Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

21.02.2017  Відеоновини

 

Україна визнає дипломи духовних вишів (ВІДЕО)

У Міністерстві освіти і науки України вручали свідоцтва про визнання державою документів про вищу освіту, наукові ступені та вчені звання, видані духовними навчальними закладами України.

Лілія Гриневич – міністр освіти і науки України: “Богословська наука надзвичайно серйозна в Україні є, вона має розвиватися і вона має створювати нове поле для духовної інтелектуальної думки в Україні - країні, яка є демократичною, яка цінує людську свободу, поважає ідеї кожної людини, поважає її вибір, країні, яка стоїть на захисті духовної свободи людини”.

Олег Шаров – директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України: “До цієї події ми йшли всі 25 років незалежності. Оскільки ми прийшли в незалежну Україну з абсолютно атеїстичного радянського союзу, то ми повинні були пройти всі етапи того, щоб церква увійшла до його суспільства і стала інтегративною, абсолютно його природньою частиною. Поступово як це відбувалось розбудовувалась і церковна освіта. Релігійні центри створювали свої вищі навчальні заклади”.

На розгляд комісії про офіційне визнання документів про вищу духовну освіту усього надійшло 308 справ, з яких згідно з рішенням від вересня цього року ухвалили 106 документів про вищу духовну освіту, 5 документів про присвоєння вчених звань, а також 9 дипломів про присвоєння наукових ступенів. українська держава навіть підтверджує документи про духовну освіту, видані не лише після прийняття закону влітку 2014 року, а й раніше.

Лілія Гриневич – міністр освіти і науки України: “Я хочу, щоб ви розглядали отримання цих документів як момент, який має надихнути вас далі продовжувати свою роботу, свої дослідження, щоб утвердити справедливість цього кроку”.

Участь у заході взяли члени комісій з державного визнання документів про вищу духовну освіту, представники релігійних організацій України, члени громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки, а також випускники вищих духовних навчальних закладів.

Володимир Сміх – священик Української православної церкви: “В Україні церква відіграє відповідну роль в тому, щоб людина відповідала тим основам, які Господь втілив у своїх заповідях. І відповідно, якщо держава визнає духовну освіту, то ті люди, які мають духовну освіту, можуть її проповідувати, і це буде вже справа не лише церковна, але і справа суспільна і державна”.

Тарас Дятлик – голова правління Євро-азіатської теологічної асоціації: “Ми дуже раді, що відбувся такий крок держави назустріч, і тепер наша відповідальність, якою буде наша відповідь і на скільки далеко ми будемо готові іти з цими цінностями. Дуже важливим буде наступний крок — щоб духовні навчальні заклади пройшли процес ліцензування, і після того, щоб хто зможе отримали державну акредитацію для того, щоб працювати в юридичному полі”.

Державне визнання документів про вищу освіту, наукові ступені та вчені звання, видані вищими духовними навчальними закладами, дозволить українцям офіційно звершувати капеланське служіння, працювати з сиротами та іншими незахищеними категоріями населення, ефективніше здійснювати соціальну роботу. Окрім того, за словами високопосадовців, такий крок сприятиме міжрелігійній гармонії в Україні.

Валерія Полторацька, Даниїл Чіпчар, Київ, “Вісті Надії”

Читайте також:

Інститут український, дипломи — європейські (ВІДЕО)

Поделиться:
просмотров: 203
 

Нове на сайті

  21.02.2017 Тед Вильсон об околоцерковных слухах: «Милостью Божьей я не антихрист, не иезуит и не масон» (ВИДЕО)
  20.02.2017 Харьковские протестантские церкви провели день открытых дверей для светских СМИ
  20.02.2017 Военная служба: должны ли адвентисты седьмого дня служить в армии?
  19.02.2017 Анонси подій
   
  18.02.2017 Памятники древней Ассирии подтверждают библейскую историю
  18.02.2017 У Чернівцях упроваджують християнські цінності у навчальний процес (ВІДЕО)
  18.02.2017 У Вінниці лідер гурту "Антитіла" розповів про волонтерство (ВІДЕО)
  16.02.2017 "День за днем", №522
    Каталог файлів
  13.02.2017 Президент Евро-Азиатского дивизиона Михаил Каминский: «Новое поколение пасторов должно понимать, чем живет всемирная Адвентистская церковь»
  12.02.2017 Як виявити підроблені ліки? (ВІДЕО)
 

Події Церкви в Україні

  20.02.2017  «Европа. Протест. Реформы»: харьковские протестантские церкви провели день открытых дверей для светских СМИ (ВИДЕО, ФОТО)
  20.02.2017  Перша Всеукраїнська науково-практична конференція для вчителів та науковців «Реформація: освіта і наука» пройде у Києві
  20.02.2017  Жителям міста Вижниці адвентисти розповіли про «надію, яка є для кожного»
  20.02.2017  Программа для подростков «Лось или Лосось» в городе Днепре окончилась, встречи с посетителями продолжаются
  18.02.2017  Переводчики, совершающие служение для глухих, смогут повысить свою квалификацию на курсах в городе Буче
  18.02.2017  Участники семинара в городе Буче узнают, как сделать лагерное служение максимально эффективным
  14.02.2017  Дорослі віряни та їхні діти на Вінниччині провели програму для маленьких мешканців будинку-інтернату
  14.02.2017  Інститут християнського та теологічного удосконалення служіння запрошує київських адвентистів до вивчення богослов'я