Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 
 

Сіячі Божої істини: історія Шацької громади на Волині

Історія Адвентистьскої церкви на теренах Любомльського та Шацького районів Волинської області сягає в 1930-і роки. Якщо б цю історію прикрасити біблійним віршом, то підійшов би фрагмент Матв. 13:31–32 — «Іншу притчу подав Він їм, кажучи: Царство небесне подібне до зерна гірчичного, що взяв чоловік і посіяв на полі своїм. Воно найдрібніше з насіння, але коли виросте, більше стає за зілля і стає деревом, так що птаство небесне злітається і кублиться в віттях його».

Цим чоловіком, що посіяв тут маленьке насіння біблійної істини, був книгоноша Юхим Гайдик родом із села Полапи, що між Любомлем і Шацьком. Через свою дружину-німку він познайомився з адвентистським віровченням. На початку 1930-х закінчив школу літературних євангелістів у Варшаві (Польща) й неодноразово приходив з книгами до рідного села. І першим благодатним ґрунтом для посіву стала працьовита багатодітна сім’я Романа і Уляни Бузів, які на той час самостійно читали Біблію й відвідували місцеву громаду баптистів.

У 1934 році Роман і Уляна прийняли рішення жити за десятьма заповідями Божого Закону, не відкидаючи й четвертої — суботи Господньої. У їхній старенькій, але гостинній хатині вони щосуботи проводили зібрання аж до 1948 року.

Гостинна сім’я Бузів завжди відкривала двері для приходьків і всіх, хто потребував допомоги. Навіть у часи воєнного лихоліття, ризикуючи як своїм життям, так і життям своїх діток, Роман Васильович Буз разом з дружиною переховували протягом 23 місяців у своєму хліві євреїв Піню і Менделя від нацистських репресій.

У 1948 році до маленької домашньої церкви в Полапах завітав Павло, син адвентистьского пастора Степана Брови. Його батько загинув у сталінських катівнях у 1937 році. Павла направили на пасторську роботу з Дніпропетровська до Любомля. Із сім’єю Бузів у нього зав’язалась тісна дружба, особливо з однолітком Даниїлом.

Після спілкування з Павлом Бровою місцеву громаду адвентистів почав відвідувати молодий Василь Дроздович.

І в Любомлі Павло деяких зацікавив Біблією, зокрема заступника командира військової частини, капітана Віктора Комарова. З часом Віктор увірує в Христа ц після серйозних випробувань віри стане разом з Павлом Бровою і Даниїлом Бузом пастором Церкви адвентистів сьомого дня.

Усі діти Романа Буза, завдяки молитвам батьків і сімейним богослужінням, у різні роки приєднались до церкви: Анна, Іван, Віра, Даниїл, Осій, Анастасія, Марія, Андрій, Любов. Вони присвятять життя служінню Господу в різних містах і громадах як в Україні, так і за кордоном. Віддаючи себе Господу й людям, велика і дружня родина Бузів стане прикладом для багатьох.

Історія адвентистів Шацька пов’язана й зі служінням Андрія Романовича Буза, батька п’ятьох дітей, який має десять онуків.

Останніх двадцять років він разом із сім’єю проживає в Канаді, але бажання зробити щось добре для свого краю не давало йому спокою. Він теж, як той чоловік з притчі, «бажав посіяти на полі своїм» — у своєму краю, у своїй стороні.

На початку 2003 року Андрій Буз пропонує направити в Шацьк молодого місіонера Романа Климчука, усі витрати беручи на себе. У серпні 2003 року місіонерська праця дала перші плоди — контакт з молодою сім’єю Юрія і Наталії Бойчунів. Вони читали християнську літературу, вивчали Біблію за уроками, їздили на богослужіння до Любомля, де в цей час у новозведеному молитовному будинку служили пастор Андрій Савін з дружиною Світланою.

У червні 2004 року сім’я Бойчунів приймає водне хрещення. У цьому ж році до Шацької групи адвентистів приєдналась студентка Ірина Корнелюк із села Мельники. Вона стала чудовою місіонеркою у своїй сім’ї: пройшовши «гоніння» з боку своїх батьків Володимира і Людмили, роком пізніше Ірина привела їх обох у церкву, й вони одночасно прийняли хрещення.

Із січня 2005 року на служіння в Любомль перевели пастора Олександра Волошина, який опікувався й одновірцями в Шацьку.

У вересні 2005 року в Шацьку музичну школу прийшла на роботу молода адвентистська сім’я Олександра й Олесі Матяшуків. Відтак, уже три сім’ї збиралися на богослужіння по домівках, а також в орендованому приміщенні музичної школи.

Вони молилися й мріяли про своє богослужбове приміщення. Андрій Буз допоміг коштами. Олександр Волошин і районний пастор Петро Горбачевський знайшли місце, оформили документи на земельну ділянку. У 2006 році почали інтенсивний збір будматеріалів. З Божою допомогою, за підтримки тодішніх керівників Західної конференції Адвентистської церкви Бориса Коржоса, Миколи Михайловського, Володимира Скиби, Валентина Шевчука, а також Андрія Буза — будівництво просувалося швидкими темпами. Основний тягар на початку будови ліг на плечі Дмитра Мокрушенка, Юрія Бойчуна, Володимира Корнелюка, Віталія Шеремети, Романа Шеремети, Миколи Дроздовича, а також пастора Олександра Волошина, при якому заклали фундамент, звели стіни, змонтували дах, зробили внутрішню штукатурку, стяжку, опалення й закінчили кімнату для зібрань.

1 вересня 2007 року вперше вся Шацька громада раділа і славила Бога у власному будинку молитви. У 2008 році після євангельської програми пастора Олександра Самійленка до церкви приєдналися Тетяна Жила і Андрій Конашук, музикант за фахом.

У серпні 2008 року на служіння в Любомль і Шацьк направили пастора Андрія Бабенцова. На його плечі лягла праця із закінчення будівництва та внутрішні роботи — оздоблення стін, підлоги, стелі, проведення каналізації. Це була кваліфікована й кропітка робота.

На початку 2009 року в новозбудованому домі молитви проходить євангельська програма пастора Ігоря Скачкова, після якої до церкви приєднались Марія Полевода і Марія Богдан. На місіонерську роботу до Шацька направили Андрія Пиріга й Сергія Синюка.

У 2009-2011 роках у Шацьку служив Володимир Садовий, який закінчив фасад будинку і оздоблення території.

З вересня 2011 року за служіння в Шацьку три роки відповідав пастор Олександр Коропець. При ньому проходили молодіжні табори, соціальні програми в дитячих будинках і будинках престарілих. При домі молитви відкрили курси гри на гітарі, створили музичний гурт «Пів Ноти».

Провели євангельську програму за участю нині покійного пастора Ігоря Рубіна.

З липня 2014 по червень 2015 роки за служіння в Шацькій громаді відповідав пастор Геннадій Савчук. При ньому була провели євангельську програму за участю Володимира Мелися.

З червня 2015 року місіонерське служіння в Шацьку здійснює сім’я Леоніда і Марії Саповець, на плечі яких лягла організація літніх таборів і приготування дому молитви до обряду посвячення, який відбувся 3 жовтня 2015 року.

Ісус говорить: «Та воно найдрібніше з насіння, але коли виросте, то стає деревом, так що птаство небесне злітається і кублиться в віттях його» (Матв. 13:32). Насіння Слова Божого, посіяне майже 90 років тому, сьогодні виросло великим деревом, в чому ми всі переконуємося. І це дерево продовжує розростатися і стає лісом — від Любомля до Шацька і знову до села Полапи, де сьогодні Андрій Буз будує новий молитовний зал, а далі до селища Головне, де теж планують місіонерську працю й зведення дому молитви.

Молимось про те, щоб багато людей у нашому краї «злетілося до Божих дерев» — до наших громад, знайшовши серед їхніх «гілок» любов, радість і небесний мир.

Пастор Юрій Ліщук

Читайте також:

Семье украинских адвентистов, спасших евреев от нацистов, присвоили звание «Праведники народов мира»

Поделиться:
просмотров: 1422
 

Нове на сайті

  23.02.2017 «По соображениям совести»: фильм о вере, любви и самоотречении
  23.02.2017 В Энергодаре начинает работу центр «Моя здоровая семья»
  23.02.2017 Супруги Луневы поделились рецептом семейного счастья: «Важно, чтобы каждый старался сделать счастливой свою вторую половинку»
  22.02.2017 Анонси подій
   
  22.02.2017 Український гуманітарний інститут в цифрах
  22.02.2017 Інформаційний лист Міжнародної науково-практичної конференції у м. Київ
    Каталог файлів
  21.02.2017 Харківська обладміністрація долучається до святкування Року Реформації (ВІДЕО)
  21.02.2017 Адвентисти в Харкові щосереди проводять "соціальний день" (ВІДЕО)
  21.02.2017 У столиці провели форум “Рік Реформації. Початок” (ВІДЕО)
  21.02.2017 Світ відзначив День закоханих (ВІДЕО)
 

Події Церкви в Україні

  23.02.2017  В Энергодаре супруги Луневы предлагают помощь тем, кто борется за счастье своей семьи
  22.02.2017  У Кам'янці пройде круглий стіл щодо ролі Реформації у розвитку суспільства
  22.02.2017  У Києві пройде Міжнародна науково-практична конференція «Вплив Реформації на державотворення та економічний розвиток: уроки для України»
  22.02.2017  У Ніжині пройшов круглий стіл «Історія Реформації: вчора. сьогодні, завтра»
  22.02.2017  В Николаевской области дети с ограниченными возможностями услышали весть о рождении Христа
  21.02.2017  Участники нового клуба следопытов в Чугуеве подтвердили свое решение жить по Божьим заповедям
  21.02.2017  Євангеліст Софія Солер провела в Жмеринці програму «Надія — є»
  21.02.2017  Украинские предприниматели-адвентисты выбрали проекты для спонсирования