Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

23.01.2017  Відеоновини

 

Олександр Заєць коментує підписання Указу про відзначення в Україні 500-річчя Реформації (ВІДЕО)

Олександр Заєць — голова правління громадської організації “Інститут релігійної свободи”: “Це дуже знаково, що Президент України підписав указ про відзначення 500-річчя Реформації. Скільки точно протестантів в Україні, ми не знаємо, але якщо по деяких оцінках їх 3-5%, я думаю, що це дещо більше, бо у протестантських церков є текучка достатньо велика, і просто багато людей є ті, які почули Євангеліє, можливо, певний час ходили до протестантської якоїсь громади, але потім з певних причин повернулися в громаду православну, католицьку. Можливо, вони вважали себе “культурно православними”, взагалі туди [на церковні богослужіння] не ходили, а, відвідуючи протестантську громаду, якось відновились у вірі, потім прийшли й почали активніше відвідувати свою парафію, громаду.

Якщо брати статистику за кількістю релігійних організацій [, тобто помісних релігійних громад], то це приблизно десь 25-30% тих, які належать до цих організацій. Протестантські церкви мають постійність у відвідуванні зібрань. Є таке, що дехто з людей не може щонедільно з якихось причин відвідувати богослужіння, але загалом, якщо ми говоримо про протестантські громади, вони відзначаються такою, так би мовити, воцерковленістю. Це люди, які мають гарні сім'ї, це люди, які навколо себе не просто словами, а своїм життям проповідують мораль, роблять добрі вчинки. Які показують приклад гарного життя й через це вони також впливають.

Тому не тільки зараз, але й минулі роки, століття, скільки б не було протестантів, вони впливали навколо себе. І не обов’язково, що ці люди, на яких вони впливали, мали навернутись у якусь євангельську віру, відвідувати громаду. Але це був вплив, який був суттєвий для цих віруючих, хто б вони не були — православні, католики. Таке оживлення у вірі вони потім несли це в своїх громадах. Це позитивно. Це показує, що є релігійна свобода.

Можливо, тут [у підписанні указу] є якісь політичні чинники. Коли був момент підписання цього указу, було б правильніше, якщо це було б у присутності представників різних протестантських церков. Це міг би бути формат Ради євангельських протестантських церков або формат глав євангельських протестантських церков, де були б [присутні] і лютерани, і баптисти, і адвентисти, і п'ятдесятники, хтось з євангельських християн. Це було би правильніше таким чином це робити. Те, що це відбулося під час зустрічі Президента України з представниками баптистського братства, національного і міжнародного, це добре, але краще було б, якби із самого початку було би так, щоб це було би на цьому рівні. Тому що дехто каже, щоб не було такого враження, що Лютер був баптистом.

Позитивно, що це є. Це гарні можливості. Це частина європейської історії. Ми говоримо про європейський контекст. Дуже багато говоримо про позитивні речі в контексті євроінтеграції. Це одна з тих речей, яка позитивно вплинула на розвиток багатьох європейських країн.

Коли ми говоримо про європейський контекст, є багато питань, які не є такими, що вони є позитивними для України. Європейські стандарти, досвід є різний. Позитивний і ні. Те, що робиться на рівні експериментів. Нам не треба звідти все фанатично брати. Але те, що гарне, добре, звідти треба брати. Я думаю, те, що стосується відзначення Реформації-500, добре, що ми можемо це робити, святкувати разом із країнами Європейського Союзу”.

“Вісті Надії”

Читайте також:

Андрій Юраш коментує підписання Указу про відзначення 500-річчя Реформації (ВІДЕО)

Поделиться:
просмотров: 352
 

Нове на сайті

  21.01.2017 Анонси подій
   
  21.01.2017 Богдан Біленький про захист безпритульних тварин і "Територію добра" (ВІДЕО)
  21.01.2017 Артрит: причини, симптоми, лікування (ВІДЕО)
  19.01.2017 Інтроверти та екстраверти: переваги та недоліки (ВІДЕО)
  19.01.2017 Доктор Комаровский о своей семье и воспитании внуков (ВИДЕО)
  19.01.2017 "День за днем", №518
    Каталог файлів
  15.01.2017 Третій конгрес адвентистів-підприємців (Вінниця, 16-20 листопада) (ВІДЕО)
  14.01.2017 "День за днем", №517
    Каталог файлів
  14.01.2017 Оксана Козунь про кохання і нові кліпи (ВІДЕО)
  14.01.2017 Гурт ManSound про свою творчість і справжню дружбу (ВІДЕО)
 

Події Церкви в Україні

  23.01.2017  Видеоролики о Мартине Лютере и Яне Гусе создавали молодые люди в городе Днепре
  23.01.2017  Молитву «Отче наш» вивчали діти на канікулярному таборі «Дружболандія» у Вінниці
  21.01.2017  В українських адвентистських вишах на конкурсі проектів будуть профінансовані кращі студентські ініціативи
  20.01.2017  Адвентистські музичні колективи зібрали чотири сотні слухачів у Чернівцях
  19.01.2017  Близько 350 учнів та 40 вчителів однієї з шкіл на Вінниччині отримали Біблії та солодощі
  19.01.2017  На утреннике в церкви села Бугского дети узнали больше о рождении Иисуса Христа
  19.01.2017  На Вінниччині адвентисти привітали зі святами людей поважного віку, що мешкають в інтернаті
  19.01.2017  Міжнародні педагоги-християни відвідали Український гуманітарний інститут (ФОТО)