Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

20.02.2017  Відеоновини

 

На Київщині провели конференцію з журналістської етики (ВІДЕО)

В Українському гуманітарному інституті в місті Буча під Києвом уже чотири роки працює кафедра журналістики. Наприкінці квітня тут провели Міжнародну науково-практичну конференцію з морально-етичних проблем журналістики. Організаторами виступили Український гуманітарний інститут, Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Вища теологічно-гуманітарна школа в Подкові Лєшьній, Інститут масової інформації та соціальних наук (Польща). Тема конференції витікає з тих завдань, що ставить перед собою кафедра журналістики Українського гуманітарного інституту.

Світлана Петренко — заступник завідувача кафедри журналістики Українського гуманітарного інституту: “Мета кафедри журналістики Українського гуманітарного інституту — підготовка не просто професійних журналістів, які володіють навичками, методами журналістики, а передусім соціально відповідальних особистостей. Ми вчимо журналістів відділяти, вчитися, перше, мати самому [інформаційний] імунітет, не потрапляти на маніпулятивні гачки. З іншого боку, не бути маніпулятором, і третє — все-таки доносити суспільству правду”.

Сьогодні лише 34 % українців довіряють ЗМІ. Цей рівень довіри нижчий, ніж у армії та поліції, яким, у свою чергу, люди довіряють менше, ніж Церкві. Такими є результати опитування, проведеного Центром соціальних досліджень “Социс”.

Ігор Михайлин — професор кафедри журналістики Харківського національного університету імені Василя Каразіна: “В усьому світі з цим є проблеми, тому що [у медійників] виникають різні спокуси. ЗМІ залежні від своїх засновників, покупців і замовників різноманітних матеріалів. Журналістові важко встояти і бути морально захищеним від різноманітних спокус, які постають у його професійній діяльності”.

Науковці переконані: виховувати моральну стійкість журналіста необхідно в університетах і професійних колективах, і справа ця настільки ж серйозна, як і духовне життя.

Ігор Михайлин — професор кафедри журналістики Харківського національного університету імені Василя Каразіна: “Це я можу порівняти з [життєвим] процесом релігійної людини, яка кожного дня мусить благати Бога про те, щоб дав їй сили виконувати заповіді Господні. Чому? Вони дуже прості, але виконати їх важко”.

Володимир Різун — директор Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка: “Моральним журналіста може зробити любов до ближнього, тобто до спільноти, яка є близькою тобі, а ти їй маєш бути близьким теж. І якщо журналіст не любить свою аудиторію, не любить тих, для кого він працює, він втрачає довіру, він чинить зле, тобто він фактично іде проти людської природи. А це аморально”.

Світлана Лукашевич — доцент Російського нового університету: «Если говорить о журналистах, об их образовании, то изначально нужно дать образование [относительно] правильного, этического поведения, морального, нравственного, на основе Священного Писания. Там это написано. И я бы даже предложила [вузам] такой [учебный] курс, как “Речемыслительные примеры по притчам царя Соломона”».

Світлана Петренко — заступник завідувача кафедри журналістики Українського гуманітарного інституту: “Журналіст, який обрав цей фах, він не може не шукати правду, не відстоювати її. Він не може нести брудне щось, інакше він [уже] не журналіст. І тут у нього вибору немає: він може тільки вибрати, бути чи не бути журналістом”.

Учасники конференції погодилися, що виховання високоморального і правдивого журналіста — справа не якогось окремого редактора та навіть не міністра інформаційної політики. Це завдання освітніх закладів, що готують фахівців масової інформації, самоусвідомлення кожного журналіста і принципова позиція медійної спільноти загалом.

Гнат Мєрєнков, Вікторія Михальчук, Олександр Кашевко, Київщина, “Вісті Надії”

Читайте також:

У Києві нагадали про відповідальність ЗМІ перед суспільством (ВІДЕО)

Поделиться:
просмотров: 532
 

Нове на сайті

  19.02.2017 Анонси подій
   
  18.02.2017 Памятники древней Ассирии подтверждают библейскую историю
  18.02.2017 У Чернівцях упроваджують християнські цінності у навчальний процес (ВІДЕО)
  18.02.2017 У Вінниці лідер гурту "Антитіла" розповів про волонтерство (ВІДЕО)
  16.02.2017 "День за днем", №522
    Каталог файлів
  13.02.2017 Президент Евро-Азиатского дивизиона Михаил Каминский: «Новое поколение пасторов должно понимать, чем живет всемирная Адвентистская церковь»
  12.02.2017 Як виявити підроблені ліки? (ВІДЕО)
  12.02.2017 Як вивести татуювання? (ВІДЕО)
  11.02.2017 "День за днем", №521
    Каталог файлів
  11.02.2017 “Благодійний лікар” служив переселенцям у столиці (ВІДЕО)
 

Події Церкви в Україні

  18.02.2017  Переводчики, совершающие служение для глухих, смогут повысить свою квалификацию на курсах в городе Буче
  18.02.2017  Участники семинара в городе Буче узнают, как сделать лагерное служение максимально эффективным
  14.02.2017  Дорослі віряни та їхні діти на Вінниччині провели програму для маленьких мешканців будинку-інтернату
  14.02.2017  Інститут християнського та теологічного удосконалення служіння запрошує київських адвентистів до вивчення богослов'я
  14.02.2017  Керівник всесвітньої Адвентистської церкви відвідав приміщення майбутньої школи в Києві
  13.02.2017  Предприниматели-адвентисты Украины соберутся в Прикарпатье, чтобы выбрать проекты для финансирования
  13.02.2017  Адвентистские руководители призывают обучать новое поколение лидеров
  13.02.2017  Билл Биаджи проводит в Харькове программу «Откровение надежды»