Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 
 

100-річний ювілей відсвяткувала громада в Тостянці, з якої починалось служіння теперішнього президента церкви АСД в Україні

Перша згадка про адвентистську церкву в селі Тростянець Вінницької області, знайдена в архівних документах, датована 1912 роком. Документи розповідають про виявлення старостою села групи віруючих у кількості 12 чоловік, що збиралися разом для співу та поклоніння Богові. Це сталося через три місяці після приїзду сюди уродженця села Селище Митрофана Григоровича Крижанівського.

Нелегкий шлях подолала ця громада. У комуністичні часи задля збереження віри було пролито багато християнської крові. Важко й небезпечно було в той час передавати Божу правду серед постійних переслідувань і гонінь.

Але у 2012 році громада с. Тростянця відсвяткувала свій віковий ювілей. Урочисте суботнє богослужіння відбулося в актовій залі місцевої школи, адже молитовний будинок не міг вмістити всіх бажаючих. Духовий оркестр створював святковий настрій, ювілярів вітали гості із сусідніх громад. Завітав до села й президент Церкви адвентистів сьомого дня в Україні Віктор Алєксєєнко, адже його служіння багато років тому розпочалось саме з цієї громади.

Віктор Володимирович розповів, як у часи його молодості віра піддавалась випробуванню на міць постійними насмішками в школі. Він підкреслив, що всі події тих часів сьогодні стали історією, так само й ми своїм життям, своїми вчинками сьогодні творимо історію завтрашнього дня. Президент поділився своїми спогадами про той час, коли звершував своє перше пресвітерське служіння в громаді Тростянця. Сьогодні сам дивується тому ентузіазму, завдяки якому на велосипеді долав відстань у 30 км, добираючись на служіння з Вінниці. З теплотою згадав тих людей, які з великою любов’ю прийняли його, тоді ще такого молодого й недосвідченого.

Також Віктор Алєксєєнко прославив Бога за весь шлях, яким Господь вів Свій народ досі. За те, що тепер віруючі можуть не просто спокійно навчатись без висміювань, але й отримувати освіту в адвентистських школах та вищих навчальних закладах, де замість утисків мають братерську та пасторську підтримку. Також дякував Богові за адвентистський телеканал, за санаторії та інші можливості, доступні сьогодні людям для пізнання Бога.

І ніби в підтвердження його слів на цю річницю завітала голова сільської ради. Та на відміну від попередніх років атеїстичного правління, візит влади не був жахаючим. Члени церковної громади отримали гарні слова привітання. Серед гостей також були присутні служителі, що в минулому звершували пасторське чи пресвітерське служіння в цій громаді. Вони поділились своїми найяскравішими спогадами.

Сьогодні невеличка сільська громада продовжує служіння не лише у своєму селі, але й у довколишніх, ділячись своєю вірою найперше через посвячене смиренне життя, а також пропонуючи буклети, газети, літературу та запрошуючи людей до спасіння.

 

Вікторія Трофімчук, Олександр Рибачук
Фото Олександра Трофімчука
с. Тростянець, Вінницька обл.


 

Поделиться:
просмотров: 2799
 

Нове на сайті

  23.02.2017 «По соображениям совести»: фильм о вере, любви и самоотречении
  23.02.2017 В Энергодаре начинает работу центр «Моя здоровая семья»
  23.02.2017 Супруги Луневы поделились рецептом семейного счастья: «Важно, чтобы каждый старался сделать счастливой свою вторую половинку»
  22.02.2017 Анонси подій
   
  22.02.2017 Український гуманітарний інститут в цифрах
  22.02.2017 Інформаційний лист Міжнародної науково-практичної конференції у м. Київ
    Каталог файлів
  21.02.2017 Харківська обладміністрація долучається до святкування Року Реформації (ВІДЕО)
  21.02.2017 Адвентисти в Харкові щосереди проводять "соціальний день" (ВІДЕО)
  21.02.2017 У столиці провели форум “Рік Реформації. Початок” (ВІДЕО)
  21.02.2017 Світ відзначив День закоханих (ВІДЕО)
 

Події Церкви в Україні

  23.02.2017  В Энергодаре супруги Луневы предлагают помощь тем, кто борется за счастье своей семьи
  22.02.2017  У Кам'янці пройде круглий стіл щодо ролі Реформації у розвитку суспільства
  22.02.2017  У Києві пройде Міжнародна науково-практична конференція «Вплив Реформації на державотворення та економічний розвиток: уроки для України»
  22.02.2017  У Ніжині пройшов круглий стіл «Історія Реформації: вчора. сьогодні, завтра»
  22.02.2017  В Николаевской области дети с ограниченными возможностями услышали весть о рождении Христа
  21.02.2017  Участники нового клуба следопытов в Чугуеве подтвердили свое решение жить по Божьим заповедям
  21.02.2017  Євангеліст Софія Солер провела в Жмеринці програму «Надія — є»
  21.02.2017  Украинские предприниматели-адвентисты выбрали проекты для спонсирования