Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

21.02.2017  Відеоновини

 

Андрій Юраш коментує підписання Указу про відзначення 500-річчя Реформації (ВІДЕО)

Андрій Юраш — кандидат політичних наук, директор Департаменту у справах національностей і релігій Міністерства культури України, коментує підписання Президентом України Указу «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації».

«Дуже правильне, вчасне і потрібне рішення. Це знакова подія для всього християнського, культурного, світоглядного, філософського простору. Україна від самих початків Реформації (можливо, не в перші десятиріччя, але вже буквально в середині XVI сторіччя) була включена в орбіту різноманітних впливів і рухів, які були дані цими реформаційними тенденціями.

Якщо ми говоримо про релігійний плюралізм як досконалість, вартість в Україні, то в її основі, я не побоюсь цього сказати, як першопоштовх — це була ідея Реформації. В Україні була створена мережа протестантських громад, які вперше показали для суспільного простору в Україні те, що може бути релігійний плюралізм.

Різні були періоди, я ніколи не ідеалізую. Але, в будь-якому випадку, ранній протестантизм, який пов’язаний з класичною Реформацією, пізніші протестантські течії сформували дуже відкриту світоглядну систему українського християнства, української людини, яка абсолютно розуміє, готова сприймати іншого співбрата у Христі, умовно кажучи, які дещо по-іншому дивиться на ті ж самі християнські цінності й вартості.

Але повертаючись до цього указу Президента… Це відправна точка. Зараз треба багато подумати, щоби наповнити саму ідею якимись конкретними заходами. Головне, що тут має бути якась консолідована позиція різноманітних релігійних організацій. І не тільки, до речі, протестантських. Бо, на мій погляд, долучення до всіх цих процесів так званих історичних чи традиційних церков київської традиції, що ведуть коріння від володимирового хрещення, воно б тим більше показало те значення не лише цього ювілею, але показало б їхні сильні позиції як вагомих гравців релігійного простору, які допомагають організовувати ці всі святкування. Так що тут зараз період узгодження, вироблення якихось певних моделей святкування. І наступний рік, мені здається, буде проходити під знаком саме цієї події».

Джерело: Телеканал «Надія»

Читайте також:

Людмила Филипович коментує підписання Указу про відзначення 500-річчя Реформації (ВІДЕО)

Поделиться:
просмотров: 394
 

Нове на сайті

  21.02.2017 Тед Вильсон об околоцерковных слухах: «Милостью Божьей я не антихрист, не иезуит и не масон» (ВИДЕО)
  20.02.2017 Харьковские протестантские церкви провели день открытых дверей для светских СМИ
  20.02.2017 Военная служба: должны ли адвентисты седьмого дня служить в армии?
  19.02.2017 Анонси подій
   
  18.02.2017 Памятники древней Ассирии подтверждают библейскую историю
  18.02.2017 У Чернівцях упроваджують християнські цінності у навчальний процес (ВІДЕО)
  18.02.2017 У Вінниці лідер гурту "Антитіла" розповів про волонтерство (ВІДЕО)
  16.02.2017 "День за днем", №522
    Каталог файлів
  13.02.2017 Президент Евро-Азиатского дивизиона Михаил Каминский: «Новое поколение пасторов должно понимать, чем живет всемирная Адвентистская церковь»
  12.02.2017 Як виявити підроблені ліки? (ВІДЕО)
 

Події Церкви в Україні

  20.02.2017  «Европа. Протест. Реформы»: харьковские протестантские церкви провели день открытых дверей для светских СМИ (ВИДЕО, ФОТО)
  20.02.2017  Перша Всеукраїнська науково-практична конференція для вчителів та науковців «Реформація: освіта і наука» пройде у Києві
  20.02.2017  Жителям міста Вижниці адвентисти розповіли про «надію, яка є для кожного»
  20.02.2017  Программа для подростков «Лось или Лосось» в городе Днепре окончилась, встречи с посетителями продолжаются
  18.02.2017  Переводчики, совершающие служение для глухих, смогут повысить свою квалификацию на курсах в городе Буче
  18.02.2017  Участники семинара в городе Буче узнают, как сделать лагерное служение максимально эффективным
  14.02.2017  Дорослі віряни та їхні діти на Вінниччині провели програму для маленьких мешканців будинку-інтернату
  14.02.2017  Інститут християнського та теологічного удосконалення служіння запрошує київських адвентистів до вивчення богослов'я