Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

29.03.2017  Відеоновини

 

Олександр Заєць коментує підписання Указу про відзначення в Україні 500-річчя Реформації (ВІДЕО)

Олександр Заєць — голова правління громадської організації “Інститут релігійної свободи”: “Це дуже знаково, що Президент України підписав указ про відзначення 500-річчя Реформації. Скільки точно протестантів в Україні, ми не знаємо, але якщо по деяких оцінках їх 3-5%, я думаю, що це дещо більше, бо у протестантських церков є текучка достатньо велика, і просто багато людей є ті, які почули Євангеліє, можливо, певний час ходили до протестантської якоїсь громади, але потім з певних причин повернулися в громаду православну, католицьку. Можливо, вони вважали себе “культурно православними”, взагалі туди [на церковні богослужіння] не ходили, а, відвідуючи протестантську громаду, якось відновились у вірі, потім прийшли й почали активніше відвідувати свою парафію, громаду.

Якщо брати статистику за кількістю релігійних організацій [, тобто помісних релігійних громад], то це приблизно десь 25-30% тих, які належать до цих організацій. Протестантські церкви мають постійність у відвідуванні зібрань. Є таке, що дехто з людей не може щонедільно з якихось причин відвідувати богослужіння, але загалом, якщо ми говоримо про протестантські громади, вони відзначаються такою, так би мовити, воцерковленістю. Це люди, які мають гарні сім'ї, це люди, які навколо себе не просто словами, а своїм життям проповідують мораль, роблять добрі вчинки. Які показують приклад гарного життя й через це вони також впливають.

Тому не тільки зараз, але й минулі роки, століття, скільки б не було протестантів, вони впливали навколо себе. І не обов’язково, що ці люди, на яких вони впливали, мали навернутись у якусь євангельську віру, відвідувати громаду. Але це був вплив, який був суттєвий для цих віруючих, хто б вони не були — православні, католики. Таке оживлення у вірі вони потім несли це в своїх громадах. Це позитивно. Це показує, що є релігійна свобода.

Можливо, тут [у підписанні указу] є якісь політичні чинники. Коли був момент підписання цього указу, було б правильніше, якщо це було б у присутності представників різних протестантських церков. Це міг би бути формат Ради євангельських протестантських церков або формат глав євангельських протестантських церков, де були б [присутні] і лютерани, і баптисти, і адвентисти, і п'ятдесятники, хтось з євангельських християн. Це було би правильніше таким чином це робити. Те, що це відбулося під час зустрічі Президента України з представниками баптистського братства, національного і міжнародного, це добре, але краще було б, якби із самого початку було би так, щоб це було би на цьому рівні. Тому що дехто каже, щоб не було такого враження, що Лютер був баптистом.

Позитивно, що це є. Це гарні можливості. Це частина європейської історії. Ми говоримо про європейський контекст. Дуже багато говоримо про позитивні речі в контексті євроінтеграції. Це одна з тих речей, яка позитивно вплинула на розвиток багатьох європейських країн.

Коли ми говоримо про європейський контекст, є багато питань, які не є такими, що вони є позитивними для України. Європейські стандарти, досвід є різний. Позитивний і ні. Те, що робиться на рівні експериментів. Нам не треба звідти все фанатично брати. Але те, що гарне, добре, звідти треба брати. Я думаю, те, що стосується відзначення Реформації-500, добре, що ми можемо це робити, святкувати разом із країнами Європейського Союзу”.

“Вісті Надії”

Читайте також:

Андрій Юраш коментує підписання Указу про відзначення 500-річчя Реформації (ВІДЕО)

Поделиться:
просмотров: 407
 

Нове на сайті

  27.03.2017 Анонси подій
   
  26.03.2017 Урок субботней школы, №2, 2017 (+ комментарий)
    Каталог файлів
  26.03.2017 Урок субботней школы, №2, 2017
    Каталог файлів
  26.03.2017 Урок суботньої школи, №2, 2017
    Каталог файлів
  26.03.2017 "День за днем", №527
    Каталог файлів
  26.03.2017 Чи можна довіряти благодійним організаціям? (ВІДЕО)
  26.03.2017 Як покращити сон? (ВІДЕО)
  25.03.2017 Як здобути авторитет? (ВІДЕО)
  25.03.2017 Як безкоштовно отримати земельну ділянку? (ВІДЕО)
  25.03.2017 Спілці християнських письменників — 10 років (ВІДЕО)
 

Події Церкви в Україні

  28.03.2017  Гніванські протестанти провели благодійний концерт
  28.03.2017  Київський духовий оркестр виступив у програмі «Щастя всупереч всьому» з творами, присвяченими жінкам
  28.03.2017  Освітяни в Кривому Розі ділилися досвідом виховання дітей на засадах християнської моралі
  27.03.2017  Студенти-журналісти УГІ засвоїли досвід міжнародного хакатону у Львові
  27.03.2017  Семейный конгресс «Реформа в семье» пройдет в Киеве 8 апреля
  27.03.2017  В УГІ проведуть круглий стіл, присвячений економічним і духовним здобуткам культур трьох гілок християнства (ВІДЕО)
  25.03.2017  Християнське арт-кафе «Parkovka» стартувало в Рахнах-Лісових
  24.03.2017  Вінницькі адвентисти роздали духовну літературу жителям селища Десни