Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

23.01.2017  Відеоновини

 

Діти із неблагополучних сімей безоплатно харчуються у Ніжині (ВІДЕО)

У Ніжині Чернігівської області адвентисти вже десятий рік поспіль годують дітей з малозабезпечених та багатодітних сімей. Щодня до їдальні приходить близько двадцяти школярів 8–14 років. Разом моляться, спілкуються та вживають корисну їжу, зроблену з продукції, власноруч вирощеної студентами агротехнічного інституту на власних плантаціях — запевняє шеф-кухар їдальні.

Наталія Крисько — шеф-кухар їдальні
: «У нас більше тридцяти видів других страв, перших п’ять-шість завжди ми даємо страв. Гарнірів п’ять, випічку ми самі всі робимо, у нас свій кондитер, у нас нема ніяких домішок, усе натуральне, хліб ми самі печемо. Стараємось, щоб усе було натуральне для діток».

У 2007 році пасторська сім'я Ілля та Людмила Велички започаткувала традицію обідів для дітей, сім’ї яких потрапили у скрутне становище. Взяли списки дітей у соціальній службі міста. Та знайшли їдальню, що погодилась готувати їжу дітям без використання свинини, адже це суперечить біблійним принципам здорового харчування.

Ольга Ніколаєнко — перший організатор обідів для дітей: «Коли вже прийшли ці списки, ми почали за адресами просто ходити по домах. Розмовляти із батьками, говорити: якщо хочете, ми можемо прийняти вашу дитину. В основному на початку дуже багато дітей відгукнулося, і ходити почали до 20, а потім уже до 25 осіб. Згодом чутки про обіди дійшли до соціальних служб та мерії міста».

Тамара Коскал — заступник директора загальноосвітньої школи №5 міста Ніжин: «У міськвиконкомі є відділ по роботі із сім’ями і молоддю. Звідти прийшли до нас і сказали, що є така можливість — харчувати дітей знедолених, або малозабезпечених, або [тих,] які опинилися в складних життєвих обставинах».

Орієнтувались у більшості на дітей-сиріт, напівсиріт, школярів з багатодітних та малозабезпечених сімей. Роздавали дітям християнські газети, книжки, закладки і наклейки. Разом святкували дні народження кожного відвідувача групи та намагались створити сімейну атмосферу. Особливо запам’ятався Ользі Ніколаєнко один худорлявий хлопчик, що приходив обідати.

Ольга Ніколаєнко — перший організатор обідів для дітей
: «У нього мама інвалід, батька немає, і бабуся з дідусем сліпі. Та він такий хороший, слухняний хлопчик, вів себе завжди дуже добре, але так вийшло, що з часом мама теж померла, і залишились лише бабуся з дідусем».

Тоді організатори обідів, відвідувачі церкви адвентистів, вирішили щодня передавати їжу бабусі з дідусем цього хлопчика (аж поки він не вступив до вишу). На вихідні дітям видавали пайки. З підвищенням курсу долара ціни на обіди подорожчали, довелось відмовитись від закупівлі пайків, але годувати дітей не переставали. Люди, що приходили обідати до їдальні, дізнавшись про благодійну кухню, не раз купували діткам солодощі, одного разу приїжджий цирк подарував квитки на виставу. Ольга Москотіна самотужки виховує трьох дітей і дуже вдячна організаторам благодійних обідів, адже їй непросто організувати повноцінне харчування своїй малечі.

Ольга Москотіна — мама двох відвідувачів благодійних обідів: «У наш складний час це дуже необхідно для дітей. Це велика підтримка для них, тому що, самі розумієте, все дуже дороге. Харчування таке, що я б не змогла дітям вдома приготувати обід з чотирьох страв, я б їх кожний раз не наготувала стільки».

З великим задоволенням діти ходять після школи обідати. Меню найрізноманітніше.

Ліза Євтух — учениця 8 класу: «Суп, борщ, розсольник, гречку, різні каші, макарони, завжди є смачний салат, сік або компот».

Аміна Сиволоська — учениця 8 класу
: «Зелений борщ давали, гречка, макарони, картопля, м’ясо по-французьки, відбивні. І давали соки, компоти. І могли давати йогурт або желе».

Олег Литвиненко — пастор Адвентистської церкви в місті Ніжині: «В Библии есть такие слова, чтобы люди Божьи были внимательны к особым категориям людей, которые [социально] не защищены. К сиротам, бедным, вдовам. И среди этих категорий дети все-таки более всего незащищенные. Ребенок, который не достиг совершеннолетия, ему порой не к кому обратиться, иногда дети просто голодают».

Організатори благодійної кухні запевняють, що проект і надалі буде розвиватися за підтримки церкви.

Олена Долгорученко, Дмитро Бондарчук, Чернігівщина, “Вісті Надії”

Читайте також:

У Вінниці на аукціоні реалізували 30 робіт «дітей дощу» (ВІДЕО)

Поделиться:
просмотров: 380
 

Нове на сайті

  21.01.2017 Анонси подій
   
  21.01.2017 Богдан Біленький про захист безпритульних тварин і "Територію добра" (ВІДЕО)
  21.01.2017 Артрит: причини, симптоми, лікування (ВІДЕО)
  19.01.2017 Інтроверти та екстраверти: переваги та недоліки (ВІДЕО)
  19.01.2017 Доктор Комаровский о своей семье и воспитании внуков (ВИДЕО)
  19.01.2017 "День за днем", №518
    Каталог файлів
  15.01.2017 Третій конгрес адвентистів-підприємців (Вінниця, 16-20 листопада) (ВІДЕО)
  14.01.2017 "День за днем", №517
    Каталог файлів
  14.01.2017 Оксана Козунь про кохання і нові кліпи (ВІДЕО)
  14.01.2017 Гурт ManSound про свою творчість і справжню дружбу (ВІДЕО)
 

Події Церкви в Україні

  23.01.2017  Молитву «Отче наш» вивчали діти на канікулярному таборі «Дружболандія» у Вінниці
  21.01.2017  В українських адвентистських вишах на конкурсі проектів будуть профінансовані кращі студентські ініціативи
  20.01.2017  Адвентистські музичні колективи зібрали чотири сотні слухачів у Чернівцях
  19.01.2017  Близько 350 учнів та 40 вчителів однієї з шкіл на Вінниччині отримали Біблії та солодощі
  19.01.2017  На утреннике в церкви села Бугского дети узнали больше о рождении Иисуса Христа
  19.01.2017  На Вінниччині адвентисти привітали зі святами людей поважного віку, що мешкають в інтернаті
  19.01.2017  Міжнародні педагоги-християни відвідали Український гуманітарний інститут (ФОТО)
  19.01.2017  На Київщині для внутрішньо переміщених осіб зі сходу України проводяться тренінги з ефективного управління стресом