Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

26.02.2017  Відеоновини

 

Діти із неблагополучних сімей безоплатно харчуються у Ніжині (ВІДЕО)

У Ніжині Чернігівської області адвентисти вже десятий рік поспіль годують дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей. Щодня до їдальні приходить близько двадцяти школярів 8–14 років. Разом моляться, спілкуються та вживають корисну їжу, зроблену з продукції, власноруч вирощеної студентами агротехнічного інституту на власних плантаціях — запевняє шеф-кухар їдальні.

Наталія Крисько — шеф-кухар їдальні
: «У нас більше тридцяти видів других страв, перших п’ять-шість завжди ми даємо страв. Гарнірів п’ять, випічку ми самі всі робимо, у нас свій кондитер, у нас нема ніяких домішок, усе натуральне, хліб ми самі печемо. Стараємось, щоб усе було натуральне для діток».

У 2007 році пасторська сім'я Ілля та Людмила Велички започаткувала традицію обідів для дітей, сім’ї яких потрапили у скрутне становище. Взяли списки дітей у соціальній службі міста. Та знайшли їдальню, що погодилась готувати їжу дітям без використання свинини, адже це суперечить біблійним принципам здорового харчування.

Ольга Ніколаєнко — перший організатор обідів для дітей: «Коли вже прийшли ці списки, ми почали за адресами просто ходити по домах. Розмовляти із батьками, говорити: якщо хочете, ми можемо прийняти вашу дитину. В основному на початку дуже багато дітей відгукнулося, і ходити почали до 20, а потім уже до 25 осіб. Згодом чутки про обіди дійшли до соціальних служб та мерії міста».

Тамара Коскал — заступник директора загальноосвітньої школи №5 міста Ніжин: «У міськвиконкомі є відділ по роботі із сім’ями і молоддю. Звідти прийшли до нас і сказали, що є така можливість — харчувати дітей знедолених, або малозабезпечених, або [тих,] які опинилися в складних життєвих обставинах».

Орієнтувались у більшості на дітей-сиріт, напівсиріт, школярів з багатодітних та малозабезпечених сімей. Роздавали дітям християнські газети, книжки, закладки і наклейки. Разом святкували дні народження кожного відвідувача групи та намагались створити сімейну атмосферу. Особливо запам’ятався Ользі Ніколаєнко один худорлявий хлопчик, що приходив обідати.

Ольга Ніколаєнко — перший організатор обідів для дітей
: «У нього мама інвалід, батька немає, і бабуся з дідусем сліпі. Та він такий хороший, слухняний хлопчик, вів себе завжди дуже добре, але так вийшло, що з часом мама теж померла, і залишились лише бабуся з дідусем».

Тоді організатори обідів, відвідувачі церкви адвентистів, вирішили щодня передавати їжу бабусі з дідусем цього хлопчика (аж поки він не вступив до вишу). На вихідні дітям видавали пайки. З підвищенням курсу долара ціни на обіди подорожчали, довелось відмовитись від закупівлі пайків, але годувати дітей не переставали. Люди, що приходили обідати до їдальні, дізнавшись про благодійну кухню, не раз купували діткам солодощі, одного разу приїжджий цирк подарував квитки на виставу. Ольга Москотіна самотужки виховує трьох дітей і дуже вдячна організаторам благодійних обідів, адже їй непросто організувати повноцінне харчування своїй малечі.

Ольга Москотіна — мама двох відвідувачів благодійних обідів: «У наш складний час це дуже необхідно для дітей. Це велика підтримка для них, тому що, самі розумієте, все дуже дороге. Харчування таке, що я б не змогла дітям вдома приготувати обід з чотирьох страв, я б їх кожний раз не наготувала стільки».

З великим задоволенням діти ходять після школи обідати. Меню найрізноманітніше.

Ліза Євтух — учениця 8 класу: «Суп, борщ, розсольник, гречку, різні каші, макарони, завжди є смачний салат, сік або компот».

Аміна Сиволоська — учениця 8 класу
: «Зелений борщ давали, гречка, макарони, картопля, м’ясо по-французьки, відбивні. І давали соки, компоти. І могли давати йогурт або желе».

Олег Литвиненко — пастор Адвентистської церкви в місті Ніжині: «В Библии есть такие слова, чтобы люди Божьи были внимательны к особым категориям людей, которые [социально] не защищены. К сиротам, бедным, вдовам. И среди этих категорий дети все-таки более всего незащищенные. Ребенок, который не достиг совершеннолетия, ему порой не к кому обратиться, иногда дети просто голодают».

Організатори благодійної кухні запевняють, що проект і надалі буде розвиватися за підтримки церкви.

Олена Долгорученко, Дмитро Бондарчук, Чернігівщина, “Вісті Надії”

Читайте також:

У Вінниці на аукціоні реалізували 30 робіт «дітей дощу» (ВІДЕО)

Поделиться:
просмотров: 404
 

Нове на сайті

  24.02.2017 "День за днем", №523
    Каталог файлів
  23.02.2017 Познавательная программа «Против течения» в Энергодаре. 4-18 февраля 2017 г.
  23.02.2017 Анонси подій
   
  23.02.2017 «По соображениям совести»: фильм о вере, любви и самоотречении
  23.02.2017 В Энергодаре начинает работу центр «Моя здоровая семья»
  23.02.2017 Супруги Луневы поделились рецептом семейного счастья: «Важно, чтобы каждый старался сделать счастливой свою вторую половинку»
  22.02.2017 Український гуманітарний інститут в цифрах
  22.02.2017 Інформаційний лист Міжнародної науково-практичної конференції у м. Київ
    Каталог файлів
  21.02.2017 Харківська обладміністрація долучається до святкування Року Реформації (ВІДЕО)
  21.02.2017 Адвентисти в Харкові щосереди проводять "соціальний день" (ВІДЕО)
 

Події Церкви в Україні

  25.02.2017  На фестивалі дитячої творчості у Вінниці зібрали кошти для допомоги онкохворим дітям
  25.02.2017  Адвентисти міста Рівного закликали місцевих жителів цінувати плоди справжньої любові
  25.02.2017  У Києві пройшла конференція «500 років Реформації — здобутки і виклики»
  23.02.2017  Макет истукана из пророческого сна вавилонского царя привлек посетителей на духовно-познавательную программу в Энергодаре
  23.02.2017  В Энергодаре супруги Луневы предлагают помощь тем, кто борется за счастье своей семьи
  22.02.2017  У Кам'янці пройде круглий стіл щодо ролі Реформації у розвитку суспільства
  22.02.2017  У Києві пройде Міжнародна науково-практична конференція «Вплив Реформації на державотворення та економічний розвиток: уроки для України»
  22.02.2017  У Ніжині пройшов круглий стіл «Історія Реформації: вчора. сьогодні, завтра»