Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

25.03.2017  Відеоновини

 

Саміт “Будь зі мною” присвятили темі наставництва (ВІДЕО)

Один дорослий та одна дитина. Такою є формула наставництва — альтернативного способу допомоги дітям в інтернатних закладах. Близько 350 осіб приїхали з усієї України до столиці на саміт “Будь зі мною”, що присвячений цій справі. Участь у зустрічі взяли Марина Порошенко, дружина Президента України, голова Благодійного фонду Порошенка, Микола Кулеба, уповноважений Президента з прав дитини, фахівці служб у справах дітей, спеціалісти центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники волонтерських, громадських і благодійних організацій, а також практикуючі та потенційні наставники. На саміті підкреслили, що наставництво є важливим інструментом соціалізації дітей із інтернатних закладів та наголосили на відмінностях наставництва від усиновлення чи опікунства.

Марина Порошенко — голова Благодійного фонду Порошенка: “Це дуже добре, коли наставництво закінчується усиновленням. Але якщо просто залишитися другом [дитини] на все життя, дорослим другом, тією людиною, яка зможе побудувати світогляд дитини, зможе їй розказати, що таке і чим відрізняється добро від зла і допоможе в житті знайти свою дорогу, — я думаю, що цього вже достатньо для того, щоб ці [закріплені за наставниками] діти відчули себе повноцінними членами нашого суспільства”.

Микола Кулеба — уповноважений Президента з прав дитини: “Наставництво — це не групова робота, це індивідуальна робота. Дитина має відчувати, що ти — її друг, що ти не просто вихователь, що ти не просто, знаєте, проводиш навчання з якогось предмету, — цього вистачає в інтернаті. Але ти її особливий особистий друг”.

Під час саміту пройшли три панельні дискусії “Наставництво: навіщо це дитині та суспільству?”, “Дружба та підтримка замість іграшок і цукерок” і “Наставництво в масштабах України”. Спікери зазначили, що особисте спілкування із дитиною — власний приклад, допомога у вирішенні індивідуальних проблем — для вихованця інтернатного закладу є важливішими, ніж подарунки та солодощі. Наставництво — не сімейна форма допомоги, і не матеріальне забезпечення дітей. Наставництво — це дружба. Про це і писали на спеціальній дошці побажань майбутнім наставникам.

Микола Кулеба — уповноважений Президента з прав дитини: “Дуже багато нарікань сьогодні приходить від дітей на насильство і жорстокість. І такі випадки є, і вони не поодинокі, коли дитина надалі починає наставнику ділитися своїми переживаннями і розповідає навіть про злочини, які відбувались в інтернатній системі. Тому ми так хочемо, щоб у дитини з’явився близький друг, який зміг би допомогти навіть перейти через ці проблеми, подолати ці проблеми і далі жити вже спокійно нормальним життям”.

Проект “Одна надія” за сім років підготував і подарував дітям 1330 наставників. Серед них Ольга Тулімова, виконавчий директор групи компаній. Їй 45 років, її дочка навчається в університеті. Турбот і зацікавлень багато, вільного часу немає. Та влітку 2015 року жінка прийшла у проект “Одна надія”. Її першою вихованкою стала 17-річна Аня. Завдяки Ользі дівчина визначилася із професією, вивчилася і влаштувалася на роботу.

Ольга Тулімова — наставниця: “Анечка уже выросла, и когда у нее была своя семья, мы стали меньше встречаться. И я сразу обратилась в проект “Одна надежда” и просила, чтобы мне подыскали ребенка. Мне очень хотелось снова, чтоб в моей жизни появился этот человечек”.

Тепер Ольга стала другом для 9-річного Миколки, який офіційно перебуває у “складних життєвих обставинах”.

Микола — 9 років: “Я чувствую… это и мой друг, и как наставник мне. Я чувствую тогда себя тогда нескромно, я могу открыть свои все тайны, секреты. Можно посекретничать спокойно. И ты с ним просто хочешь говорить. Эмоции вылазят, так и хочешь говорить. — А з Олею ви сваритесь, було таке? — Нет! Ни разу! Ни разу так не было, ни разу. Мы дружим. И никогда [так] не будет”.

Ольга Тулімова — наставниця: “Это, наверное, взаимное тепло, которое дает ребенок тебе, [а] ты ребенку. Это добро, которое ты несешь. Это всегда приятно [и значимо] в твоей жизни. Такие события всегда приятны”.

Сьогодні в інтернатних закладах перебуває близько 104 тисяч дітей. І тепер, коли Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», наставництво офіційно визнано державою, і піклуванням наставників у найближчі два-три роки планують охопити усіх дітей із інтернатних закладів України.

Вікторія Михальчук, Тимофій Бутурлін, Київ, “Вісті Надії”

Читайте також:

У Львові провели конференцію для наставників дітей-сиріт (ВІДЕО)

Поделиться:
просмотров: 287
 

Нове на сайті

  23.03.2017 Адріан Буковинський про святкування Року Реформації
  22.03.2017 Ігор Ісіченко. Коментар до відзначення в Україні 500-річчя Реформації (ВІДЕО)
  22.03.2017 Форум «Рік Реформації: Харків» стартував у студентській столиці
  20.03.2017 Непреодолимая сила призвания
  20.03.2017 Ответит ли Бог через монетку?
  20.03.2017 Анонси подій
   
  20.03.2017 Будут ли семейные и интимные отношения на Новой земле?
  19.03.2017 Пациентка пансионата «Наш дом»: «Услышав, что прописала врач, я была в шоке, однако именно эти рецепты меня и спасли»
  19.03.2017 Діти переселенців учились надавати першу медичну допомогу (ВІДЕО)
  19.03.2017 Кто такой пресвитер и какие у него обязанности в общине?
 

Події Церкви в Україні

  24.03.2017  Вінницькі адвентисти роздали духовну літературу жителям селища Десни
  23.03.2017  На Херсонщині пройшов концерт «Через духовну реформацію — до оновлення країни»
  23.03.2017  У Бердичеві вісім осіб приєдналися до адвентистської церкви
  23.03.2017  Семейный фестиваль в Черновцах стал первой оффлайн встречей команды телеканала «Надія» со зрителями
  23.03.2017  Луганские адвентисты провели церемонию посвящения детей в международные церковные детские организации
  23.03.2017  Бучанські школярі випробували свої сили на щорічній спартакіаді в УГІ
  22.03.2017  Протестанти влаштували вуличну благодійну акцію у Тиврові (ФОТО)
  22.03.2017  В УГІ проведуть круглий стіл, присвячений економічним і духовним здобуткам культур трьох гілок християнства