Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 
 

100-річний ювілей відсвяткувала громада в Тостянці, з якої починалось служіння теперішнього президента церкви АСД в Україні

Перша згадка про адвентистську церкву в селі Тростянець Вінницької області, знайдена в архівних документах, датована 1912 роком. Документи розповідають про виявлення старостою села групи віруючих у кількості 12 чоловік, що збиралися разом для співу та поклоніння Богові. Це сталося через три місяці після приїзду сюди уродженця села Селище Митрофана Григоровича Крижанівського.

Нелегкий шлях подолала ця громада. У комуністичні часи задля збереження віри було пролито багато християнської крові. Важко й небезпечно було в той час передавати Божу правду серед постійних переслідувань і гонінь.

Але у 2012 році громада с. Тростянця відсвяткувала свій віковий ювілей. Урочисте суботнє богослужіння відбулося в актовій залі місцевої школи, адже молитовний будинок не міг вмістити всіх бажаючих. Духовий оркестр створював святковий настрій, ювілярів вітали гості із сусідніх громад. Завітав до села й президент Церкви адвентистів сьомого дня в Україні Віктор Алєксєєнко, адже його служіння багато років тому розпочалось саме з цієї громади.

Віктор Володимирович розповів, як у часи його молодості віра піддавалась випробуванню на міць постійними насмішками в школі. Він підкреслив, що всі події тих часів сьогодні стали історією, так само й ми своїм життям, своїми вчинками сьогодні творимо історію завтрашнього дня. Президент поділився своїми спогадами про той час, коли звершував своє перше пресвітерське служіння в громаді Тростянця. Сьогодні сам дивується тому ентузіазму, завдяки якому на велосипеді долав відстань у 30 км, добираючись на служіння з Вінниці. З теплотою згадав тих людей, які з великою любов’ю прийняли його, тоді ще такого молодого й недосвідченого.

Також Віктор Алєксєєнко прославив Бога за весь шлях, яким Господь вів Свій народ досі. За те, що тепер віруючі можуть не просто спокійно навчатись без висміювань, але й отримувати освіту в адвентистських школах та вищих навчальних закладах, де замість утисків мають братерську та пасторську підтримку. Також дякував Богові за адвентистський телеканал, за санаторії та інші можливості, доступні сьогодні людям для пізнання Бога.

І ніби в підтвердження його слів на цю річницю завітала голова сільської ради. Та на відміну від попередніх років атеїстичного правління, візит влади не був жахаючим. Члени церковної громади отримали гарні слова привітання. Серед гостей також були присутні служителі, що в минулому звершували пасторське чи пресвітерське служіння в цій громаді. Вони поділились своїми найяскравішими спогадами.

Сьогодні невеличка сільська громада продовжує служіння не лише у своєму селі, але й у довколишніх, ділячись своєю вірою найперше через посвячене смиренне життя, а також пропонуючи буклети, газети, літературу та запрошуючи людей до спасіння.

 

Вікторія Трофімчук, Олександр Рибачук
Фото Олександра Трофімчука
с. Тростянець, Вінницька обл.


 

Поделиться:
просмотров: 2747
 

Нове на сайті

  15.01.2017 Анонси подій
   
  15.01.2017 Третій конгрес адвентистів-підприємців (Вінниця, 16-20 листопада) (ВІДЕО)
  14.01.2017 "День за днем", №517
    Каталог файлів
  14.01.2017 Оксана Козунь про кохання і нові кліпи (ВІДЕО)
  14.01.2017 Гурт ManSound про свою творчість і справжню дружбу (ВІДЕО)
  14.01.2017 Что Эллен Уайт пишет о питании во время беременности
  14.01.2017 Пастор-марафонец Денис Медведев: «Для здоровья лучше просто бежать, чем бежать с целью кого-то обогнать»
  12.01.2017 Цукровий діабет: причини, симптоми та лікування (ВІДЕО)
  12.01.2017 Ірина Федишин про свою сім’ю і духовність (ВІДЕО)
  12.01.2017 Програма туру по місцях Реформації
    Каталог файлів
 

Події Церкви в Україні

  17.01.2017  На Тернопільщині адвентисти відвідали виправну колонію, де пропагували заняття спортом і здоровий спосіб життя
  17.01.2017  Адвентисты подарили праздник маленьким жителям Славянска
  17.01.2017  Дети в черниговском арт-кафе МАК показали свое творчество и ответили на вопросы о Рождестве
  17.01.2017  Участники каникулярной школы в Ромнах узнали, кто из рожденных на земле является «Самым-самым»
  17.01.2017  В рамках проекта R-500 более 100 детей из социально незащищённых семей посетили рождественский праздник в Никополе
  17.01.2017  На рождественских мероприятиях в Харькове христиане показали спектакль о Христе, послужили детям-инвалидам и детям из социально незащищенных семей (хроника)
  17.01.2017  На Луганщине адвентисты из пансионата «Айдар» познакомили сельских и городских жителей с библейской историей спасения
  16.01.2017  Англійський педагог розповів, як правильно викладати