Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 
 

Сіячі Божої істини: історія Шацької громади на Волині

Історія Адвентистьскої церкви на теренах Любомльського та Шацького районів Волинської області сягає в 1930-і роки. Якщо б цю історію прикрасити біблійним віршом, то підійшов би фрагмент Матв. 13:31–32 — «Іншу притчу подав Він їм, кажучи: Царство небесне подібне до зерна гірчичного, що взяв чоловік і посіяв на полі своїм. Воно найдрібніше з насіння, але коли виросте, більше стає за зілля і стає деревом, так що птаство небесне злітається і кублиться в віттях його».

Цим чоловіком, що посіяв тут маленьке насіння біблійної істини, був книгоноша Юхим Гайдик родом із села Полапи, що між Любомлем і Шацьком. Через свою дружину-німку він познайомився з адвентистським віровченням. На початку 1930-х закінчив школу літературних євангелістів у Варшаві (Польща) й неодноразово приходив з книгами до рідного села. І першим благодатним ґрунтом для посіву стала працьовита багатодітна сім’я Романа і Уляни Бузів, які на той час самостійно читали Біблію й відвідували місцеву громаду баптистів.

У 1934 році Роман і Уляна прийняли рішення жити за десятьма заповідями Божого Закону, не відкидаючи й четвертої — суботи Господньої. У їхній старенькій, але гостинній хатині вони щосуботи проводили зібрання аж до 1948 року.

Гостинна сім’я Бузів завжди відкривала двері для приходьків і всіх, хто потребував допомоги. Навіть у часи воєнного лихоліття, ризикуючи як своїм життям, так і життям своїх діток, Роман Васильович Буз разом з дружиною переховували протягом 23 місяців у своєму хліві євреїв Піню і Менделя від нацистських репресій.

У 1948 році до маленької домашньої церкви в Полапах завітав Павло, син адвентистьского пастора Степана Брови. Його батько загинув у сталінських катівнях у 1937 році. Павла направили на пасторську роботу з Дніпропетровська до Любомля. Із сім’єю Бузів у нього зав’язалась тісна дружба, особливо з однолітком Даниїлом.

Після спілкування з Павлом Бровою місцеву громаду адвентистів почав відвідувати молодий Василь Дроздович.

І в Любомлі Павло деяких зацікавив Біблією, зокрема заступника командира військової частини, капітана Віктора Комарова. З часом Віктор увірує в Христа ц після серйозних випробувань віри стане разом з Павлом Бровою і Даниїлом Бузом пастором Церкви адвентистів сьомого дня.

Усі діти Романа Буза, завдяки молитвам батьків і сімейним богослужінням, у різні роки приєднались до церкви: Анна, Іван, Віра, Даниїл, Осій, Анастасія, Марія, Андрій, Любов. Вони присвятять життя служінню Господу в різних містах і громадах як в Україні, так і за кордоном. Віддаючи себе Господу й людям, велика і дружня родина Бузів стане прикладом для багатьох.

Історія адвентистів Шацька пов’язана й зі служінням Андрія Романовича Буза, батька п’ятьох дітей, який має десять онуків.

Останніх двадцять років він разом із сім’єю проживає в Канаді, але бажання зробити щось добре для свого краю не давало йому спокою. Він теж, як той чоловік з притчі, «бажав посіяти на полі своїм» — у своєму краю, у своїй стороні.

На початку 2003 року Андрій Буз пропонує направити в Шацьк молодого місіонера Романа Климчука, усі витрати беручи на себе. У серпні 2003 року місіонерська праця дала перші плоди — контакт з молодою сім’єю Юрія і Наталії Бойчунів. Вони читали християнську літературу, вивчали Біблію за уроками, їздили на богослужіння до Любомля, де в цей час у новозведеному молитовному будинку служили пастор Андрій Савін з дружиною Світланою.

У червні 2004 року сім’я Бойчунів приймає водне хрещення. У цьому ж році до Шацької групи адвентистів приєдналась студентка Ірина Корнелюк із села Мельники. Вона стала чудовою місіонеркою у своїй сім’ї: пройшовши «гоніння» з боку своїх батьків Володимира і Людмили, роком пізніше Ірина привела їх обох у церкву, й вони одночасно прийняли хрещення.

Із січня 2005 року на служіння в Любомль перевели пастора Олександра Волошина, який опікувався й одновірцями в Шацьку.

У вересні 2005 року в Шацьку музичну школу прийшла на роботу молода адвентистська сім’я Олександра й Олесі Матяшуків. Відтак, уже три сім’ї збиралися на богослужіння по домівках, а також в орендованому приміщенні музичної школи.

Вони молилися й мріяли про своє богослужбове приміщення. Андрій Буз допоміг коштами. Олександр Волошин і районний пастор Петро Горбачевський знайшли місце, оформили документи на земельну ділянку. У 2006 році почали інтенсивний збір будматеріалів. З Божою допомогою, за підтримки тодішніх керівників Західної конференції Адвентистської церкви Бориса Коржоса, Миколи Михайловського, Володимира Скиби, Валентина Шевчука, а також Андрія Буза — будівництво просувалося швидкими темпами. Основний тягар на початку будови ліг на плечі Дмитра Мокрушенка, Юрія Бойчуна, Володимира Корнелюка, Віталія Шеремети, Романа Шеремети, Миколи Дроздовича, а також пастора Олександра Волошина, при якому заклали фундамент, звели стіни, змонтували дах, зробили внутрішню штукатурку, стяжку, опалення й закінчили кімнату для зібрань.

1 вересня 2007 року вперше вся Шацька громада раділа і славила Бога у власному будинку молитви. У 2008 році після євангельської програми пастора Олександра Самійленка до церкви приєдналися Тетяна Жила і Андрій Конашук, музикант за фахом.

У серпні 2008 року на служіння в Любомль і Шацьк направили пастора Андрія Бабенцова. На його плечі лягла праця із закінчення будівництва та внутрішні роботи — оздоблення стін, підлоги, стелі, проведення каналізації. Це була кваліфікована й кропітка робота.

На початку 2009 року в новозбудованому домі молитви проходить євангельська програма пастора Ігоря Скачкова, після якої до церкви приєднались Марія Полевода і Марія Богдан. На місіонерську роботу до Шацька направили Андрія Пиріга й Сергія Синюка.

У 2009-2011 роках у Шацьку служив Володимир Садовий, який закінчив фасад будинку і оздоблення території.

З вересня 2011 року за служіння в Шацьку три роки відповідав пастор Олександр Коропець. При ньому проходили молодіжні табори, соціальні програми в дитячих будинках і будинках престарілих. При домі молитви відкрили курси гри на гітарі, створили музичний гурт «Пів Ноти».

Провели євангельську програму за участю нині покійного пастора Ігоря Рубіна.

З липня 2014 по червень 2015 роки за служіння в Шацькій громаді відповідав пастор Геннадій Савчук. При ньому була провели євангельську програму за участю Володимира Мелися.

З червня 2015 року місіонерське служіння в Шацьку здійснює сім’я Леоніда і Марії Саповець, на плечі яких лягла організація літніх таборів і приготування дому молитви до обряду посвячення, який відбувся 3 жовтня 2015 року.

Ісус говорить: «Та воно найдрібніше з насіння, але коли виросте, то стає деревом, так що птаство небесне злітається і кублиться в віттях його» (Матв. 13:32). Насіння Слова Божого, посіяне майже 90 років тому, сьогодні виросло великим деревом, в чому ми всі переконуємося. І це дерево продовжує розростатися і стає лісом — від Любомля до Шацька і знову до села Полапи, де сьогодні Андрій Буз будує новий молитовний зал, а далі до селища Головне, де теж планують місіонерську працю й зведення дому молитви.

Молимось про те, щоб багато людей у нашому краї «злетілося до Божих дерев» — до наших громад, знайшовши серед їхніх «гілок» любов, радість і небесний мир.

Пастор Юрій Ліщук

Читайте також:

Семье украинских адвентистов, спасших евреев от нацистов, присвоили звание «Праведники народов мира»

Поделиться:
просмотров: 1488
 

Нове на сайті

  26.03.2017 Урок субботней школы, №2, 2017 (+ комментарий)
    Каталог файлів
  26.03.2017 Урок субботней школы, №2, 2017
    Каталог файлів
  26.03.2017 Урок суботньої школи, №2, 2017
    Каталог файлів
  26.03.2017 "День за днем", №527
    Каталог файлів
  26.03.2017 Чи можна довіряти благодійним організаціям? (ВІДЕО)
  26.03.2017 Як покращити сон? (ВІДЕО)
  25.03.2017 Як здобути авторитет? (ВІДЕО)
  25.03.2017 Як безкоштовно отримати земельну ділянку? (ВІДЕО)
  25.03.2017 Анонси подій
   
  25.03.2017 Спілці християнських письменників — 10 років (ВІДЕО)
 

Події Церкви в Україні

  25.03.2017  Християнське арт-кафе «Parkovka» стартувало в Рахнах-Лісових
  24.03.2017  Вінницькі адвентисти роздали духовну літературу жителям селища Десни
  23.03.2017  На Херсонщині пройшов концерт «Через духовну реформацію — до оновлення країни»
  23.03.2017  У Бердичеві вісім осіб приєдналися до адвентистської церкви
  23.03.2017  Семейный фестиваль в Черновцах стал первой оффлайн встречей команды телеканала «Надія» со зрителями
  23.03.2017  Луганские адвентисты провели церемонию посвящения детей в международные церковные детские организации
  23.03.2017  Бучанські школярі випробували свої сили на щорічній спартакіаді в УГІ
  22.03.2017  Протестанти влаштували вуличну благодійну акцію у Тиврові (ФОТО)