Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

24.01.2017  Аналітика

 

500-річчя Реформації. Молитва та духовне відродження

В Україні триває підготовка до відзначення 500-річчя Реформації. Запланована низка загальнонаціональних та регіональних заходів, які здійснюють на виконання Указу Президента Петра Порошенка «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації». Таким чином, глава держави підтримав ініціативу Всеукраїнської Ради Церков. Як йдеться в документі, метою є визнання вагомого внеску протестантських церков і релігійних організацій у розвиток релігійної, культурної і соціальної сфери України, вияв поваги до їх ролі в українській історії.

Президент зазначив, що Україна є багатоконфесійною країною та назвав «одним з величезних досягнень українців» створення Всеукраїнської Ради Церков, з якою влада активно співпрацює, забезпечуючи мир та злагоду між різними конфесіями.

У 2017 році християнський світ відзначатиме 500-ліття від початку масштабного духовного відродження, яке назавжди змінило хід історії. Початком Реформації прийнято вважати виступ німецького ченця Мартіна Лютера 31 жовтня 1517 року, який у цей день оприлюднив свої «95 тез», що були націлені проти практики продажу індульгенцій (відпущення гріхів за гроші) та залякування віруючих чистилищем, яке пропагувала тодішня Католицька церква.

Соціальні явища, породжені Реформацією, є одними з найбільш впливових в історії людства, зокрема, у формуванні Західної цивілізації. Цей широкий релігійно-суспільний рух, що у XVI ст. охопив більшість європейських держав, був спрямований не тільки на реформування тодішньої церкви, а й на перетворення суспільства. Зміни відбулися не тільки в духовному, а й культурному, економічному і політичному житті країн Європи, дали потужний поштовх до розвитку.

Молитва та духовне відродження

«І впокоряться люди Мої, що над ними кличеться Ім’я Моє, і помоляться, і будуть шукати Ім’я Мого, і повернуть зо злих своїх доріг, то Я вислухаю з небес і прощу їхній гріх, та й вилікую їхній Край!» (2Хр.7:12).

Одним з найвеличніших прикладів відродження в історії є відродження в Уельсі (Великобританія) у 1904 році. Коли 26-річний Еван Робертс тринадцять років молився, щоб Дух Святий керував його життям, він просив у Бога серце, яке було б цілком посвячене Йому і Його Царству.

Відродження в Уельсі почалося на молодіжній зустрічі в церкві у селі Лоухор, яку відвідував Еван Робертс, коли він поділився особистим молитовним досвідом. Перші іскри загорілися в цій скромній сільській церкві і запалили полум’я відродження по всій країні. За дев‘ять місяців у невеликому Уельсі покаялися сто тисяч людей. Рівень злочинності різко знизився. П’яниці і блудниці змінили своє життя завдяки Божій благодаті. Пивні бари повідомляли про фінансові втрати, політичні зібрання і спортивні заходи затримувались, а часом і взагалі скасовувались, оскільки церкви були переповнені народом. Часто служіння продовжувались від 6 до 8 годин.

Огрубілі, жорстокі душею шахтарі тиснулись на церковних зібраннях, слухаючи проповіді і молячись, а потім повертались у шахти зміненими, новими людьми. З їхніх вуст назавжди зникли сварливі слова і богохульство. Деякі писали, що коні, які працювали в копальнях, перестали розуміти команди цих змінених, народжених згори гірників, котрі тепер розмовляли без прокльонів. Цілий народ змінився завдяки молитвам молодої людини, Евана Робертса.

Сьогодні в нашому суспільстві є багато проблем, які, здається, не можливо викорінити: корупція, несправедливість, крадіжки, обман, війна. Суспільство захлиснулось цими пороками і нині страждають від цього всі, як наслідок: безробіття, жебрацтво, погане медичне обслуговування, бездоріжжя, люди похилого віку і молодь нікому непотрібні... І що ми, як Церква, повинні стояти осторонь? Ні. Потрібно починати із себе: молитва і відродження.

В історії є приклади про народ, який змінився завдяки молитві.

Альфред Лорд Теннісон колись правильно сказав: «У молитві закладено набагато більше, про що тільки може мріяти цей світ».

Однією з найтривожніших подій сучасної історії є падіння Берлінської стіни. Але не багато людей побачили в ній могутню силу щирих молитов, котрі призвели до історичних подій у Східному Берліні 9 листопада 1989 року.

З чого все почалося? У 1982 році молодий німець пастор в Лейпцизі Христіан Фюрер організував молитовні зустрічі по понеділках у своїй церкві, паралельно проводячи бесіди про свободу (в колишній НДР). Молитовні зібрання росли. Одного разу ввечері, в один з жовтневих понеділків 1989-го року, тут зібрались 8000 людей. Ще тисячі стояли на вулиці навколо церкви Святого Миколая. Загальнонаціональний рух за свободу зародивсь у колисці молитви. Десятки тисяч жителів сіл, селищ, і великих міст Східної Німеччини приєднались до заступницьких молитов у Лейпцизі. У той вечір понеділка по всій країні біля мільйона людей молились про свободу.

Через 20 років після того, як упала Берлінська стіна, згадуючи про ті заступницькі молитви, пастор Христіан Фюрер сказав: «Ми розуміли, що якщо припинимо молитися, то надії на зміни в Німеччині не буде».

Один з колишніх комуністичних держслужбовців, які працювали у «Штазі», всемогутній таємній поліції Східної Німеччини, сказав дивні слова: «Ми були готові до всього, крім свічок і молитви». Берлінська стіна не змогла устояти перед щирою, ревною молитвою людей Божих, об’єднаних у довірі до Нього, які шукають Його.

Е. Уайт пише про силу молитви: «Все сатанинське воїнство тремтить, коли чує ревну молитву». Молитва важлива, а заступницька має величезну силу. Як Берлінська стіна упала по молитві людей Божих, так і стіни, що утримують нас від благословенних відповідей на молитву, впадуть, коли ми будемо молити Бога. Стіни, що стримують могутнє пробудження, яке Господь бажає послати, рухнуть від звуків щирого заступництва.

У суспільстві є багато проблем, за які є потреба молитись. У молитві ми смиряємо наші серця перед Богом, усвідомлюючи нашу повну залежність від Нього. У ній ми, подібно Давидові, молимося: «Серце чисте створи мені, Боже, і тривалого духа в моєму нутрі віднови».

Тоді характер міняється, а навколо однієї зміненої людини змінюються й інші. Суспільство стає духовно моральним, а людина, яка змінена Христом, не може жити інакше, як тільки робити добро. Ось чому протестантські країни більш розвинуті.

Людина, яка прийняла Христа як особистого Спасителя і живе згідно Його волі, буде спасенна.

Григорій Чайник
Фото

Читайте також:

Діячі Реформації та їх значення в релігійно-культурному процесі

Реформація триває?

Поделиться:
просмотров: 313
 

Нове на сайті

  23.01.2017 Анонси подій
   
  21.01.2017 Богдан Біленький про захист безпритульних тварин і "Територію добра" (ВІДЕО)
  21.01.2017 Артрит: причини, симптоми, лікування (ВІДЕО)
  19.01.2017 Інтроверти та екстраверти: переваги та недоліки (ВІДЕО)
  19.01.2017 Доктор Комаровский о своей семье и воспитании внуков (ВИДЕО)
  19.01.2017 "День за днем", №518
    Каталог файлів
  15.01.2017 Третій конгрес адвентистів-підприємців (Вінниця, 16-20 листопада) (ВІДЕО)
  14.01.2017 "День за днем", №517
    Каталог файлів
  14.01.2017 Оксана Козунь про кохання і нові кліпи (ВІДЕО)
  14.01.2017 Гурт ManSound про свою творчість і справжню дружбу (ВІДЕО)
 

Події Церкви в Україні

  24.01.2017  Український гуманітарний інститут запрошує на магістерську програму «Міжнародний розвиток» (MA in International Development)
  24.01.2017  Адвентисты поселка Березанки принесли благую весть в дом престарелых
  24.01.2017  Дети поселка Саврани раскрыли свои таланты в рождественском кафе и на библейской каникулярной школе
  23.01.2017  Студенти Українського гуманітарного інституту взяли участь у благодійній акції (ФОТО)
  23.01.2017  Видеоролики о Мартине Лютере и Яне Гусе создавали молодые люди в городе Днепре
  23.01.2017  Молитву «Отче наш» вивчали діти на канікулярному таборі «Дружболандія» у Вінниці
  21.01.2017  В українських адвентистських вишах на конкурсі проектів будуть профінансовані кращі студентські ініціативи
  20.01.2017  Адвентистські музичні колективи зібрали чотири сотні слухачів у Чернівцях