Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

01.03.2017  Аналітика

 

Самотність. Вихід поруч

Кожен з нас, мабуть, опинявся в ситуації, коли здається, що нас не розуміють, ми всіма залишені та зраджені. Невже крах усім надіям? Ні! Надія є для кожного, бо в подібних ситуаціях були і біблійні герої.

Види самотності

Існує декілька видів самотності. Приміром, тимчасова самотність, коли ви чекали і через якусь причину не дочекались друга в гості. Або якщо ви ще підліток, і батьки не дозволяють вам затримуватись допізна надворі. У такому разі людина досить швидко заспокоюється.

Ситуативну самотність спричиняє розлука з близькими в результаті таких обставин, над якими ви не владні. Це відбувається, наприклад, під час розлучення батьків, коли діти тривалий час не бачать одного з них. Причиною такої самотності також може бути і смерть близької людини чи від’їзд до іншого міста.

Постійна (або хронічна) самотність — довготривалий стан, у якому людина схильна звинувачувати більше себе. У такому разі найкраще звернутися по допомогу, інакше такий стан триватиме роками.

Обставини життя

Перш за все важливо зрозуміти, що самотність має два аспекти: психологічний і духовний. Спеціалісти-психологи лише зрідка розглядають проблему самотності з духовної точки зору, а тому звернення до Бога майже відсутнє в їхніх реабілітаційних програмах. З іншого боку, чимало християн заперечують психологічний аспект самотності.

Самотній вигнанець із книги Буття

Чоловік на ім’я Яків потрапив у серйозні лещата долі. Він втратив усе, бо обманув свого батька і ошукав рідного брата, і був змушений утікати, пожинаючи результати власного вибору. Будучи далеко від домівки та рідних, на пустельній території його застала ніч. Самотність тоді особливо відчутна. Здається, навіть небо закрило свої очі…

З цими почуттями і розпачем, спустошенням душі, сумними думами ліг втомлений мандрівник. Ще вчора у нього було все: матеріальна стабільність, достаток, дім, майбутнє, а сьогодні замість звичної м’якої подушки під голову втікач поклав твердого холодного каменя. На душі також важкий камінь провини, невідомості та невизначеності. Сумніви і запитання порушували нічну тишу.

Уві сні юнак побачив драбину, вершина якої сягала неба, та ангелів Божих, які сходили і підіймались по ній… Сам Бог бажав запевнити Якова та людину ХХІ століття, що вихід існує, навіть тоді, коли праворуч — прірва, ліворуч — непорушні скелі, попереду — густа темрява, а позаду — болото. Господь обіцяє і сьогодні в книзі Буття 28:15: «І ось Я з тобою, і буду тебе пильнувати скрізь, куди підеш, і верну тебе до цієї землі, бо Я не покину тебе, аж поки не вчиню, що Я сказав був тобі».

Чудова вістка, гарна новина! Є світла надія для усіх втікачів, самотніх, кривдників, зраджених і тих, хто зрадив. Гучно й особистісно до кожного з нас говориться: «Дійсно, Господь пробуває на цьому місці, а того я й не знав!» (Бут.28:16). Як важливо усвідомити саме в критичний час самотності, що Бог є! Він поруч! Господь — не далекий Володар, а близький Спаситель і Рятівник. Він бажає дарувати щось вище, аніж те життя, яке ми називаємо довгим списком справ.

Всемогутній Бог не обмежений місцем перебування, рамками будівлі — Він там, де є ти, дорогий читач, де плаче твоє серце! Спаситель там, куди ти йдеш щодня на роботу, Він поруч, коли ти один в інвалідному візку, лікарняному ліжку чи у високому посадовому кріслі.

«Дійсно, Господь перебуває на цьому місці, а того я й не знав», — здивовано лунало з вуст Якова — чоловіка, котрий вже не був самотнім, він набув надійного Друга і звеселився духом.

Комплексне вирішення

Святе Письмо пропонує єдину розв’язку цього питання, враховуючи одразу обидва аспекти: психологічний і духовний.

Переживши в Гефсиманському саду почуття глибокої самотності, Ісус Христос зміг побороти його. Як? Дізнаємось про це з Євангелії від Марка 14:32-37: «І приходять вони до місцевості, на ім'я Гефсиманія, і каже Він учням Своїм: Посидьте ви тут, поки Я помолюся. І, взявши з Собою Петра, і Якова та Івана, Він зачав сумувати й тужити... І сказав Він до них: Обгорнена сумом смертельним душа Моя! Залишіться тут і пильнуйте! І Він відійшов трохи далі, припав до землі, та й благав, щоб, як можна, минула Його ця година. І благав Він: Авва-Отче, Тобі все можливе: пронеси мимо Мене цю чашу!... А проте, не чого хочу Я, але чого Ти... І вернувся, і знайшов їх, що спали, та й каже Петрові: Симоне, спиш ти? Однієї години не зміг попильнувати?»

Коли настав час Його випробування, Він узяв із Собою трьох найближчих людей. Спаситель хотів відійти трохи, аби помолитися одному, і попросив Петра, Якова та Івана залишатися поблизу і також молитися за Нього. Переживаючи страшну духовну боротьбу, Ісус їм сказав: «Дума моя пригнічена скорботою смертельною. Побудьте тут і пильнуйте».

Залишивши учнів, Він пішов углиб саду і молив Отця, щоб минула Його «чаша ця». Потребуючи людської підтримки, Він повернувся до Своїх друзів, які спали. У момент глибокої самотності, якої не знала жодна людина, Ісус звернувся до Петра.

Рецепт Спасителя

Чи звернули ви увагу, шановні, що зробив Ісус, коли йому стало самотньо? Він зізнався в цьому і Своїм найближчим друзям, і, найголовніше, Небесному Отцеві. Ісус розкрив усе, що було в Нього на душі. Не ховаючи Своєї тривоги і почуттів, Син Божий говорив як з учнями, так і з Господом. Він шукав утіху як на Небі, так і на Землі.

У момент цієї напруженої духовної боротьби Він звернувся за підтримкою до Бога та людини. Христос глибоко розумів природу самотності, тому прагнув полегшити як духовні, так і психологічні страждання.

Наслідуваний приклад

У другому посланні до Тимофія Павло також висвітлює самотність комплексно, з двох сторін. Апостол повідомляє, що залишився один, але знайшов утіху і силу в Богові (говориться у Тимофія 4:16,17). Однак Павло потребував також людської участі і просив Тимофія прийти до зими, записано вище.

Як бачимо, Бог створив нас так, що нам притаманні і духовні, і психологічні потреби. Коли якісь із них не задовольняються, нам стає самотньо. Аби побороти нав’язливу проблему, варто познайомитись і потоваришувати з тим, кому ще важче. Це обов’язково допоможе. Відтак, євангельські рецепти працюють завжди і результативно, адже їх виписує Сам Цілитель — Ісус Христос.

Анжела Поліщук,
консультант з сімейних відносин
Фото

Читайте також:

Лестница в Небо

Секрет загадочного «ныне»

Поделиться:
просмотров: 345
 

Нове на сайті

   1.03.2017 На Луганщині 65 сімей отримали допомогу із Канади (ВІДЕО)
   1.03.2017 Анонси подій
   
  26.02.2017 Харьков. Крещение в молитвенном доме на Якутской после программы «Откровение надежды» с участием Билла Биаджи.
  26.02.2017 Ректор українського адвентистського вишу Людмила Штанько: «Ми хочемо виховувати духовну еліту нації»
  24.02.2017 "День за днем", №523
    Каталог файлів
  23.02.2017 Познавательная программа «Против течения» в Энергодаре. 4-18 февраля 2017 г.
  23.02.2017 «По соображениям совести»: фильм о вере, любви и самоотречении
  23.02.2017 В Энергодаре начинает работу центр «Моя здоровая семья»
  23.02.2017 Супруги Луневы поделились рецептом семейного счастья: «Важно, чтобы каждый старался сделать счастливой свою вторую половинку»
  22.02.2017 Український гуманітарний інститут в цифрах
 

Події Церкви в Україні

   1.03.2017  Дети в Дарьевке Херсонской области услышали весть о спасении и получили подарки
   1.03.2017  У Чернівцях пройде Міжнародна науково-практична відео-конференція, присвячена 500-річчю Реформації
  27.02.2017  У Краматорську презентували акцію «Донеччина — Реформація-500» (ВІДЕО)
  27.02.2017  Пансионат «Наш Дом» анонсирует медико-миссионерские курсы и лагерное собрание
  26.02.2017  Посетителей евангельской программы в городе Николаеве призывали верить Библии и практиковать здоровый образ жизни
  26.02.2017  На концерте в Николаеве подчеркнули значение протестантской Реформации для современного общества
  26.02.2017  На конференції філологів в Українському гуманітарному інституті говорили про англійську англійською
  25.02.2017  На фестивалі дитячої творчості у Вінниці зібрали кошти для допомоги онкохворим дітям