Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

26.02.2017  Відеоновини

 

20 років Усеукраїнській раді церков і релігійних організацій (ВІДЕО)

20 років тому, у грудні 1996 року, представники українських церков утворили міжконфесійний консультаційно-дорадчий орган — Усеукраїнську раду церков і релігійних організацій. Сьогодні до складу Ради входить 18 основних конфесій України — трьох гілок християнства, а також основних течій іудаїзму та ісламу. Річницю діяльності відзначили на урочистому засіданні.

Президент України передав свої привітання: “Нехай ваша духовна праця і щирі молитви й надалі сприятимуть утвердженню нетлінних християнських цінностей в українському суспільстві. Бажаю вам доброго здоров’я, благополуччя та наснаги у вашому служінні Богу та народові України. Президент України Петро Порошенко”.

До привітань приєдналися глави церков і релігійних організацій, представники Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Верховного Суду України, лідери парламентських фракцій, народні депутати, науковці, експерти та громадські діячі. Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій функціонує на засадах рівності та рівноправ’я, поваги до внутрішніх настанов і традицій усіх діючих в рамках Конституцій України релігійних організацій і є незалежною від органів державної влади України, політичних партій, інших громадських формувань та їхніх керівних органів.

Ахмед Тамім — голова Духовного управління мусульман України, муфтій України: “Мы не занимаемся политикой. Наша политика — понимать политиков и понимать политику. И наша политика — работать на развитие общего знаменателя, который сохраняет целостность Украины и работает на воспитание будущих поколений для дальнейшего процветания”.

Юлія Тимошенко — народний депутат України, керівник політичної партії “Батьківщина”: “Я хотіла би, щоб ви не просили від політиків бути теплими. Ми не хочемо бути теплими, ми не хочемо бути холодними. Ми хочемо бути гарячими і ми хочемо вибороти право України жити правильно, по справедливості і по моралі, високій моралі (в тому числі [з боку] влади)”.

Завдання Ради — об’єднання зусиль церков і релігійних організацій для духовного відродження України, координації міжцерковного діалогу як в Україні, так і за її межами, розробка нормативних актів щодо державно-конфесійних відносин, спільні доброчинні дії.

Філарет — предстоятель Української православної церкви Київського патріархату: “Ця організація сприяє консолідації всього українського народу”.

Яків Дов Блайх — президент Об’єднання іудейських релігійних організацій України, головний рабин м. Києва та України: “В первую очередь мы работаем на основах консенсуса. И в основном мы работаем на те вещи, что и есть консенсус. То, что нас разделяет, всегда остается за дверью. Когда мы объединяемся, мы говорим о тех вещах, которые нам всем [нужны]. А если поднимается иногда вопрос, [на] который нет согласия, нет консенсуса — поехали дальше” [, меняем тему].

Станіслав Носов — керівник Церкви адвентистів сьомого дня в Україні: “Кожна церква має свої релігійні переконання, але є те, що нас об’єднує — любов до Бога, до виконання Його заповідей, сімейні цінності. Це ті точки, які об’єднують нас. І в цих об’єднуючих моментах ми можемо співпрацювати, і рухатися вперед, і допомагати один одному, і державі в цілому, і народу України”.

Михайло Паночко — старший єпископ, президент Всеукраїнського союзу церков християн віри євангельської — п'ятдесятників: “Суперечок між нами немає, тому що на наших засіданнях ми не порушуємо догматичних питань. Розуміємо, що це є тема, яка приведе нас у тупик. І Всеукраїнська рада церков не для того утворена, щоби сперечатися, чия віра правильніша”.

Заснована на рівності, Рада церков щопівроку передає головування від однієї організації до іншої. Під час засідання, присвяченого 20-літтю Ради, керування передали Всеукраїнському союзу церков християн віри євангельської-п’ятдесятників. Перед цим півроку головував Всеукраїнський союз церков євангельських християн-баптистів.

Михайло Паночко — старший єпископ, президент Усеукраїнського союзу церков християн віри євангельської — п’ятдесятників: “Ми ведем усю секретарську роботу — підготовка до засідання Ради, а також керівництво в секретаріаті, який підготовлює важливі актуальні питання, які виникли по ходу нашого життя. І на засіданні глав церков ми це затверджуємо, і цей документ прийнятий спільно всіма разом”.

Головна мета Ради церков — захист релігійних і громадянських свобод в Украні. Серед досягнень теперішнього державно-церковного діалогу можна назвати право віруючих на альтернативну військову службу, дотримання релігійних свят (зокрема, суботи), повернення релігійним організаціям майна, раніше конфіскованого атеїстичним режимом, права релігійних організацій засновувати загальноосвітні заклади, визнання державою дипломів духовних вишів, законодавчого закріплення традиційних сімейних цінностей, захисту моральних підвалин.

Висловлюється Рада і щодо суспільних проблем — закликає органи влади до дієвішої боротьби з корупцією, судової реформи. У 2013-14 роках Рада відігравала посередницьку роль, закликаючи сторони до виключно мирного та конструктивного розв’язання суспільного конфлікту.

Вікторія Михальчук, Дмитро Бондарчук, Владислав Маковецький, Київ, “Вісті Надії”

Читайте також:

Адвентистська церква головувала у Всеукраїнській раді церков (ВІДЕО)

Поделиться:
просмотров: 288
 

Нове на сайті

  24.02.2017 "День за днем", №523
    Каталог файлів
  23.02.2017 Познавательная программа «Против течения» в Энергодаре. 4-18 февраля 2017 г.
  23.02.2017 Анонси подій
   
  23.02.2017 «По соображениям совести»: фильм о вере, любви и самоотречении
  23.02.2017 В Энергодаре начинает работу центр «Моя здоровая семья»
  23.02.2017 Супруги Луневы поделились рецептом семейного счастья: «Важно, чтобы каждый старался сделать счастливой свою вторую половинку»
  22.02.2017 Український гуманітарний інститут в цифрах
  22.02.2017 Інформаційний лист Міжнародної науково-практичної конференції у м. Київ
    Каталог файлів
  21.02.2017 Харківська обладміністрація долучається до святкування Року Реформації (ВІДЕО)
  21.02.2017 Адвентисти в Харкові щосереди проводять "соціальний день" (ВІДЕО)
 

Події Церкви в Україні

  25.02.2017  На фестивалі дитячої творчості у Вінниці зібрали кошти для допомоги онкохворим дітям
  25.02.2017  Адвентисти міста Рівного закликали місцевих жителів цінувати плоди справжньої любові
  25.02.2017  У Києві пройшла конференція «500 років Реформації — здобутки і виклики»
  23.02.2017  Макет истукана из пророческого сна вавилонского царя привлек посетителей на духовно-познавательную программу в Энергодаре
  23.02.2017  В Энергодаре супруги Луневы предлагают помощь тем, кто борется за счастье своей семьи
  22.02.2017  У Кам'янці пройде круглий стіл щодо ролі Реформації у розвитку суспільства
  22.02.2017  У Києві пройде Міжнародна науково-практична конференція «Вплив Реформації на державотворення та економічний розвиток: уроки для України»
  22.02.2017  У Ніжині пройшов круглий стіл «Історія Реформації: вчора. сьогодні, завтра»