Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 
 

Онук польського генерала, який став сином Небесного Царя

Багато людей беруть в руки Біблію з наміром прочитати її до кінця, але відмовляються від своїх спроб, пробігши очима лише декілька початкових розділів. Не знаходячи в ній нічого захопливого, інтригуючого, зіткнувшись з незнайомою фразеологією, вони відкладають книгу в бік, вважаючи її, через свою малодушність, чимось, що вище їхнього розуміння. Напевно, мільйони Біблій лежать в домівках християн, припадаючи пилом. Ними практично не користуються, за виключенням особливих випадків — таких як шлюбна або похоронна церемонії.

Протягом століть Біблія демонструвала свою таємничу міць, здатну перетворювати життя людини, підносити її дух, збагачувати розум, розширювати погляд на оточуючий світ, і облагороджувати її бажання. Багато щирих людей у нашій країні протягом століть прагнули до пізнання істини Божої, як вона викладена в Біблії. Цей підвищений інтерес до Біблії серед простого народу дуже сильно проявився у зв'язку з падінням кріпацького права у 1861 р. і з появою у Росії Священного Писання російською мовою у 1876 році. Дослідники відзначають, що це значною мірою сприяло розповсюдженню руху, котрий пропагував життя за біблійними принципами.

Цей рух особливо швидко розповсюджувався на теренах Київської губернії у Таращанському повіті, який називали «розсадником штундизму». Одним з найяскравіших його представників був Теофіл Арсентієвич Бабієнко (1850-1943 рр.). Він народився у м. Тараща, пізніше став служителем Церкви АСД — першим рукопокладеним пастором для служіння серед українців й інших східних слов'ян. Його дід за материнською лінією на прізвище Гордовський був польським генералом, а батько займався іконописом.

Теофіл Бабієнко (на фото в центрі) служив дияконом-псаломщиком у православній церкві м. Тараща. До свого навернення він не бував за кордоном, не спілкувався з іноземними місіонерами, не тримав у руках жодного видання, «противного» Церкві. В лиці Бабієнка ми маємо приклад самостійного усвідомлення віри — завдяки Слову Божому в силі Святого Духа. Спочатку під час служіння у храмі, потім самостійно вивчаючи Біблію, ця проста людина поступово переконалася у необхідності жити за Словом Божим.

Це сталося, коли Теофіл Арсентієвич був регентом у православній церкві містечка Тараща, а також читав Псалми з Біблії на криласі церкви. Йому настільки сподобалася ця книга, що він попросив у священика дозволу брати її додому. Вечорами Теофіл сідав за стіл і читав Біблію. Дізнавшись, що у регента церкви є вдома Біблія, сусіди стали приходити послухати її читання. Річ у тім, що у ті роки Біблія була величезною рідкістю, і придбати її було дуже тяжко навіть у великих містах, а в маленьких містечках її зовсім не було.

Бабієнко зі своїми слухачами не читали ніякої іншої релігійної літератури, тлумачень, енциклопедій, вони просто читали Біблію, Слово Живого Бога, і в них усе більше й більше міцніло бажання в усьому слідувати біблійним заповідям і вченню. Але багато з того, у що Теофіл раніше вірив, суперечило Біблії. Він відкрив, що Біблія забороняє поклонятися святим і відкидає вчення про безсмертя душі, велить дотримувати суботній день, а хрещення має звершуватися у дорослому віці через каяття і шляхом повного занурення у воду.

Дійшовши таких висновків, Бабієнко пішов до священика і став запитувати в нього: чому їхня церква не дотримується того, про що ясно написано у Біблії? Він показав священику біблійні тексти і просив дати пояснення, якщо він, Теофіл, у чомусь помиляється. На це священик у різкій формі сказав йому, що він зійшов з розуму, і це було спричинено читанням Біблії. При цьому батюшка наказав повернути Біблію, щоби вона більше не бентежила Теофіла. Але якщо Бабієнко й повернув священику Біблію, проте від бажання далі пізнавати біблійну істину не відмовився. Він вирушає до Києва, маючи намір купити собі Біблію і віднайти відповіді на виниклі у нього і його друзів запитання. Почуття невимовної радості переповнювало його, коли він їхав назад з Києва до себе в Таращу. Він їхав з радістю, бо придбав Слово Боже.

На превеликий жаль, у наші дні, коли придбання Біблії не викликає жодних труднощів, ми чомусь перестали цінувати цей скарб. У багатьох віруючих Біблія просто стоїть на полиці, а справжнє дослідження Писання сьогодні, на жаль, практично не проводиться. Людей більше цікавить те, що скажуть політики, соціологи, що відбуватиметься в країні, ніж Біблія та її пророцтва. Політичні передачі збирають біля екранів мільйони людей, і вони із жадністю слухають. Ще більшою, мабуть, популярністю користуються передачі за участю екстрасенсів і астрологів, з оманливих слів котрих мільйони людей хочуть дізнатися про своє майбутнє. Те ж, що каже Біблія з цих питань, практично нікого не цікавить. У цьому, до речі, і полягає одна з причин того кризового періоду, в якому ми живемо.
Але Бабієнко цікавило саме те, що каже Біблія. І тому, повернувшись у Таращу, він продовжив її вивчення. Невдовзі його будинок вже не міг вмістити усіх бажаючих. У 1877 р. вони організували «Товариство братів, які досліджують Біблію». Товариство швидко зростало, з'явилися філії в інших містах і селах України. Члени Товариства проповідували у навколишніх селах біблійні істини: про святість суботи, неприпустимість поклоніння святим, безпідставність безсмертя душі та скорий прихід Господа. Невдовзі сподвижники Бабієнка, зібравши гроші, вирішили побудувати свій молитовний будинок, і 1883 року відправили свого керівника у Київ до генерал-губернатора за дозволом побудувати будинок молитви, де могли збиратися для вивчення Біблії усі бажаючі.
Під час поїздки до Києва Бабієнка заарештували «за розповсюдження єресі» і вислали на Кавказ. У 1886-1887 рр. Теофіл Бабієнко, знаходячись у засланні у Ставрополі та вже дотримуючи суботу, став першим адвентистом-українцем, а після знайомства з адвентистським проповідником Лаубганом організував у Ставрополі першу слов'янську адвентистську громаду. У 1890 р. під час адвентистської конференції на території Росії Бабієнко був рукопокладений на проповідницьке служіння, став першим священнослужителем-українцем Церкви адвентистів сьомого дня.

Біблія діяла у житті Т.А.Бабієнка, вона і сьогодні змінює серця багатьох людей. А як щодо вас? Чи читаєте ви Священне Писання? Чи дозволяєте Богові перетворювати вас?

Віталій Нероба, релігієзнавець,
служитель Церкви АСД м. Тараща, Київська область
 

Поделиться:
просмотров: 2087
 

Нове на сайті

  15.01.2017 Анонси подій
   
  15.01.2017 Третій конгрес адвентистів-підприємців (Вінниця, 16-20 листопада) (ВІДЕО)
  14.01.2017 "День за днем", №517
    Каталог файлів
  14.01.2017 Оксана Козунь про кохання і нові кліпи (ВІДЕО)
  14.01.2017 Гурт ManSound про свою творчість і справжню дружбу (ВІДЕО)
  14.01.2017 Что Эллен Уайт пишет о питании во время беременности
  14.01.2017 Пастор-марафонец Денис Медведев: «Для здоровья лучше просто бежать, чем бежать с целью кого-то обогнать»
  12.01.2017 Цукровий діабет: причини, симптоми та лікування (ВІДЕО)
  12.01.2017 Ірина Федишин про свою сім’ю і духовність (ВІДЕО)
  12.01.2017 Програма туру по місцях Реформації
    Каталог файлів
 

Події Церкви в Україні

  17.01.2017  На Тернопільщині адвентисти відвідали виправну колонію, де пропагували заняття спортом і здоровий спосіб життя
  17.01.2017  Адвентисты подарили праздник маленьким жителям Славянска
  17.01.2017  Дети в черниговском арт-кафе МАК показали свое творчество и ответили на вопросы о Рождестве
  17.01.2017  Участники каникулярной школы в Ромнах узнали, кто из рожденных на земле является «Самым-самым»
  17.01.2017  В рамках проекта R-500 более 100 детей из социально незащищённых семей посетили рождественский праздник в Никополе
  17.01.2017  На рождественских мероприятиях в Харькове христиане показали спектакль о Христе, послужили детям-инвалидам и детям из социально незащищенных семей (хроника)
  17.01.2017  На Луганщине адвентисты из пансионата «Айдар» познакомили сельских и городских жителей с библейской историей спасения
  16.01.2017  Англійський педагог розповів, як правильно викладати