:
просмотров: 2172
 

Нове на сайті

  26.03.2017 Урок субботней школы, №2, 2017 (+ комментарий)
    Каталог файлів
  26.03.2017 Урок субботней школы, №2, 2017
    Каталог файлів
  26.03.2017 Урок суботньої школи, №2, 2017
    Каталог файлів
  26.03.2017 "День за днем", №527
    Каталог файлів
  26.03.2017 Чи можна довіряти благодійним організаціям? (ВІДЕО)
  26.03.2017 Як покращити сон? (ВІДЕО)
  25.03.2017 Як здобути авторитет? (ВІДЕО)
  25.03.2017 Як безкоштовно отримати земельну ділянку? (ВІДЕО)
  25.03.2017 Анонси подій
   
  25.03.2017 Спілці християнських письменників — 10 років (ВІДЕО)
 

Події Церкви в Україні

  25.03.2017  Християнське арт-кафе «Parkovka» стартувало в Рахнах-Лісових
  24.03.2017  Вінницькі адвентисти роздали духовну літературу жителям селища Десни
  23.03.2017  На Херсонщині пройшов концерт «Через духовну реформацію — до оновлення країни»
  23.03.2017  У Бердичеві вісім осіб приєдналися до адвентистської церкви
  23.03.2017  Семейный фестиваль в Черновцах стал первой оффлайн встречей команды телеканала «Надія» со зрителями
  23.03.2017  Луганские адвентисты провели церемонию посвящения детей в международные церковные детские организации
  23.03.2017  Бучанські школярі випробували свої сили на щорічній спартакіаді в УГІ
  22.03.2017  Протестанти влаштували вуличну благодійну акцію у Тиврові (ФОТО)