Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

Випускники Українського гуманітарного інституту та Духовної семінарії пройшли урочисту церемонію посвячення

06.06.2015 @ 22:41

 

 Справжнім святом у студентському містечку Українського гуманітарного інституту (УГІ), стали останні дні весни — 29 та 30 травня. Окрім випускників — а це ті, хто пройшов тернистий шлях здобуття знань, пережив хвилювання через непрості іспити та очікує вручення диплому — на захід прибули батьки та друзі, рада засновників та багато офіційних і неофіційних гостей.

Розпочалось дійство урочистою ходою адміністрації, викладацького колективу та випускників. Варто зауважити, що навчальний комплекс об’єднує УГІ та Духовну семінарію Церкви адвентистів сьомого дня в Україні. Обидва заклади цього дня представили до випуску своїх студентів, які отримують освітньо-кваліфікаційні рівні «бакалавр» та «спеціаліст».

Разом з випускниками вітання прийняла група студентів Заокської духовної академії (ЗДА), що навчались за програмою «Практичне богослів’я» зі спеціалізацією «Лідерство» та отримала освітньо-кваліфікаційний рівень «магістр». Привітали також і викладацький колектив зі здобуттям відповідних вчених звань: магістрів, кандидатів наук, докторів наук та професорів.

Піднесена атмосфера панувала в приміщенні багатофункціонального комплексу УГІ. У своїх спогадах колишній президент навчального комплексу, а тепер директор відділу освіти Євро-Азійського дивізіону (ЄАД) Адвентистської церкви Володимир Ткачук не приховує радості від того, що є очевидним сьогодні. Бо й існування цього закладу, і його місце серед потужної конкуренції на ринку освіти, і те, як знаходились ресурси, що за людськими мірками були за межею реальності — все це, на його думку, не що інше, як чудо Боже! Зал притих, бо слухає те, про що, можливо, дотепер і не здогадувались: державна акредитація 2012 року — яке ж місце посяде цей скромний заклад? Володимир Іванович розуміє реалії сьогодення, тому мріє про те, щоб потрапити хоча б у середину рейтингової таблиці (не говорячи вже про першу половину). Але і ця мрія досить амбітна. І ось результати дослідження від Міністерства освіти та науки: з 76 приватних навчальних закладів УГІ посів шосте місце! Навіть для найоптимістичніших прогнозів це стало великим здивуванням! Крім акредитації — державне ліцензування всіх програм…

І випускники, і викладачі по праву можуть пишатись своїм навчальним закладом — про це говорить у своєму вітанні представник Міністерства освітити та науки Людмила Батченко. Бо небагато закладів в нашій країні, де, окрім високоякісного навчання студенти гармонійно розвиваються в колективі, серед якого панує мир, злагода та взаєморозуміння, а викладачі прагнуть стати не лише вчителями для студентів, а й друзями. І це не просто слова — бо в творчих колективах разом грають та співають студенти та ті, хто читає їм лекції. А в позааудиторний час є дуже багато цікавих проектів, в яких кожен студент може реалізувати себе.

Привітати випускників приїхали адміністратори ЄАД — президент Церкви АСД Білл Біаджі, секретар Володимир Крупський, скарбник Брент Бердик. А від Заокської духовної академії, що по праву може вважатись альма-матер як для більшості пасторів церкви АСД в Україні, так і для самого УГІ та Духовної семінарії — прибули на свято президент ЗДА Борис Протасевич та проректор з навчальної роботи Заокського адвентистського університету Антон Петрищев.

Державний Гімн змінюється «Молитвою за Україну» Миколи Лисенка у виконанні хору навчального комплексу під керуванням досвідченого диригента Лілії Понятовської, а далі — вітання офіційних гостей, переплетені прекрасним співом колективів та солістів. Не приховують хвилювання президент комплексу Василь Костюк та ректор Духовної семінарії Вячеслав Корчук — бо з кожним студентом встигли подружитись, і сьогодні радість та гордість за їх досягнення перемішується зі смутком — бо вони покидають свій заклад, немов діти батьківський дім. Їм бажають благословень, успіхів, зростання… а щоб зв’язок не втратився — пропонують приєднатись до Асоціації випускників УГІ. Вершиною церемонії стало служіння посвячення, яке разом з присутніми пасторами провів керівник Церкви АСД в Україні Віктор Алєксєєнко.

А наступного дня, у суботу, відбулось величезне за масштабами свято. Сотні гостей насолоджувались творами у виконанні Київського духового оркестру, який не тільки взяв участь у богослужінні, а й подарував слухачам насолоду годинним концертом. А після концерту духової музики відбувся ще один — тут ведучі Максим Буга та Юрій Носков уміло поєднували хвалу Богові та подяку всім, причетним до існування цього навчального закладу. Це — адвентисти України, їх одновірці зі всього світу, підприємці та прості громадяни, які фінансово та морально підтримують УГІ, бо розуміють, що виховання та освіта є одне ціле: перше без знань неможливе, тому що знання саме по собі виховує.

І знову результати наполегливої праці виливаються в сплетіння прекрасних акордів у хорових творах, сольних виконаннях, ансамблю дзвіночків «Hand Bells», груп «Amadeus» та «Ambassador». Урочисту літанію посвячення підхоплює хор твором «Нерушимое Царство» Г. та В. Гейзера, в якому потужно звучить вістка про те, що над усіма перипетіями земного життя царює Господь, чиє Царство недосяжне для зазіхань злих сил. І це Царство вже близько — про це впевнено заспівали гурти «Amadeus» і «Ambassador» у пісні «Господь грядет!».

Завершальним акордом свята став гімн «Есть дорога святая» у виконанні гурту «Ambassador», під час якого реалізувалась «святкова несподіванка»: повітряні кульки, що протягом усього заходу прикрашали залу під склепінням стелі, зненацька посипались на голови присутніх, а далі під захоплені крики чималої кількості дітей почали свою «подорож» по залу. А коли кульки «вистрелили» — виявилось, що в них сюрприз: біблійне побажання для кожного.

Та це ще не всі сюрпризи свята! Ведучі просять заспокоїтись зал, що коливається немов море від позитивних емоцій, кличуть до сцени пастора студентської громади Максима Крупського, адміністрацію та викладачів УГІ і передають їм у руки білих голубів. А вже потім, під аплодисменти залу проводжають їх до виходу, де в оточенні чисельних фото- та відеокамер голубки злітають в синє небо та прямують до своєї домівки. Випускникам бажають, щоб їх шлях був спрямований також лише до небесних висот.

А коли сонечко за обрій сховалось, спілкування продовжилось біля вогнища на березі мальовничого озера. Саме там зібрались охочі приєднатись до асоціації випускників та всі, хто сьогодні хотів якомога довше побути в колі друзів. І під спів нічних птахів довго гомоніли, ділились спогадами, висловлювали ідеї та мріяли… Бо доки людина мріє — доти вона живе.

Фоторепортаж. Частина 1.

Фоторепортаж. Частина 2.

Олександр Рибачук
Фото Юрія Кузьменка

 

 
переглядів: 1111
 
Поделиться:

Нове на сайті

  21.02.2017 Тед Вильсон об околоцерковных слухах: «Милостью Божьей я не антихрист, не иезуит и не масон» (ВИДЕО)
  20.02.2017 Харьковские протестантские церкви провели день открытых дверей для светских СМИ
  20.02.2017 Военная служба: должны ли адвентисты седьмого дня служить в армии?
  19.02.2017 Анонси подій
   
  18.02.2017 Памятники древней Ассирии подтверждают библейскую историю
  18.02.2017 У Чернівцях упроваджують християнські цінності у навчальний процес (ВІДЕО)
  18.02.2017 У Вінниці лідер гурту "Антитіла" розповів про волонтерство (ВІДЕО)
  16.02.2017 "День за днем", №522
    Каталог файлів
  13.02.2017 Президент Евро-Азиатского дивизиона Михаил Каминский: «Новое поколение пасторов должно понимать, чем живет всемирная Адвентистская церковь»
  12.02.2017 Як виявити підроблені ліки? (ВІДЕО)
 

Події Церкви в Україні

  20.02.2017  «Европа. Протест. Реформы»: харьковские протестантские церкви провели день открытых дверей для светских СМИ (ВИДЕО, ФОТО)
  20.02.2017  Перша Всеукраїнська науково-практична конференція для вчителів та науковців «Реформація: освіта і наука» пройде у Києві
  20.02.2017  Жителям міста Вижниці адвентисти розповіли про «надію, яка є для кожного»
  20.02.2017  Программа для подростков «Лось или Лосось» в городе Днепре окончилась, встречи с посетителями продолжаются
  18.02.2017  Переводчики, совершающие служение для глухих, смогут повысить свою квалификацию на курсах в городе Буче
  18.02.2017  Участники семинара в городе Буче узнают, как сделать лагерное служение максимально эффективным
  14.02.2017  Дорослі віряни та їхні діти на Вінниччині провели програму для маленьких мешканців будинку-інтернату
  14.02.2017  Інститут християнського та теологічного удосконалення служіння запрошує київських адвентистів до вивчення богослов'я