Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

26.02.2017  Відеоновини

 

Канадійці допомагають жителям Донбасу (ВІДЕО)

Щодня із шостої до одинадцятої години вечора настає “час АТО” — так називають жителі села Жованка, що на Донбасі, час обстрілів. Через військові дії у селі немає газу, у червні відключили електроенергію. Школа, поліклініка, церква та інші установи залишилися “на тій стороні”. “Гараж” став єдиним центром спілкування між односельчанами та місцем, де вони можуть отримати різного роду допомогу, вирішити соціальні та юридичні питання.

Так у селі скликають до “гаражу” усіх жителів, яких тут залишилося небагато — майже 250 осіб. Цього разу їх кличуть представники благодійної організації “Пліч-о-пліч” міста Бахмута Донецької області. Приїхали не самі — з ними волонтери, які привезли гуманітарну допомогу із Канади: медичні засоби, новий та вживаний одяг, набори сухих супів, будматеріали.

Вадим Коржос — волонтер: “На самому початку ти нічого не розумієш. Тобто ти знаєш, що щось треба зробити, але як це зробити, абсолютно немає ніякого ні бачення, ні розуміння — нічого. Але поступово, крок за кроком, приходило якесь усвідомлення того, що робити далі, як рухатись далі, з ким співпрацювати, спілкуватися. Бог відкривав усе нові й нові двері”.

Коли на сході України розпочалися військові дії, потреба в допомозі зросла. Тоді Вадим обговорив із канадською благодійною організацією “Партнери для інших” можливість відправлення контейнера в Україну.

Джекі Брозек - співзасновниця благодійної організації “Partners for others”: «“Партнери для інших” — це організація, яку ми з чоловіком започаткували в ранніх 1990-х. Наші діти нам у цьому допомогають, а решту часу — волонтери: добровольці в нашій [територіальній] громаді, добровольці в нашій місцевій церкві. Також ми працюємо з іншими організаціями по всій Британській Колумбії, Канаді та в інших частинах світу».

Узимку зібрали та надіслали в Україну шість тонн гуманітарної допомоги. І тепер, через декілька місяців, потребуючі змогли її отримати. У розподілі матеріалів допомагали представники Адвентистського агентства допомоги та розвитку та волонтери благодійної організації “Пліч-о-пліч” міста Бахмута Донецької області.

Тетяна Кошель — керівник благодійної організації “Пліч-о-пліч”: “Линия разграничения — это наша отдельная головная боль. Мы не можем оставить этих людей без внимания, потому что они сегодня в самых тяжелых условиях находятся. Боевые действия проходят каждый день, фактически каждую ночь идут обстрелы. Люди живут без воды, без света, без медицины”.

Мабуть, у селі немає жодного непошкодженого будинку — вибиті вікна, стіни, пробиті дахи, зруйновані паркани.

Ліда — жителька Донбасу: “Окон нету у нас, забито чем угодно”.

Надія — жителька Донбасу: “У меня рядом с домом 120-ый [снаряд] лег — забор разнесло, окна повылетали, собаку убило. Постеклили. Недавно опять между мной и соседкой еще один лег — опять окна повылетали, уже стеклить нечем. Клеенку натянули, и всё”.

Ольга — жителька Донбасу: “Когда у нас окна выбило, дети напугались, мы собрались и уехали. Старшая дочь у меня здесь с мамой постоянно — она здесь у бабушки с самого детства, с бабушкой мы жили. А до войны мы в 2014-м в январе купили дом, начали ремонт, забор сделали. И тут начали стрелять”.

Зараз Ольга зі своїми трьома дітьми, яким три, п’ять і дев’ять років, повернулася у Жованку, бо останні три місяці не змогла заплатити за квартиру. Тепер живуть у мами. У Надії — чотирнадцять дітей. Тринадцять із них усиновлені або перебувають під опікою. Четверо неповнолітніх — троє щотижня їздять у школу, а п’ятирічна донечка постійно з мамою. Коли у селі чують обстріли — ховаються у підвали або ж переходять з однієї кімнати в іншу.

Надія — жителька Донбасу: “Село было большое, людей было много, а сейчас вот видите, уже кто остался. Потому что очень страшно. Когда тихо — одна жизнь. Смотришь — всё хорошо, прекрасно. Когда начинают стрелять — какая-то другая жизнь. Живешь в каких-то двух параллельных мирах”.

Місцеві жителі радіють приїзду волонтерів та водночас запевняють — краще б ніхто нічого не привозив, тільки б припинилися військові дії.

Людмила — волонтер: “Потребность у нас в лекарствах, потребность… наверное, в мире и в спокойствии — это в первую очередь, потому как даже в часы перемирия мы находимся постоянно под обстрелами”.

Та все ж у селі бояться, що зима буде холодною — просять небайдужих надсилати теплі речі.

Вікторія Михальчук, Олександр Федоров, Донбас, “Вісті Надії”

Читайте також:

Канадійці підтримали лікарню на Донбасі (ВІДЕО)

Поделиться:
просмотров: 292
 

Нове на сайті

  24.02.2017 "День за днем", №523
    Каталог файлів
  23.02.2017 Познавательная программа «Против течения» в Энергодаре. 4-18 февраля 2017 г.
  23.02.2017 Анонси подій
   
  23.02.2017 «По соображениям совести»: фильм о вере, любви и самоотречении
  23.02.2017 В Энергодаре начинает работу центр «Моя здоровая семья»
  23.02.2017 Супруги Луневы поделились рецептом семейного счастья: «Важно, чтобы каждый старался сделать счастливой свою вторую половинку»
  22.02.2017 Український гуманітарний інститут в цифрах
  22.02.2017 Інформаційний лист Міжнародної науково-практичної конференції у м. Київ
    Каталог файлів
  21.02.2017 Харківська обладміністрація долучається до святкування Року Реформації (ВІДЕО)
  21.02.2017 Адвентисти в Харкові щосереди проводять "соціальний день" (ВІДЕО)
 

Події Церкви в Україні

  25.02.2017  На фестивалі дитячої творчості у Вінниці зібрали кошти для допомоги онкохворим дітям
  25.02.2017  Адвентисти міста Рівного закликали місцевих жителів цінувати плоди справжньої любові
  25.02.2017  У Києві пройшла конференція «500 років Реформації — здобутки і виклики»
  23.02.2017  Макет истукана из пророческого сна вавилонского царя привлек посетителей на духовно-познавательную программу в Энергодаре
  23.02.2017  В Энергодаре супруги Луневы предлагают помощь тем, кто борется за счастье своей семьи
  22.02.2017  У Кам'янці пройде круглий стіл щодо ролі Реформації у розвитку суспільства
  22.02.2017  У Києві пройде Міжнародна науково-практична конференція «Вплив Реформації на державотворення та економічний розвиток: уроки для України»
  22.02.2017  У Ніжині пройшов круглий стіл «Історія Реформації: вчора. сьогодні, завтра»