Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

23.01.2017  Відеоновини

 

20 років Усеукраїнській раді церков і релігійних організацій (ВІДЕО)

20 років тому, у грудні 1996 року, представники українських церков утворили міжконфесійний консультаційно-дорадчий орган — Усеукраїнську раду церков і релігійних організацій. Сьогодні до складу Ради входить 18 основних конфесій України — трьох гілок християнства, а також основних течій іудаїзму та ісламу. Річницю діяльності відзначили на урочистому засіданні.

Президент України передав свої привітання: “Нехай ваша духовна праця і щирі молитви й надалі сприятимуть утвердженню нетлінних християнських цінностей в українському суспільстві. Бажаю вам доброго здоров’я, благополуччя та наснаги у вашому служінні Богу та народові України. Президент України Петро Порошенко”.

До привітань приєдналися глави церков і релігійних організацій, представники Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Верховного Суду України, лідери парламентських фракцій, народні депутати, науковці, експерти та громадські діячі. Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій функціонує на засадах рівності та рівноправ’я, поваги до внутрішніх настанов і традицій усіх діючих в рамках Конституцій України релігійних організацій і є незалежною від органів державної влади України, політичних партій, інших громадських формувань та їхніх керівних органів.

Ахмед Тамім — голова Духовного управління мусульман України, муфтій України: “Мы не занимаемся политикой. Наша политика — понимать политиков и понимать политику. И наша политика — работать на развитие общего знаменателя, который сохраняет целостность Украины и работает на воспитание будущих поколений для дальнейшего процветания”.

Юлія Тимошенко — народний депутат України, керівник політичної партії “Батьківщина”: “Я хотіла би, щоб ви не просили від політиків бути теплими. Ми не хочемо бути теплими, ми не хочемо бути холодними. Ми хочемо бути гарячими і ми хочемо вибороти право України жити правильно, по справедливості і по моралі, високій моралі (в тому числі [з боку] влади)”.

Завдання Ради — об’єднання зусиль церков і релігійних організацій для духовного відродження України, координації міжцерковного діалогу як в Україні, так і за її межами, розробка нормативних актів щодо державно-конфесійних відносин, спільні доброчинні дії.

Філарет — предстоятель Української православної церкви Київського патріархату: “Ця організація сприяє консолідації всього українського народу”.

Яків Дов Блайх — президент Об’єднання іудейських релігійних організацій України, головний рабин м. Києва та України: “В первую очередь мы работаем на основах консенсуса. И в основном мы работаем на те вещи, что и есть консенсус. То, что нас разделяет, всегда остается за дверью. Когда мы объединяемся, мы говорим о тех вещах, которые нам всем [нужны]. А если поднимается иногда вопрос, [на] который нет согласия, нет консенсуса — поехали дальше” [, меняем тему].

Станіслав Носов — керівник Церкви адвентистів сьомого дня в Україні: “Кожна церква має свої релігійні переконання, але є те, що нас об’єднує — любов до Бога, до виконання Його заповідей, сімейні цінності. Це ті точки, які об’єднують нас. І в цих об’єднуючих моментах ми можемо співпрацювати, і рухатися вперед, і допомагати один одному, і державі в цілому, і народу України”.

Михайло Паночко — старший єпископ, президент Всеукраїнського союзу церков християн віри євангельської — п'ятдесятників: “Суперечок між нами немає, тому що на наших засіданнях ми не порушуємо догматичних питань. Розуміємо, що це є тема, яка приведе нас у тупик. І Всеукраїнська рада церков не для того утворена, щоби сперечатися, чия віра правильніша”.

Заснована на рівності, Рада церков щопівроку передає головування від однієї організації до іншої. Під час засідання, присвяченого 20-літтю Ради, керування передали Всеукраїнському союзу церков християн віри євангельської-п’ятдесятників. Перед цим півроку головував Всеукраїнський союз церков євангельських християн-баптистів.

Михайло Паночко — старший єпископ, президент Усеукраїнського союзу церков християн віри євангельської — п’ятдесятників: “Ми ведем усю секретарську роботу — підготовка до засідання Ради, а також керівництво в секретаріаті, який підготовлює важливі актуальні питання, які виникли по ходу нашого життя. І на засіданні глав церков ми це затверджуємо, і цей документ прийнятий спільно всіма разом”.

Головна мета Ради церков — захист релігійних і громадянських свобод в Украні. Серед досягнень теперішнього державно-церковного діалогу можна назвати право віруючих на альтернативну військову службу, дотримання релігійних свят (зокрема, суботи), повернення релігійним організаціям майна, раніше конфіскованого атеїстичним режимом, права релігійних організацій засновувати загальноосвітні заклади, визнання державою дипломів духовних вишів, законодавчого закріплення традиційних сімейних цінностей, захисту моральних підвалин.

Висловлюється Рада і щодо суспільних проблем — закликає органи влади до дієвішої боротьби з корупцією, судової реформи. У 2013-14 роках Рада відігравала посередницьку роль, закликаючи сторони до виключно мирного та конструктивного розв’язання суспільного конфлікту.

Вікторія Михальчук, Дмитро Бондарчук, Владислав Маковецький, Київ, “Вісті Надії”

Читайте також:

Адвентистська церква головувала у Всеукраїнській раді церков (ВІДЕО)

Поделиться:
просмотров: 254
 

Нове на сайті

  21.01.2017 Анонси подій
   
  21.01.2017 Богдан Біленький про захист безпритульних тварин і "Територію добра" (ВІДЕО)
  21.01.2017 Артрит: причини, симптоми, лікування (ВІДЕО)
  19.01.2017 Інтроверти та екстраверти: переваги та недоліки (ВІДЕО)
  19.01.2017 Доктор Комаровский о своей семье и воспитании внуков (ВИДЕО)
  19.01.2017 "День за днем", №518
    Каталог файлів
  15.01.2017 Третій конгрес адвентистів-підприємців (Вінниця, 16-20 листопада) (ВІДЕО)
  14.01.2017 "День за днем", №517
    Каталог файлів
  14.01.2017 Оксана Козунь про кохання і нові кліпи (ВІДЕО)
  14.01.2017 Гурт ManSound про свою творчість і справжню дружбу (ВІДЕО)
 

Події Церкви в Україні

  23.01.2017  Молитву «Отче наш» вивчали діти на канікулярному таборі «Дружболандія» у Вінниці
  21.01.2017  В українських адвентистських вишах на конкурсі проектів будуть профінансовані кращі студентські ініціативи
  20.01.2017  Адвентистські музичні колективи зібрали чотири сотні слухачів у Чернівцях
  19.01.2017  Близько 350 учнів та 40 вчителів однієї з шкіл на Вінниччині отримали Біблії та солодощі
  19.01.2017  На утреннике в церкви села Бугского дети узнали больше о рождении Иисуса Христа
  19.01.2017  На Вінниччині адвентисти привітали зі святами людей поважного віку, що мешкають в інтернаті
  19.01.2017  Міжнародні педагоги-християни відвідали Український гуманітарний інститут (ФОТО)
  19.01.2017  На Київщині для внутрішньо переміщених осіб зі сходу України проводяться тренінги з ефективного управління стресом