Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

23.01.2017  Відеоновини

 

Саміт “Будь зі мною” присвятили темі наставництва (ВІДЕО)

Один дорослий та одна дитина. Такою є формула наставництва — альтернативного способу допомоги дітям в інтернатних закладах. Близько 350 осіб приїхали з усієї України до столиці на саміт “Будь зі мною”, що присвячений цій справі. Участь у зустрічі взяли Марина Порошенко, дружина Президента України, голова Благодійного фонду Порошенка, Микола Кулеба, уповноважений Президента з прав дитини, фахівці служб у справах дітей, спеціалісти центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники волонтерських, громадських і благодійних організацій, а також практикуючі та потенційні наставники. На саміті підкреслили, що наставництво є важливим інструментом соціалізації дітей із інтернатних закладів та наголосили на відмінностях наставництва від усиновлення чи опікунства.

Марина Порошенко — голова Благодійного фонду Порошенка: “Це дуже добре, коли наставництво закінчується усиновленням. Але якщо просто залишитися другом [дитини] на все життя, дорослим другом, тією людиною, яка зможе побудувати світогляд дитини, зможе їй розказати, що таке і чим відрізняється добро від зла і допоможе в житті знайти свою дорогу, — я думаю, що цього вже достатньо для того, щоб ці [закріплені за наставниками] діти відчули себе повноцінними членами нашого суспільства”.

Микола Кулеба — уповноважений Президента з прав дитини: “Наставництво — це не групова робота, це індивідуальна робота. Дитина має відчувати, що ти — її друг, що ти не просто вихователь, що ти не просто, знаєте, проводиш навчання з якогось предмету, — цього вистачає в інтернаті. Але ти її особливий особистий друг”.

Під час саміту пройшли три панельні дискусії “Наставництво: навіщо це дитині та суспільству?”, “Дружба та підтримка замість іграшок і цукерок” і “Наставництво в масштабах України”. Спікери зазначили, що особисте спілкування із дитиною — власний приклад, допомога у вирішенні індивідуальних проблем — для вихованця інтернатного закладу є важливішими, ніж подарунки та солодощі. Наставництво — не сімейна форма допомоги, і не матеріальне забезпечення дітей. Наставництво — це дружба. Про це і писали на спеціальній дошці побажань майбутнім наставникам.

Микола Кулеба — уповноважений Президента з прав дитини: “Дуже багато нарікань сьогодні приходить від дітей на насильство і жорстокість. І такі випадки є, і вони не поодинокі, коли дитина надалі починає наставнику ділитися своїми переживаннями і розповідає навіть про злочини, які відбувались в інтернатній системі. Тому ми так хочемо, щоб у дитини з’явився близький друг, який зміг би допомогти навіть перейти через ці проблеми, подолати ці проблеми і далі жити вже спокійно нормальним життям”.

Проект “Одна надія” за сім років підготував і подарував дітям 1330 наставників. Серед них Ольга Тулімова, виконавчий директор групи компаній. Їй 45 років, її дочка навчається в університеті. Турбот і зацікавлень багато, вільного часу немає. Та влітку 2015 року жінка прийшла у проект “Одна надія”. Її першою вихованкою стала 17-річна Аня. Завдяки Ользі дівчина визначилася із професією, вивчилася і влаштувалася на роботу.

Ольга Тулімова — наставниця: “Анечка уже выросла, и когда у нее была своя семья, мы стали меньше встречаться. И я сразу обратилась в проект “Одна надежда” и просила, чтобы мне подыскали ребенка. Мне очень хотелось снова, чтоб в моей жизни появился этот человечек”.

Тепер Ольга стала другом для 9-річного Миколки, який офіційно перебуває у “складних життєвих обставинах”.

Микола — 9 років: “Я чувствую… это и мой друг, и как наставник мне. Я чувствую тогда себя тогда нескромно, я могу открыть свои все тайны, секреты. Можно посекретничать спокойно. И ты с ним просто хочешь говорить. Эмоции вылазят, так и хочешь говорить. — А з Олею ви сваритесь, було таке? — Нет! Ни разу! Ни разу так не было, ни разу. Мы дружим. И никогда [так] не будет”.

Ольга Тулімова — наставниця: “Это, наверное, взаимное тепло, которое дает ребенок тебе, [а] ты ребенку. Это добро, которое ты несешь. Это всегда приятно [и значимо] в твоей жизни. Такие события всегда приятны”.

Сьогодні в інтернатних закладах перебуває близько 104 тисяч дітей. І тепер, коли Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», наставництво офіційно визнано державою, і піклуванням наставників у найближчі два-три роки планують охопити усіх дітей із інтернатних закладів України.

Вікторія Михальчук, Тимофій Бутурлін, Київ, “Вісті Надії”

Читайте також:

У Львові провели конференцію для наставників дітей-сиріт (ВІДЕО)

Поделиться:
просмотров: 235
 

Нове на сайті

  21.01.2017 Анонси подій
   
  21.01.2017 Богдан Біленький про захист безпритульних тварин і "Територію добра" (ВІДЕО)
  21.01.2017 Артрит: причини, симптоми, лікування (ВІДЕО)
  19.01.2017 Інтроверти та екстраверти: переваги та недоліки (ВІДЕО)
  19.01.2017 Доктор Комаровский о своей семье и воспитании внуков (ВИДЕО)
  19.01.2017 "День за днем", №518
    Каталог файлів
  15.01.2017 Третій конгрес адвентистів-підприємців (Вінниця, 16-20 листопада) (ВІДЕО)
  14.01.2017 "День за днем", №517
    Каталог файлів
  14.01.2017 Оксана Козунь про кохання і нові кліпи (ВІДЕО)
  14.01.2017 Гурт ManSound про свою творчість і справжню дружбу (ВІДЕО)
 

Події Церкви в Україні

  23.01.2017  Видеоролики о Мартине Лютере и Яне Гусе создавали молодые люди в городе Днепре
  23.01.2017  Молитву «Отче наш» вивчали діти на канікулярному таборі «Дружболандія» у Вінниці
  21.01.2017  В українських адвентистських вишах на конкурсі проектів будуть профінансовані кращі студентські ініціативи
  20.01.2017  Адвентистські музичні колективи зібрали чотири сотні слухачів у Чернівцях
  19.01.2017  Близько 350 учнів та 40 вчителів однієї з шкіл на Вінниччині отримали Біблії та солодощі
  19.01.2017  На утреннике в церкви села Бугского дети узнали больше о рождении Иисуса Христа
  19.01.2017  На Вінниччині адвентисти привітали зі святами людей поважного віку, що мешкають в інтернаті
  19.01.2017  Міжнародні педагоги-християни відвідали Український гуманітарний інститут (ФОТО)