Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

01.03.2017  Аналітика

 

Сироти — вони наші, не чужі

Чи є такими безневинними слова деяких людей: «Ми не радимо вам брати сиріт із інтернатів, бо це погано закінчується». Хто із людей знає, які саме сироти будуть вдячні приймальним батькам і Богу, а які ні? Про це знає лише Господь, що читає серця людей (1 Кор. 4:5). Згадується вислів Елен Уайт: «Слова, которые должны быть запахом живительным на жизнь, могут стать вследствие того духа, в котором они произносятся, запахом смертоносным на смерть. И помните, что если своим духом или своими словами вы закрываете дверь даже для одной души, эта душа встретит вас на суде» (С. Д. Ц. т. 6, стор. 122).

Святе Письмо стверджує: «Як дороги людини Господь уподобає, то й її ворогів Він замирює з нею» (Пр. 16:7). Отже, Богові під силу зробити сиріт нашими друзями. Якщо ми зробимо все від нас залежне, щоб придбати хоч когось із сиріт «неправедним багатством» (згідно з біблійним висловом), потім вони можуть стати нашими друзями (Рим. 12:18). Якщо ж ці діти обманюють і крадуть у нас, то їм необхідно дати шанс на виправлення (Йов 33:29,30). Їх крадіжки можуть свідчити про потребу мати свою власність, їх обман і вигадки — про занижену самооцінку. У першому випадку необхідно дарувати їм необхідні речі, а в другому — підіймати їхню гідність у власних очах. Скалічені душі сиріт волають про зцілення, а не про засудження. Їх зціленню буде сприяти наша невтомна для них боротьба зі злом за допомогою добра.

Проте, на жаль, не всі приймуть наші старання їм допомогти, і тим не менше: «Даже если наш труд не будет по достоинству оценён, даже если мы множество раз потерпим неудачу и лишь однажды добьёмся успеха, этот единичный случай перевесит все прежние разочарования» (С. Д. Ц. т. 2, стор. 331 оригіналу). У Божому Слові ця думка виглядає так: «А роблячи добре не знуджуймося, бо часу свого пожнемо, коли не ослабнемо» (Гал. 6:9). Але і для дев’ятьох невдячних із числа десяти Господь не вважає цю роботу даремною. Він говорить: «Якщо голодує твій ворог, нагодуй його хлібом…, бо цим пригортаєш ти жар на його голову і Господь надолужить тобі» (Пр. 25:21,22).

Сиріт необхідно всиновлювати, бо так навчає Слово Боже: «Чи я сам поїдав свій шматок, із нього не їв сирота? Таж від днів молодечих виростав він у мене, як в батька, і від утроби матері моєї я провадив його» (Йов. 31:17,18). Закон Божий вічний і обов’язковий для всіх, хто бажає подібно до Йова жити праведним життям. І, до речі, Йов постраждав саме через свою праведність! Так і нас хай не зупиняє ризик постраждати від сиріт заради їхнього спасіння: «Бо то вгодне, коли хто, через сумління перед Богом, терпить недолю, непоправді страждаючи» (1 Пет. 2:19). Сини Божі позбуваються рабства страху і неприязні до тих, хто може принести їм прикрість, а натомість отримують духа всиновлення (Рим. 8:14,15). Тому усі християни, які мають здоров’я і місце в будинку, а також вміють заробляти кошти і мають можливість виплекати наполегливими зусиллями дар Святого Духа любити й гарно виховувати сиріт, несуть відповідальність перед Богом за виконання цієї заповіді. «Долг каждого христианина участвовать в этом деле самоотречения и самопожертвования» (С. Д. Ц. т. 2, стор. 331 оригіналу).

Разом з тим ми не можемо приймати аморальних дітей і тих, хто має спадкову схильність до зла, упертих і незговірливих («Служіння зцілення», стор. 205 оригіналу). Господь буде рятувати нас від тих, хто ходять «дорогами темряви» і «тішаться, роблячи зло» (Пр. 2:13,14). «Їхні очі наповнені перелюбом та гріхом безупинним, вони зваблюють душі незміцнені…» (2 Пет. 2:14), а отже, вони можуть зваблювати наших дітей і робити наше життя нестерпним. Таких дітей потрібно намагатися всиновлювати для Бога й будувати для них притулки християнського типу («Служіння зцілення», стор. 205 оригіналу).

Богові можливо все, Він всиновив для Себе навіть найгірших грішників, яких Він привів до покаяння й освятив. Приклади такої любові, що змінює життя інших, можна знайти й серед людей. Один з таких прикладів показав педагог Володимир Сухомлинський; він робив сиріт-злочинців порядними й чесними людьми, навіть не знаючи про Бога. Ця людина по-справжньому любила дітей і вкладала в них всю свою душу, і його вихованці віддячувались йому за це. Зрозуміло, що були й такі, хто відповідав злом за добро свого вчителя, і потім вони уходили від нього, щоб робити зло й надалі. Але це не зупинило Сухомлинського в його самовідданій праці. Без сумніву, це і є справжній християнський принцип: страждати заради спасіння беззахисних і безпорадних дітей. Так чинив сам Христос: людське зло й невдячність не зупинили Його в прагненні порятувати усіх сиріт, якими є люди без Бога. Він постраждав для усіх без винятку, отже, і нам належить любити людей так само, навіть, якщо через допомогу їм нам доведеться страждати.

Слід визнати, що ми часто зазнаємо невдач саме тоді, коли намагаємося побудувати стосунки із сиротами. Можливо, це відбувається через нерозуміння багатьох проблем, які є в житті цих дітей. Якщо вважати, що в цьому винні лише вони самі, це буде несправедливо й неправильно. Обвинувачення загалом всіх сиріт є порушенням презумпції невинуватості. Ми маємо захищати й рятувати сиріт, а не обвинувачувати їх, маємо формувати своє ставлення до них згідно Божої справедливості, змішаної з Його ж милістю. Коли хтось обвинувачує сиріт, то Господь промовляє до Своїх дітей: «Говори на захист безмовного, обстоюй права усіх, хто гине» (в російському синодальному перекладі — «Открывай уста твои за безгласного и для защиты всех сирот» — Пр. 31:8).

Світлана Лагідна

Читайте також:

Сироти з усієї України їдуть у Європу на велосипедах (ВІДЕО)

Как установить контакт с трудным подростком?

Поделиться:
просмотров: 499
 

Нове на сайті

   1.03.2017 На Луганщині 65 сімей отримали допомогу із Канади (ВІДЕО)
   1.03.2017 Анонси подій
   
  26.02.2017 Харьков. Крещение в молитвенном доме на Якутской после программы «Откровение надежды» с участием Билла Биаджи.
  26.02.2017 Ректор українського адвентистського вишу Людмила Штанько: «Ми хочемо виховувати духовну еліту нації»
  24.02.2017 "День за днем", №523
    Каталог файлів
  23.02.2017 Познавательная программа «Против течения» в Энергодаре. 4-18 февраля 2017 г.
  23.02.2017 «По соображениям совести»: фильм о вере, любви и самоотречении
  23.02.2017 В Энергодаре начинает работу центр «Моя здоровая семья»
  23.02.2017 Супруги Луневы поделились рецептом семейного счастья: «Важно, чтобы каждый старался сделать счастливой свою вторую половинку»
  22.02.2017 Український гуманітарний інститут в цифрах
 

Події Церкви в Україні

   1.03.2017  Дети в Дарьевке Херсонской области услышали весть о спасении и получили подарки
   1.03.2017  У Чернівцях пройде Міжнародна науково-практична відео-конференція, присвячена 500-річчю Реформації
  27.02.2017  У Краматорську презентували акцію «Донеччина — Реформація-500» (ВІДЕО)
  27.02.2017  Пансионат «Наш Дом» анонсирует медико-миссионерские курсы и лагерное собрание
  26.02.2017  Посетителей евангельской программы в городе Николаеве призывали верить Библии и практиковать здоровый образ жизни
  26.02.2017  На концерте в Николаеве подчеркнули значение протестантской Реформации для современного общества
  26.02.2017  На конференції філологів в Українському гуманітарному інституті говорили про англійську англійською
  25.02.2017  На фестивалі дитячої творчості у Вінниці зібрали кошти для допомоги онкохворим дітям