Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

18.01.2017  Аналітика

 

Тарас Шевченко — атеїст чи богоборець? (ВІДЕО)

В Україні відсвяткували двохсот другу річницю від дня народження відомого письменника, мислителя, художника, громадського й політичного діяча Тараса Шевченка. Цього року вже за традицією українці поклали квіти на могилу поета у Каневі.

На думку радянських ідеологів, він був атеїстом, який закликав не вірити Богові й не молитися Йому. На противагу цьому, митрополит Іван Огієнко стверджував, що його світогляд був глибоко релігійним.

Про Шевченка відомо чимало. Й справді, одна з найбільш суперечливих сторін його натури — віросповідання, стосунки з Богом і Церквою.

Олександр Драбинко — вікарій Київської митрополії Московського патріархату: «Постать неоднозначна, оскільки в радянський час його намагалися представити як людину-атеїста. Однак це була дуже глибоко віруюча людина. Вихована у віруючій сім’ї. Творчість його про це якраз і свідчить, оскільки дуже багато творів — ті ж «Подражанія Псалмам», які ми читаємо в Кобзарі, та висока духовність, яку він передавав, високі чисті, народні традиції, які ми читаємо в його творах, висока моральна відповідальність, яку ми бачимо в композиціях, які він змальовує в своєму творчому спадку, — свідчать про його глибоку віру».

«Ще в дитинстві Тарасові сподобався Псалтир. Приходячи додому після уроків, він міг годинами читати псалми. Найбільше його захоплювала поетичність прочитаного, ось чому так часто малий Тарас декламував псалми знайомим і рідним», — пише шкільний товариш поета Гнат Бондаренко. Упродовж усього життя Шевченко звертався до Псалтиря й Біблії загалом, завжди брав з собою Святе Письмо і в найтяжчі моменти шукав підтримки й надії в ньому. «Дочитую Біблію, — пише Шевченко в листі до сім’ї Родзянків, — а як дочитаю, то знову почну! Амінь».

Світлана Брижицька — заступник директора Шевченківського національного заповідника з наукової роботи: «Коли Тарас Шевченко залишився сиротою, ми знаємо, що він навчався грамоті при церковній школі. Ми знаємо, що Тарас Шевченко дуже часто звертався і читав і Біблію, і Євангеліє. Ці книги, вони супроводжували його у засланні. Він шукав завжди оцю істину, пошук, сенс життя, думки. І тому ця тематика віри, пошуку Бога не полишала його все життя».

Шевченко став одним із перших перекладачів біблійних текстів сучасною українською мовою. У грудні 1845 року він написав свої переспіви десяти псалмів. Його збірка «Давидові псалми» була видана ще за життя поета в складі «Кобзаря» 1860 року та окремою книжкою — того ж року. Поет звертається до тих псалмів, які знаходять відгук у його серці та дають відповіді на питання морального й духовного змісту.

Як стверджують дослідники творчості Шевченка, без читання Слова Божого й щирої молитви він не уявляв повноцінного життя. Викриваючи соціальну несправедливість і релігійне лицемірство, поет оспівував правду й милосердя. Він молився за світле майбуття, постання якого, на його переконання, неможливе без Божого втручання в історію світу. Настановою для нащадків звучать Шевченкові слова:

Свою Укра́їну любіть,
Любіть її...
Во врем’я люте.
В остатню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.

Галина Морозова — заслужений діяч мистецтва культури України: «Народ без Бога не може існувати взагалі. Я так думаю, що завдяки духовності українців і вірі в Бога наша Україна ще держиться на цьому світі…»

Олександр Драбинко — вікарій Київської митрополії Московського патріархату: “Народ без Бога — то натовп. Оскільки тільки з Богом ми зможемо самовизначитися і стати нацією християнською. Ми можемо жити у Христі, можемо розуміти один одного як християни. Віра, надія й любов — це три основні фундаментальні якості, котрі повинні ми пережити в своєму житті”.

У своїй творчості Шевченко показав широку гаму переживань творчої людини, яка гостро відчуває контраст між Божим задумом для людства, вираженим у Біблії, та недосконалістю людської природи й суспільства.

Катерина Валевська — учасниця Майдану, волонтер: «Без віри й без Бога жити не можна. Ми знаємо, скільки вбивали в нас Бога, і це лихо, яке робиться, воно робиться через те, що ми не вірили в Бога. Зло можна перебороти тільки добром. Тільки миром можна перебороти війну».

Шевченко постійно закликав читачів молитися за свій народ та країну.

Любітеся, брати мої,
Украйну любіте,
І за неї, безталанну,
Господа моліте!

Айпері Хайтекова, Ігор Шквира, Черкащина, «Вісті Надії»

Читайте також:

Біблія дала художнику друге дихання (ВІДЕО)

Поделиться:
просмотров: 570
 

Нове на сайті

  15.01.2017 Анонси подій
   
  15.01.2017 Третій конгрес адвентистів-підприємців (Вінниця, 16-20 листопада) (ВІДЕО)
  14.01.2017 "День за днем", №517
    Каталог файлів
  14.01.2017 Оксана Козунь про кохання і нові кліпи (ВІДЕО)
  14.01.2017 Гурт ManSound про свою творчість і справжню дружбу (ВІДЕО)
  14.01.2017 Что Эллен Уайт пишет о питании во время беременности
  14.01.2017 Пастор-марафонец Денис Медведев: «Для здоровья лучше просто бежать, чем бежать с целью кого-то обогнать»
  12.01.2017 Цукровий діабет: причини, симптоми та лікування (ВІДЕО)
  12.01.2017 Ірина Федишин про свою сім’ю і духовність (ВІДЕО)
  12.01.2017 Програма туру по місцях Реформації
    Каталог файлів
 

Події Церкви в Україні

  17.01.2017  На Тернопільщині адвентисти відвідали виправну колонію, де пропагували заняття спортом і здоровий спосіб життя
  17.01.2017  Адвентисты подарили праздник маленьким жителям Славянска
  17.01.2017  Дети в черниговском арт-кафе МАК показали свое творчество и ответили на вопросы о Рождестве
  17.01.2017  Участники каникулярной школы в Ромнах узнали, кто из рожденных на земле является «Самым-самым»
  17.01.2017  В рамках проекта R-500 более 100 детей из социально незащищённых семей посетили рождественский праздник в Никополе
  17.01.2017  На рождественских мероприятиях в Харькове христиане показали спектакль о Христе, послужили детям-инвалидам и детям из социально незащищенных семей (хроника)
  17.01.2017  На Луганщине адвентисты из пансионата «Айдар» познакомили сельских и городских жителей с библейской историей спасения
  16.01.2017  Англійський педагог розповів, як правильно викладати