Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

26.02.2017  Відеоновини

 

Саміт “Будь зі мною” присвятили темі наставництва (ВІДЕО)

Один дорослий та одна дитина. Такою є формула наставництва — альтернативного способу допомоги дітям в інтернатних закладах. Близько 350 осіб приїхали з усієї України до столиці на саміт “Будь зі мною”, що присвячений цій справі. Участь у зустрічі взяли Марина Порошенко, дружина Президента України, голова Благодійного фонду Порошенка, Микола Кулеба, уповноважений Президента з прав дитини, фахівці служб у справах дітей, спеціалісти центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представники волонтерських, громадських і благодійних організацій, а також практикуючі та потенційні наставники. На саміті підкреслили, що наставництво є важливим інструментом соціалізації дітей із інтернатних закладів та наголосили на відмінностях наставництва від усиновлення чи опікунства.

Марина Порошенко — голова Благодійного фонду Порошенка: “Це дуже добре, коли наставництво закінчується усиновленням. Але якщо просто залишитися другом [дитини] на все життя, дорослим другом, тією людиною, яка зможе побудувати світогляд дитини, зможе їй розказати, що таке і чим відрізняється добро від зла і допоможе в житті знайти свою дорогу, — я думаю, що цього вже достатньо для того, щоб ці [закріплені за наставниками] діти відчули себе повноцінними членами нашого суспільства”.

Микола Кулеба — уповноважений Президента з прав дитини: “Наставництво — це не групова робота, це індивідуальна робота. Дитина має відчувати, що ти — її друг, що ти не просто вихователь, що ти не просто, знаєте, проводиш навчання з якогось предмету, — цього вистачає в інтернаті. Але ти її особливий особистий друг”.

Під час саміту пройшли три панельні дискусії “Наставництво: навіщо це дитині та суспільству?”, “Дружба та підтримка замість іграшок і цукерок” і “Наставництво в масштабах України”. Спікери зазначили, що особисте спілкування із дитиною — власний приклад, допомога у вирішенні індивідуальних проблем — для вихованця інтернатного закладу є важливішими, ніж подарунки та солодощі. Наставництво — не сімейна форма допомоги, і не матеріальне забезпечення дітей. Наставництво — це дружба. Про це і писали на спеціальній дошці побажань майбутнім наставникам.

Микола Кулеба — уповноважений Президента з прав дитини: “Дуже багато нарікань сьогодні приходить від дітей на насильство і жорстокість. І такі випадки є, і вони не поодинокі, коли дитина надалі починає наставнику ділитися своїми переживаннями і розповідає навіть про злочини, які відбувались в інтернатній системі. Тому ми так хочемо, щоб у дитини з’явився близький друг, який зміг би допомогти навіть перейти через ці проблеми, подолати ці проблеми і далі жити вже спокійно нормальним життям”.

Проект “Одна надія” за сім років підготував і подарував дітям 1330 наставників. Серед них Ольга Тулімова, виконавчий директор групи компаній. Їй 45 років, її дочка навчається в університеті. Турбот і зацікавлень багато, вільного часу немає. Та влітку 2015 року жінка прийшла у проект “Одна надія”. Її першою вихованкою стала 17-річна Аня. Завдяки Ользі дівчина визначилася із професією, вивчилася і влаштувалася на роботу.

Ольга Тулімова — наставниця: “Анечка уже выросла, и когда у нее была своя семья, мы стали меньше встречаться. И я сразу обратилась в проект “Одна надежда” и просила, чтобы мне подыскали ребенка. Мне очень хотелось снова, чтоб в моей жизни появился этот человечек”.

Тепер Ольга стала другом для 9-річного Миколки, який офіційно перебуває у “складних життєвих обставинах”.

Микола — 9 років: “Я чувствую… это и мой друг, и как наставник мне. Я чувствую тогда себя тогда нескромно, я могу открыть свои все тайны, секреты. Можно посекретничать спокойно. И ты с ним просто хочешь говорить. Эмоции вылазят, так и хочешь говорить. — А з Олею ви сваритесь, було таке? — Нет! Ни разу! Ни разу так не было, ни разу. Мы дружим. И никогда [так] не будет”.

Ольга Тулімова — наставниця: “Это, наверное, взаимное тепло, которое дает ребенок тебе, [а] ты ребенку. Это добро, которое ты несешь. Это всегда приятно [и значимо] в твоей жизни. Такие события всегда приятны”.

Сьогодні в інтернатних закладах перебуває близько 104 тисяч дітей. І тепер, коли Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», наставництво офіційно визнано державою, і піклуванням наставників у найближчі два-три роки планують охопити усіх дітей із інтернатних закладів України.

Вікторія Михальчук, Тимофій Бутурлін, Київ, “Вісті Надії”

Читайте також:

У Львові провели конференцію для наставників дітей-сиріт (ВІДЕО)

Поделиться:
просмотров: 263
 

Нове на сайті

  24.02.2017 "День за днем", №523
    Каталог файлів
  23.02.2017 Познавательная программа «Против течения» в Энергодаре. 4-18 февраля 2017 г.
  23.02.2017 Анонси подій
   
  23.02.2017 «По соображениям совести»: фильм о вере, любви и самоотречении
  23.02.2017 В Энергодаре начинает работу центр «Моя здоровая семья»
  23.02.2017 Супруги Луневы поделились рецептом семейного счастья: «Важно, чтобы каждый старался сделать счастливой свою вторую половинку»
  22.02.2017 Український гуманітарний інститут в цифрах
  22.02.2017 Інформаційний лист Міжнародної науково-практичної конференції у м. Київ
    Каталог файлів
  21.02.2017 Харківська обладміністрація долучається до святкування Року Реформації (ВІДЕО)
  21.02.2017 Адвентисти в Харкові щосереди проводять "соціальний день" (ВІДЕО)
 

Події Церкви в Україні

  25.02.2017  На фестивалі дитячої творчості у Вінниці зібрали кошти для допомоги онкохворим дітям
  25.02.2017  Адвентисти міста Рівного закликали місцевих жителів цінувати плоди справжньої любові
  25.02.2017  У Києві пройшла конференція «500 років Реформації — здобутки і виклики»
  23.02.2017  Макет истукана из пророческого сна вавилонского царя привлек посетителей на духовно-познавательную программу в Энергодаре
  23.02.2017  В Энергодаре супруги Луневы предлагают помощь тем, кто борется за счастье своей семьи
  22.02.2017  У Кам'янці пройде круглий стіл щодо ролі Реформації у розвитку суспільства
  22.02.2017  У Києві пройде Міжнародна науково-практична конференція «Вплив Реформації на державотворення та економічний розвиток: уроки для України»
  22.02.2017  У Ніжині пройшов круглий стіл «Історія Реформації: вчора. сьогодні, завтра»