Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

29.03.2017  Відеоновини

 

На Київщині провели конференцію з журналістської етики (ВІДЕО)

В Українському гуманітарному інституті в місті Буча під Києвом уже чотири роки працює кафедра журналістики. Наприкінці квітня тут провели Міжнародну науково-практичну конференцію з морально-етичних проблем журналістики. Організаторами виступили Український гуманітарний інститут, Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Вища теологічно-гуманітарна школа в Подкові Лєшьній, Інститут масової інформації та соціальних наук (Польща). Тема конференції витікає з тих завдань, що ставить перед собою кафедра журналістики Українського гуманітарного інституту.

Світлана Петренко — заступник завідувача кафедри журналістики Українського гуманітарного інституту: “Мета кафедри журналістики Українського гуманітарного інституту — підготовка не просто професійних журналістів, які володіють навичками, методами журналістики, а передусім соціально відповідальних особистостей. Ми вчимо журналістів відділяти, вчитися, перше, мати самому [інформаційний] імунітет, не потрапляти на маніпулятивні гачки. З іншого боку, не бути маніпулятором, і третє — все-таки доносити суспільству правду”.

Сьогодні лише 34 % українців довіряють ЗМІ. Цей рівень довіри нижчий, ніж у армії та поліції, яким, у свою чергу, люди довіряють менше, ніж Церкві. Такими є результати опитування, проведеного Центром соціальних досліджень “Социс”.

Ігор Михайлин — професор кафедри журналістики Харківського національного університету імені Василя Каразіна: “В усьому світі з цим є проблеми, тому що [у медійників] виникають різні спокуси. ЗМІ залежні від своїх засновників, покупців і замовників різноманітних матеріалів. Журналістові важко встояти і бути морально захищеним від різноманітних спокус, які постають у його професійній діяльності”.

Науковці переконані: виховувати моральну стійкість журналіста необхідно в університетах і професійних колективах, і справа ця настільки ж серйозна, як і духовне життя.

Ігор Михайлин — професор кафедри журналістики Харківського національного університету імені Василя Каразіна: “Це я можу порівняти з [життєвим] процесом релігійної людини, яка кожного дня мусить благати Бога про те, щоб дав їй сили виконувати заповіді Господні. Чому? Вони дуже прості, але виконати їх важко”.

Володимир Різун — директор Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка: “Моральним журналіста може зробити любов до ближнього, тобто до спільноти, яка є близькою тобі, а ти їй маєш бути близьким теж. І якщо журналіст не любить свою аудиторію, не любить тих, для кого він працює, він втрачає довіру, він чинить зле, тобто він фактично іде проти людської природи. А це аморально”.

Світлана Лукашевич — доцент Російського нового університету: «Если говорить о журналистах, об их образовании, то изначально нужно дать образование [относительно] правильного, этического поведения, морального, нравственного, на основе Священного Писания. Там это написано. И я бы даже предложила [вузам] такой [учебный] курс, как “Речемыслительные примеры по притчам царя Соломона”».

Світлана Петренко — заступник завідувача кафедри журналістики Українського гуманітарного інституту: “Журналіст, який обрав цей фах, він не може не шукати правду, не відстоювати її. Він не може нести брудне щось, інакше він [уже] не журналіст. І тут у нього вибору немає: він може тільки вибрати, бути чи не бути журналістом”.

Учасники конференції погодилися, що виховання високоморального і правдивого журналіста — справа не якогось окремого редактора та навіть не міністра інформаційної політики. Це завдання освітніх закладів, що готують фахівців масової інформації, самоусвідомлення кожного журналіста і принципова позиція медійної спільноти загалом.

Гнат Мєрєнков, Вікторія Михальчук, Олександр Кашевко, Київщина, “Вісті Надії”

Читайте також:

У Києві нагадали про відповідальність ЗМІ перед суспільством (ВІДЕО)

Поделиться:
просмотров: 568
 

Нове на сайті

  27.03.2017 Анонси подій
   
  26.03.2017 Урок субботней школы, №2, 2017 (+ комментарий)
    Каталог файлів
  26.03.2017 Урок субботней школы, №2, 2017
    Каталог файлів
  26.03.2017 Урок суботньої школи, №2, 2017
    Каталог файлів
  26.03.2017 "День за днем", №527
    Каталог файлів
  26.03.2017 Чи можна довіряти благодійним організаціям? (ВІДЕО)
  26.03.2017 Як покращити сон? (ВІДЕО)
  25.03.2017 Як здобути авторитет? (ВІДЕО)
  25.03.2017 Як безкоштовно отримати земельну ділянку? (ВІДЕО)
  25.03.2017 Спілці християнських письменників — 10 років (ВІДЕО)
 

Події Церкви в Україні

  28.03.2017  Гніванські протестанти провели благодійний концерт
  28.03.2017  Київський духовий оркестр виступив у програмі «Щастя всупереч всьому» з творами, присвяченими жінкам
  28.03.2017  Освітяни в Кривому Розі ділилися досвідом виховання дітей на засадах християнської моралі
  27.03.2017  Студенти-журналісти УГІ засвоїли досвід міжнародного хакатону у Львові
  27.03.2017  Семейный конгресс «Реформа в семье» пройдет в Киеве 8 апреля
  27.03.2017  В УГІ проведуть круглий стіл, присвячений економічним і духовним здобуткам культур трьох гілок християнства (ВІДЕО)
  25.03.2017  Християнське арт-кафе «Parkovka» стартувало в Рахнах-Лісових
  24.03.2017  Вінницькі адвентисти роздали духовну літературу жителям селища Десни