Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

26.02.2017  Відеоновини

 

Олександр Заєць коментує підписання Указу про відзначення в Україні 500-річчя Реформації (ВІДЕО)

Олександр Заєць — голова правління громадської організації “Інститут релігійної свободи”: “Це дуже знаково, що Президент України підписав указ про відзначення 500-річчя Реформації. Скільки точно протестантів в Україні, ми не знаємо, але якщо по деяких оцінках їх 3-5%, я думаю, що це дещо більше, бо у протестантських церков є текучка достатньо велика, і просто багато людей є ті, які почули Євангеліє, можливо, певний час ходили до протестантської якоїсь громади, але потім з певних причин повернулися в громаду православну, католицьку. Можливо, вони вважали себе “культурно православними”, взагалі туди [на церковні богослужіння] не ходили, а, відвідуючи протестантську громаду, якось відновились у вірі, потім прийшли й почали активніше відвідувати свою парафію, громаду.

Якщо брати статистику за кількістю релігійних організацій [, тобто помісних релігійних громад], то це приблизно десь 25-30% тих, які належать до цих організацій. Протестантські церкви мають постійність у відвідуванні зібрань. Є таке, що дехто з людей не може щонедільно з якихось причин відвідувати богослужіння, але загалом, якщо ми говоримо про протестантські громади, вони відзначаються такою, так би мовити, воцерковленістю. Це люди, які мають гарні сім'ї, це люди, які навколо себе не просто словами, а своїм життям проповідують мораль, роблять добрі вчинки. Які показують приклад гарного життя й через це вони також впливають.

Тому не тільки зараз, але й минулі роки, століття, скільки б не було протестантів, вони впливали навколо себе. І не обов’язково, що ці люди, на яких вони впливали, мали навернутись у якусь євангельську віру, відвідувати громаду. Але це був вплив, який був суттєвий для цих віруючих, хто б вони не були — православні, католики. Таке оживлення у вірі вони потім несли це в своїх громадах. Це позитивно. Це показує, що є релігійна свобода.

Можливо, тут [у підписанні указу] є якісь політичні чинники. Коли був момент підписання цього указу, було б правильніше, якщо це було б у присутності представників різних протестантських церков. Це міг би бути формат Ради євангельських протестантських церков або формат глав євангельських протестантських церков, де були б [присутні] і лютерани, і баптисти, і адвентисти, і п'ятдесятники, хтось з євангельських християн. Це було би правильніше таким чином це робити. Те, що це відбулося під час зустрічі Президента України з представниками баптистського братства, національного і міжнародного, це добре, але краще було б, якби із самого початку було би так, щоб це було би на цьому рівні. Тому що дехто каже, щоб не було такого враження, що Лютер був баптистом.

Позитивно, що це є. Це гарні можливості. Це частина європейської історії. Ми говоримо про європейський контекст. Дуже багато говоримо про позитивні речі в контексті євроінтеграції. Це одна з тих речей, яка позитивно вплинула на розвиток багатьох європейських країн.

Коли ми говоримо про європейський контекст, є багато питань, які не є такими, що вони є позитивними для України. Європейські стандарти, досвід є різний. Позитивний і ні. Те, що робиться на рівні експериментів. Нам не треба звідти все фанатично брати. Але те, що гарне, добре, звідти треба брати. Я думаю, те, що стосується відзначення Реформації-500, добре, що ми можемо це робити, святкувати разом із країнами Європейського Союзу”.

“Вісті Надії”

Читайте також:

Андрій Юраш коментує підписання Указу про відзначення 500-річчя Реформації (ВІДЕО)

Поделиться:
просмотров: 377
 

Нове на сайті

  24.02.2017 "День за днем", №523
    Каталог файлів
  23.02.2017 Познавательная программа «Против течения» в Энергодаре. 4-18 февраля 2017 г.
  23.02.2017 Анонси подій
   
  23.02.2017 «По соображениям совести»: фильм о вере, любви и самоотречении
  23.02.2017 В Энергодаре начинает работу центр «Моя здоровая семья»
  23.02.2017 Супруги Луневы поделились рецептом семейного счастья: «Важно, чтобы каждый старался сделать счастливой свою вторую половинку»
  22.02.2017 Український гуманітарний інститут в цифрах
  22.02.2017 Інформаційний лист Міжнародної науково-практичної конференції у м. Київ
    Каталог файлів
  21.02.2017 Харківська обладміністрація долучається до святкування Року Реформації (ВІДЕО)
  21.02.2017 Адвентисти в Харкові щосереди проводять "соціальний день" (ВІДЕО)
 

Події Церкви в Україні

  25.02.2017  На фестивалі дитячої творчості у Вінниці зібрали кошти для допомоги онкохворим дітям
  25.02.2017  Адвентисти міста Рівного закликали місцевих жителів цінувати плоди справжньої любові
  25.02.2017  У Києві пройшла конференція «500 років Реформації — здобутки і виклики»
  23.02.2017  Макет истукана из пророческого сна вавилонского царя привлек посетителей на духовно-познавательную программу в Энергодаре
  23.02.2017  В Энергодаре супруги Луневы предлагают помощь тем, кто борется за счастье своей семьи
  22.02.2017  У Кам'янці пройде круглий стіл щодо ролі Реформації у розвитку суспільства
  22.02.2017  У Києві пройде Міжнародна науково-практична конференція «Вплив Реформації на державотворення та економічний розвиток: уроки для України»
  22.02.2017  У Ніжині пройшов круглий стіл «Історія Реформації: вчора. сьогодні, завтра»