Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

25.03.2017  Відеоновини

 

Діти із неблагополучних сімей безоплатно харчуються у Ніжині (ВІДЕО)

У Ніжині Чернігівської області адвентисти вже десятий рік поспіль годують дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей. Щодня до їдальні приходить близько двадцяти школярів 8–14 років. Разом моляться, спілкуються та вживають корисну їжу, зроблену з продукції, власноруч вирощеної студентами агротехнічного інституту на власних плантаціях — запевняє шеф-кухар їдальні.

Наталія Крисько — шеф-кухар їдальні
: «У нас більше тридцяти видів других страв, перших п’ять-шість завжди ми даємо страв. Гарнірів п’ять, випічку ми самі всі робимо, у нас свій кондитер, у нас нема ніяких домішок, усе натуральне, хліб ми самі печемо. Стараємось, щоб усе було натуральне для діток».

У 2007 році пасторська сім'я Ілля та Людмила Велички започаткувала традицію обідів для дітей, сім’ї яких потрапили у скрутне становище. Взяли списки дітей у соціальній службі міста. Та знайшли їдальню, що погодилась готувати їжу дітям без використання свинини, адже це суперечить біблійним принципам здорового харчування.

Ольга Ніколаєнко — перший організатор обідів для дітей: «Коли вже прийшли ці списки, ми почали за адресами просто ходити по домах. Розмовляти із батьками, говорити: якщо хочете, ми можемо прийняти вашу дитину. В основному на початку дуже багато дітей відгукнулося, і ходити почали до 20, а потім уже до 25 осіб. Згодом чутки про обіди дійшли до соціальних служб та мерії міста».

Тамара Коскал — заступник директора загальноосвітньої школи №5 міста Ніжин: «У міськвиконкомі є відділ по роботі із сім’ями і молоддю. Звідти прийшли до нас і сказали, що є така можливість — харчувати дітей знедолених, або малозабезпечених, або [тих,] які опинилися в складних життєвих обставинах».

Орієнтувались у більшості на дітей-сиріт, напівсиріт, школярів з багатодітних та малозабезпечених сімей. Роздавали дітям християнські газети, книжки, закладки і наклейки. Разом святкували дні народження кожного відвідувача групи та намагались створити сімейну атмосферу. Особливо запам’ятався Ользі Ніколаєнко один худорлявий хлопчик, що приходив обідати.

Ольга Ніколаєнко — перший організатор обідів для дітей
: «У нього мама інвалід, батька немає, і бабуся з дідусем сліпі. Та він такий хороший, слухняний хлопчик, вів себе завжди дуже добре, але так вийшло, що з часом мама теж померла, і залишились лише бабуся з дідусем».

Тоді організатори обідів, відвідувачі церкви адвентистів, вирішили щодня передавати їжу бабусі з дідусем цього хлопчика (аж поки він не вступив до вишу). На вихідні дітям видавали пайки. З підвищенням курсу долара ціни на обіди подорожчали, довелось відмовитись від закупівлі пайків, але годувати дітей не переставали. Люди, що приходили обідати до їдальні, дізнавшись про благодійну кухню, не раз купували діткам солодощі, одного разу приїжджий цирк подарував квитки на виставу. Ольга Москотіна самотужки виховує трьох дітей і дуже вдячна організаторам благодійних обідів, адже їй непросто організувати повноцінне харчування своїй малечі.

Ольга Москотіна — мама двох відвідувачів благодійних обідів: «У наш складний час це дуже необхідно для дітей. Це велика підтримка для них, тому що, самі розумієте, все дуже дороге. Харчування таке, що я б не змогла дітям вдома приготувати обід з чотирьох страв, я б їх кожний раз не наготувала стільки».

З великим задоволенням діти ходять після школи обідати. Меню найрізноманітніше.

Ліза Євтух — учениця 8 класу: «Суп, борщ, розсольник, гречку, різні каші, макарони, завжди є смачний салат, сік або компот».

Аміна Сиволоська — учениця 8 класу
: «Зелений борщ давали, гречка, макарони, картопля, м’ясо по-французьки, відбивні. І давали соки, компоти. І могли давати йогурт або желе».

Олег Литвиненко — пастор Адвентистської церкви в місті Ніжині: «В Библии есть такие слова, чтобы люди Божьи были внимательны к особым категориям людей, которые [социально] не защищены. К сиротам, бедным, вдовам. И среди этих категорий дети все-таки более всего незащищенные. Ребенок, который не достиг совершеннолетия, ему порой не к кому обратиться, иногда дети просто голодают».

Організатори благодійної кухні запевняють, що проект і надалі буде розвиватися за підтримки церкви.

Олена Долгорученко, Дмитро Бондарчук, Чернігівщина, “Вісті Надії”

Читайте також:

У Вінниці на аукціоні реалізували 30 робіт «дітей дощу» (ВІДЕО)

Поделиться:
просмотров: 429
 

Нове на сайті

  23.03.2017 Адріан Буковинський про святкування Року Реформації
  22.03.2017 Ігор Ісіченко. Коментар до відзначення в Україні 500-річчя Реформації (ВІДЕО)
  22.03.2017 Форум «Рік Реформації: Харків» стартував у студентській столиці
  20.03.2017 Непреодолимая сила призвания
  20.03.2017 Ответит ли Бог через монетку?
  20.03.2017 Анонси подій
   
  20.03.2017 Будут ли семейные и интимные отношения на Новой земле?
  19.03.2017 Пациентка пансионата «Наш дом»: «Услышав, что прописала врач, я была в шоке, однако именно эти рецепты меня и спасли»
  19.03.2017 Діти переселенців учились надавати першу медичну допомогу (ВІДЕО)
  19.03.2017 Кто такой пресвитер и какие у него обязанности в общине?
 

Події Церкви в Україні

  24.03.2017  Вінницькі адвентисти роздали духовну літературу жителям селища Десни
  23.03.2017  На Херсонщині пройшов концерт «Через духовну реформацію — до оновлення країни»
  23.03.2017  У Бердичеві вісім осіб приєдналися до адвентистської церкви
  23.03.2017  Семейный фестиваль в Черновцах стал первой оффлайн встречей команды телеканала «Надія» со зрителями
  23.03.2017  Луганские адвентисты провели церемонию посвящения детей в международные церковные детские организации
  23.03.2017  Бучанські школярі випробували свої сили на щорічній спартакіаді в УГІ
  22.03.2017  Протестанти влаштували вуличну благодійну акцію у Тиврові (ФОТО)
  22.03.2017  В УГІ проведуть круглий стіл, присвячений економічним і духовним здобуткам культур трьох гілок християнства