Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

29.03.2017  Відеоновини

 

Канадійці допомагають жителям Донбасу (ВІДЕО)

Щодня із шостої до одинадцятої години вечора настає “час АТО” — так називають жителі села Жованка, що на Донбасі, час обстрілів. Через військові дії у селі немає газу, у червні відключили електроенергію. Школа, поліклініка, церква та інші установи залишилися “на тій стороні”. “Гараж” став єдиним центром спілкування між односельчанами та місцем, де вони можуть отримати різного роду допомогу, вирішити соціальні та юридичні питання.

Так у селі скликають до “гаражу” усіх жителів, яких тут залишилося небагато — майже 250 осіб. Цього разу їх кличуть представники благодійної організації “Пліч-о-пліч” міста Бахмута Донецької області. Приїхали не самі — з ними волонтери, які привезли гуманітарну допомогу із Канади: медичні засоби, новий та вживаний одяг, набори сухих супів, будматеріали.

Вадим Коржос — волонтер: “На самому початку ти нічого не розумієш. Тобто ти знаєш, що щось треба зробити, але як це зробити, абсолютно немає ніякого ні бачення, ні розуміння — нічого. Але поступово, крок за кроком, приходило якесь усвідомлення того, що робити далі, як рухатись далі, з ким співпрацювати, спілкуватися. Бог відкривав усе нові й нові двері”.

Коли на сході України розпочалися військові дії, потреба в допомозі зросла. Тоді Вадим обговорив із канадською благодійною організацією “Партнери для інших” можливість відправлення контейнера в Україну.

Джекі Брозек - співзасновниця благодійної організації “Partners for others”: «“Партнери для інших” — це організація, яку ми з чоловіком започаткували в ранніх 1990-х. Наші діти нам у цьому допомогають, а решту часу — волонтери: добровольці в нашій [територіальній] громаді, добровольці в нашій місцевій церкві. Також ми працюємо з іншими організаціями по всій Британській Колумбії, Канаді та в інших частинах світу».

Узимку зібрали та надіслали в Україну шість тонн гуманітарної допомоги. І тепер, через декілька місяців, потребуючі змогли її отримати. У розподілі матеріалів допомагали представники Адвентистського агентства допомоги та розвитку та волонтери благодійної організації “Пліч-о-пліч” міста Бахмута Донецької області.

Тетяна Кошель — керівник благодійної організації “Пліч-о-пліч”: “Линия разграничения — это наша отдельная головная боль. Мы не можем оставить этих людей без внимания, потому что они сегодня в самых тяжелых условиях находятся. Боевые действия проходят каждый день, фактически каждую ночь идут обстрелы. Люди живут без воды, без света, без медицины”.

Мабуть, у селі немає жодного непошкодженого будинку — вибиті вікна, стіни, пробиті дахи, зруйновані паркани.

Ліда — жителька Донбасу: “Окон нету у нас, забито чем угодно”.

Надія — жителька Донбасу: “У меня рядом с домом 120-ый [снаряд] лег — забор разнесло, окна повылетали, собаку убило. Постеклили. Недавно опять между мной и соседкой еще один лег — опять окна повылетали, уже стеклить нечем. Клеенку натянули, и всё”.

Ольга — жителька Донбасу: “Когда у нас окна выбило, дети напугались, мы собрались и уехали. Старшая дочь у меня здесь с мамой постоянно — она здесь у бабушки с самого детства, с бабушкой мы жили. А до войны мы в 2014-м в январе купили дом, начали ремонт, забор сделали. И тут начали стрелять”.

Зараз Ольга зі своїми трьома дітьми, яким три, п’ять і дев’ять років, повернулася у Жованку, бо останні три місяці не змогла заплатити за квартиру. Тепер живуть у мами. У Надії — чотирнадцять дітей. Тринадцять із них усиновлені або перебувають під опікою. Четверо неповнолітніх — троє щотижня їздять у школу, а п’ятирічна донечка постійно з мамою. Коли у селі чують обстріли — ховаються у підвали або ж переходять з однієї кімнати в іншу.

Надія — жителька Донбасу: “Село было большое, людей было много, а сейчас вот видите, уже кто остался. Потому что очень страшно. Когда тихо — одна жизнь. Смотришь — всё хорошо, прекрасно. Когда начинают стрелять — какая-то другая жизнь. Живешь в каких-то двух параллельных мирах”.

Місцеві жителі радіють приїзду волонтерів та водночас запевняють — краще б ніхто нічого не привозив, тільки б припинилися військові дії.

Людмила — волонтер: “Потребность у нас в лекарствах, потребность… наверное, в мире и в спокойствии — это в первую очередь, потому как даже в часы перемирия мы находимся постоянно под обстрелами”.

Та все ж у селі бояться, що зима буде холодною — просять небайдужих надсилати теплі речі.

Вікторія Михальчук, Олександр Федоров, Донбас, “Вісті Надії”

Читайте також:

Канадійці підтримали лікарню на Донбасі (ВІДЕО)

Поделиться:
просмотров: 330
 

Нове на сайті

  27.03.2017 Анонси подій
   
  26.03.2017 Урок субботней школы, №2, 2017 (+ комментарий)
    Каталог файлів
  26.03.2017 Урок субботней школы, №2, 2017
    Каталог файлів
  26.03.2017 Урок суботньої школи, №2, 2017
    Каталог файлів
  26.03.2017 "День за днем", №527
    Каталог файлів
  26.03.2017 Чи можна довіряти благодійним організаціям? (ВІДЕО)
  26.03.2017 Як покращити сон? (ВІДЕО)
  25.03.2017 Як здобути авторитет? (ВІДЕО)
  25.03.2017 Як безкоштовно отримати земельну ділянку? (ВІДЕО)
  25.03.2017 Спілці християнських письменників — 10 років (ВІДЕО)
 

Події Церкви в Україні

  28.03.2017  Гніванські протестанти провели благодійний концерт
  28.03.2017  Київський духовий оркестр виступив у програмі «Щастя всупереч всьому» з творами, присвяченими жінкам
  28.03.2017  Освітяни в Кривому Розі ділилися досвідом виховання дітей на засадах християнської моралі
  27.03.2017  Студенти-журналісти УГІ засвоїли досвід міжнародного хакатону у Львові
  27.03.2017  Семейный конгресс «Реформа в семье» пройдет в Киеве 8 апреля
  27.03.2017  В УГІ проведуть круглий стіл, присвячений економічним і духовним здобуткам культур трьох гілок християнства (ВІДЕО)
  25.03.2017  Християнське арт-кафе «Parkovka» стартувало в Рахнах-Лісових
  24.03.2017  Вінницькі адвентисти роздали духовну літературу жителям селища Десни