Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

23.05.2017  Аналітика

 

500-річчя Реформації. Молитва та духовне відродження

В Україні триває підготовка до відзначення 500-річчя Реформації. Запланована низка загальнонаціональних та регіональних заходів, які здійснюють на виконання Указу Президента Петра Порошенка «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації». Таким чином, глава держави підтримав ініціативу Всеукраїнської Ради Церков. Як йдеться в документі, метою є визнання вагомого внеску протестантських церков і релігійних організацій у розвиток релігійної, культурної і соціальної сфери України, вияв поваги до їх ролі в українській історії.

Президент зазначив, що Україна є багатоконфесійною країною та назвав «одним з величезних досягнень українців» створення Всеукраїнської Ради Церков, з якою влада активно співпрацює, забезпечуючи мир та злагоду між різними конфесіями.

У 2017 році християнський світ відзначатиме 500-ліття від початку масштабного духовного відродження, яке назавжди змінило хід історії. Початком Реформації прийнято вважати виступ німецького ченця Мартіна Лютера 31 жовтня 1517 року, який у цей день оприлюднив свої «95 тез», що були націлені проти практики продажу індульгенцій (відпущення гріхів за гроші) та залякування віруючих чистилищем, яке пропагувала тодішня Католицька церква.

Соціальні явища, породжені Реформацією, є одними з найбільш впливових в історії людства, зокрема, у формуванні Західної цивілізації. Цей широкий релігійно-суспільний рух, що у XVI ст. охопив більшість європейських держав, був спрямований не тільки на реформування тодішньої церкви, а й на перетворення суспільства. Зміни відбулися не тільки в духовному, а й культурному, економічному і політичному житті країн Європи, дали потужний поштовх до розвитку.

Молитва та духовне відродження

«І впокоряться люди Мої, що над ними кличеться Ім’я Моє, і помоляться, і будуть шукати Ім’я Мого, і повернуть зо злих своїх доріг, то Я вислухаю з небес і прощу їхній гріх, та й вилікую їхній Край!» (2Хр.7:12).

Одним з найвеличніших прикладів відродження в історії є відродження в Уельсі (Великобританія) у 1904 році. Коли 26-річний Еван Робертс тринадцять років молився, щоб Дух Святий керував його життям, він просив у Бога серце, яке було б цілком посвячене Йому і Його Царству.

Відродження в Уельсі почалося на молодіжній зустрічі в церкві у селі Лоухор, яку відвідував Еван Робертс, коли він поділився особистим молитовним досвідом. Перші іскри загорілися в цій скромній сільській церкві і запалили полум’я відродження по всій країні. За дев‘ять місяців у невеликому Уельсі покаялися сто тисяч людей. Рівень злочинності різко знизився. П’яниці і блудниці змінили своє життя завдяки Божій благодаті. Пивні бари повідомляли про фінансові втрати, політичні зібрання і спортивні заходи затримувались, а часом і взагалі скасовувались, оскільки церкви були переповнені народом. Часто служіння продовжувались від 6 до 8 годин.

Огрубілі, жорстокі душею шахтарі тиснулись на церковних зібраннях, слухаючи проповіді і молячись, а потім повертались у шахти зміненими, новими людьми. З їхніх вуст назавжди зникли сварливі слова і богохульство. Деякі писали, що коні, які працювали в копальнях, перестали розуміти команди цих змінених, народжених згори гірників, котрі тепер розмовляли без прокльонів. Цілий народ змінився завдяки молитвам молодої людини, Евана Робертса.

Сьогодні в нашому суспільстві є багато проблем, які, здається, не можливо викорінити: корупція, несправедливість, крадіжки, обман, війна. Суспільство захлиснулось цими пороками і нині страждають від цього всі, як наслідок: безробіття, жебрацтво, погане медичне обслуговування, бездоріжжя, люди похилого віку і молодь нікому непотрібні... І що ми, як Церква, повинні стояти осторонь? Ні. Потрібно починати із себе: молитва і відродження.

В історії є приклади про народ, який змінився завдяки молитві.

Альфред Лорд Теннісон колись правильно сказав: «У молитві закладено набагато більше, про що тільки може мріяти цей світ».

Однією з найтривожніших подій сучасної історії є падіння Берлінської стіни. Але не багато людей побачили в ній могутню силу щирих молитов, котрі призвели до історичних подій у Східному Берліні 9 листопада 1989 року.

З чого все почалося? У 1982 році молодий німець пастор в Лейпцизі Христіан Фюрер організував молитовні зустрічі по понеділках у своїй церкві, паралельно проводячи бесіди про свободу (в колишній НДР). Молитовні зібрання росли. Одного разу ввечері, в один з жовтневих понеділків 1989-го року, тут зібрались 8000 людей. Ще тисячі стояли на вулиці навколо церкви Святого Миколая. Загальнонаціональний рух за свободу зародивсь у колисці молитви. Десятки тисяч жителів сіл, селищ, і великих міст Східної Німеччини приєднались до заступницьких молитов у Лейпцизі. У той вечір понеділка по всій країні біля мільйона людей молились про свободу.

Через 20 років після того, як упала Берлінська стіна, згадуючи про ті заступницькі молитви, пастор Христіан Фюрер сказав: «Ми розуміли, що якщо припинимо молитися, то надії на зміни в Німеччині не буде».

Один з колишніх комуністичних держслужбовців, які працювали у «Штазі», всемогутній таємній поліції Східної Німеччини, сказав дивні слова: «Ми були готові до всього, крім свічок і молитви». Берлінська стіна не змогла устояти перед щирою, ревною молитвою людей Божих, об’єднаних у довірі до Нього, які шукають Його.

Е. Уайт пише про силу молитви: «Все сатанинське воїнство тремтить, коли чує ревну молитву». Молитва важлива, а заступницька має величезну силу. Як Берлінська стіна упала по молитві людей Божих, так і стіни, що утримують нас від благословенних відповідей на молитву, впадуть, коли ми будемо молити Бога. Стіни, що стримують могутнє пробудження, яке Господь бажає послати, рухнуть від звуків щирого заступництва.

У суспільстві є багато проблем, за які є потреба молитись. У молитві ми смиряємо наші серця перед Богом, усвідомлюючи нашу повну залежність від Нього. У ній ми, подібно Давидові, молимося: «Серце чисте створи мені, Боже, і тривалого духа в моєму нутрі віднови».

Тоді характер міняється, а навколо однієї зміненої людини змінюються й інші. Суспільство стає духовно моральним, а людина, яка змінена Христом, не може жити інакше, як тільки робити добро. Ось чому протестантські країни більш розвинуті.

Людина, яка прийняла Христа як особистого Спасителя і живе згідно Його волі, буде спасенна.

Григорій Чайник
Фото

Читайте також:

Діячі Реформації та їх значення в релігійно-культурному процесі

Реформація триває?

Поделиться:
просмотров: 546
 

Нове на сайті

  19.05.2017 Літні табори – 2017
    Каталог файлів
  18.05.2017 Адвентистка заняла первое место в Острожской академии как исследовательница библейского текста
  17.05.2017 Анонси подій
   
  16.05.2017 Мер Дніпра підтримує ідеї Реформації (ВІДЕО)
  15.05.2017 Як ринок праці розуміє загальні і спеціальні компетентності журналістів
  14.05.2017 В Одесі вивчали мрії Бога (ВІДЕО)
  14.05.2017 Сім'я Требушкових бореться із проблемою сирітства (ВІДЕО)
  13.05.2017 На Київщині обговорили вимоги до журналістів (ВІДЕО)
  11.05.2017 Ще дві лікарні на Донбасі поповнилися новим обладнанням (ВІДЕО)
   9.05.2017 Українців атакують кліщі (ВІДЕО)
 

Події Церкви в Україні

  18.05.2017  О том, как войны меняют судьбы, расскажут на концерте для переселенцев в Киеве
  18.05.2017  Журналістів Донеччини запрошують 22 травня у прес-тур, присвячений 500-річчю Реформації
  14.05.2017  У столиці пройде Національний день молитви за Україну-2017 (ВІДЕО)
  11.05.2017  Сімейна хода пройшла по центральній вулиці Тиврова
   9.05.2017  Адвентисти провели спортивне свято на Миколаївщині
   7.05.2017  Футбольний турнір на підтримку здорового способу життя провели адвентисти у Вінниці
   7.05.2017  Винницкие адвентисты помогли семи человекам стать свободными от никотиновой зависимости
   7.05.2017  Працівників мас-медіа запрошують у прес-тур протестантськими церквами Львова