Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

25.03.2017  Відеоновини

 

20 років Усеукраїнській раді церков і релігійних організацій (ВІДЕО)

20 років тому, у грудні 1996 року, представники українських церков утворили міжконфесійний консультаційно-дорадчий орган — Усеукраїнську раду церков і релігійних організацій. Сьогодні до складу Ради входить 18 основних конфесій України — трьох гілок християнства, а також основних течій іудаїзму та ісламу. Річницю діяльності відзначили на урочистому засіданні.

Президент України передав свої привітання: “Нехай ваша духовна праця і щирі молитви й надалі сприятимуть утвердженню нетлінних християнських цінностей в українському суспільстві. Бажаю вам доброго здоров’я, благополуччя та наснаги у вашому служінні Богу та народові України. Президент України Петро Порошенко”.

До привітань приєдналися глави церков і релігійних організацій, представники Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Верховного Суду України, лідери парламентських фракцій, народні депутати, науковці, експерти та громадські діячі. Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій функціонує на засадах рівності та рівноправ’я, поваги до внутрішніх настанов і традицій усіх діючих в рамках Конституцій України релігійних організацій і є незалежною від органів державної влади України, політичних партій, інших громадських формувань та їхніх керівних органів.

Ахмед Тамім — голова Духовного управління мусульман України, муфтій України: “Мы не занимаемся политикой. Наша политика — понимать политиков и понимать политику. И наша политика — работать на развитие общего знаменателя, который сохраняет целостность Украины и работает на воспитание будущих поколений для дальнейшего процветания”.

Юлія Тимошенко — народний депутат України, керівник політичної партії “Батьківщина”: “Я хотіла би, щоб ви не просили від політиків бути теплими. Ми не хочемо бути теплими, ми не хочемо бути холодними. Ми хочемо бути гарячими і ми хочемо вибороти право України жити правильно, по справедливості і по моралі, високій моралі (в тому числі [з боку] влади)”.

Завдання Ради — об’єднання зусиль церков і релігійних організацій для духовного відродження України, координації міжцерковного діалогу як в Україні, так і за її межами, розробка нормативних актів щодо державно-конфесійних відносин, спільні доброчинні дії.

Філарет — предстоятель Української православної церкви Київського патріархату: “Ця організація сприяє консолідації всього українського народу”.

Яків Дов Блайх — президент Об’єднання іудейських релігійних організацій України, головний рабин м. Києва та України: “В первую очередь мы работаем на основах консенсуса. И в основном мы работаем на те вещи, что и есть консенсус. То, что нас разделяет, всегда остается за дверью. Когда мы объединяемся, мы говорим о тех вещах, которые нам всем [нужны]. А если поднимается иногда вопрос, [на] который нет согласия, нет консенсуса — поехали дальше” [, меняем тему].

Станіслав Носов — керівник Церкви адвентистів сьомого дня в Україні: “Кожна церква має свої релігійні переконання, але є те, що нас об’єднує — любов до Бога, до виконання Його заповідей, сімейні цінності. Це ті точки, які об’єднують нас. І в цих об’єднуючих моментах ми можемо співпрацювати, і рухатися вперед, і допомагати один одному, і державі в цілому, і народу України”.

Михайло Паночко — старший єпископ, президент Всеукраїнського союзу церков християн віри євангельської — п'ятдесятників: “Суперечок між нами немає, тому що на наших засіданнях ми не порушуємо догматичних питань. Розуміємо, що це є тема, яка приведе нас у тупик. І Всеукраїнська рада церков не для того утворена, щоби сперечатися, чия віра правильніша”.

Заснована на рівності, Рада церков щопівроку передає головування від однієї організації до іншої. Під час засідання, присвяченого 20-літтю Ради, керування передали Всеукраїнському союзу церков християн віри євангельської-п’ятдесятників. Перед цим півроку головував Всеукраїнський союз церков євангельських християн-баптистів.

Михайло Паночко — старший єпископ, президент Усеукраїнського союзу церков християн віри євангельської — п’ятдесятників: “Ми ведем усю секретарську роботу — підготовка до засідання Ради, а також керівництво в секретаріаті, який підготовлює важливі актуальні питання, які виникли по ходу нашого життя. І на засіданні глав церков ми це затверджуємо, і цей документ прийнятий спільно всіма разом”.

Головна мета Ради церков — захист релігійних і громадянських свобод в Украні. Серед досягнень теперішнього державно-церковного діалогу можна назвати право віруючих на альтернативну військову службу, дотримання релігійних свят (зокрема, суботи), повернення релігійним організаціям майна, раніше конфіскованого атеїстичним режимом, права релігійних організацій засновувати загальноосвітні заклади, визнання державою дипломів духовних вишів, законодавчого закріплення традиційних сімейних цінностей, захисту моральних підвалин.

Висловлюється Рада і щодо суспільних проблем — закликає органи влади до дієвішої боротьби з корупцією, судової реформи. У 2013-14 роках Рада відігравала посередницьку роль, закликаючи сторони до виключно мирного та конструктивного розв’язання суспільного конфлікту.

Вікторія Михальчук, Дмитро Бондарчук, Владислав Маковецький, Київ, “Вісті Надії”

Читайте також:

Адвентистська церква головувала у Всеукраїнській раді церков (ВІДЕО)

Поделиться:
просмотров: 324
 

Нове на сайті

  23.03.2017 Адріан Буковинський про святкування Року Реформації
  22.03.2017 Ігор Ісіченко. Коментар до відзначення в Україні 500-річчя Реформації (ВІДЕО)
  22.03.2017 Форум «Рік Реформації: Харків» стартував у студентській столиці
  20.03.2017 Непреодолимая сила призвания
  20.03.2017 Ответит ли Бог через монетку?
  20.03.2017 Анонси подій
   
  20.03.2017 Будут ли семейные и интимные отношения на Новой земле?
  19.03.2017 Пациентка пансионата «Наш дом»: «Услышав, что прописала врач, я была в шоке, однако именно эти рецепты меня и спасли»
  19.03.2017 Діти переселенців учились надавати першу медичну допомогу (ВІДЕО)
  19.03.2017 Кто такой пресвитер и какие у него обязанности в общине?
 

Події Церкви в Україні

  24.03.2017  Вінницькі адвентисти роздали духовну літературу жителям селища Десни
  23.03.2017  На Херсонщині пройшов концерт «Через духовну реформацію — до оновлення країни»
  23.03.2017  У Бердичеві вісім осіб приєдналися до адвентистської церкви
  23.03.2017  Семейный фестиваль в Черновцах стал первой оффлайн встречей команды телеканала «Надія» со зрителями
  23.03.2017  Луганские адвентисты провели церемонию посвящения детей в международные церковные детские организации
  23.03.2017  Бучанські школярі випробували свої сили на щорічній спартакіаді в УГІ
  22.03.2017  Протестанти влаштували вуличну благодійну акцію у Тиврові (ФОТО)
  22.03.2017  В УГІ проведуть круглий стіл, присвячений економічним і духовним здобуткам культур трьох гілок християнства