Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

Екс-греко-католицький священик коментує вихід своєї біографічної книги

08.10.2016 @ 23:37:42

 

Пресвітер Богдан Глуховецький є автором книги «Прощай, Вавилон!» (2005), яка оповідає про його дивовижний життєвий і духовний шлях від греко-католицького священика до адвентистського служителя, його яскраві досвіди з Богом. Книгу готує до виходу видавництво «Источник жизни». Про історію написання книги «Прощай, Вавилон!» і цікаві маловідомі факти, з цим пов’язані, розповідає автор.

Щороку всією сім’єю ми провідуємо родину моєї дружини у її рідному селі Гориня, неподалік Гошева, на Івано-Франківщині. Захоплюючись чудовою природою та карпатськими горами, вкритими лісом, я говорив дружині: «Галю, яка мила ця хатинка на краю села, коло лісу. Як гарно тут, тихо і приємно, навкруги — ні душі, лише ми і природа! От, було б добре на старості втекти сюди та писати книги чи малювати, милуючись чудовою природою та насолоджуючись тишею!».

Хоча ці краї мені не рідні, проте я всім серцем їх полюбив та подумки линув туди. Отож, відтоді у мене з’являлось бажання писати книги, але я тільки чекав часу, коли діти виростуть, створять свої сім’ї, ми з дружиною вийдемо на пенсію, а тоді...

Мене часто запитували: «Розкажіть, будь ласка, як це трапилося, що Ви — католицький священик та монах, залишили Католицьку церкву та стали адвентистом?!».

Я розповідав, але завжди бракувало часу: коротко про все пережите не скажеш, так щоб людині були зрозумілими мотиви мого життєвого вибору, та й важко все одразу згадати… Коли ці запитання стали частішими, я випустив диск DVD, у який увійшов короткий фільм про моє життя та кілька десятків моїх аудіопроповідей. Тим, хто серйозно цікавився моїм життям, я дарував цей диск. Але з часом цього виявилося недостатньо: диски закінчилися, а цікавих людей ставало все більше...

Відомо, що Господь часто промовляє до нашої душі через людей — це Його поширений метод. У наших взаємовідносинах мій Бог часто користується цим методом. Читаючи цю книгу, шановний читач дізнається про такі випадки у моєму житті. Тож і цього разу Господь скористався однією людиною. З її слів я зрозумів, що не варто відкладати на потім свідчення про дивовижні діла Божі у моєму житті.
Написання цієї книги супроводжувалось молитвами — моїми, дружини та ще двох пасторів — Івана Бабича та Івана Черничка. Тому писалося мені швидко, легко та приємно. Часто осінньою теплою дниною я виходив у парк, на Високий Замок (це у Львові. — ред.), де, сидячи на лавочці, згадував та писав, ще раз переосмислюючи прожите… Писати про себе легко, бо нічого не треба вигадувати, необхідно тільки докласти зусиль, щоб покопирсатися, як слід, у своїй пам’яті та згадати минуле. У цьому мені неабияк пощастило, бо віддавна веду щоденник.

Книгу часто порівнюють з дитям. Я відчув наскільки це правдиво; коли раптом вночі приходила думка, підводився з постелі та поспішав, мов до дитини, записати цю думку.

Від щирого серця я вдячний Господу не тільки за ідею книги, але й за Його рясне благословення під час її написання. Сподіваюсь, що під час читання книги Господнє благословення буде діяти й на шановного читача. На її сторінках я бажаю поділитися з Вами тим, що Боже Провидіння звершило у моєму житті.

Звичайно, у книзі всього не напишеш... Написано тільки важливе і необхідне для того, щоб читачеві стала зрозумілою моя мотивація пошуків Господа, біблійної істини, тих чи інших дій. Не ввійшла сюди історія мого дивовижного врятування від служби в армії, до якої мене призивали в 1977 р. Очевидно, що я б потрапив на війну в Афганістан, як тисячі моїх ровесників, багато з яких живими додому уже не повернулися... Я гаряче молився, і Господь учинив так, що за станом здоров’я мене визнали непридатним для служби в армії та видали військовий квиток. У книгу не ввійшли деякі мої духовні досвіди з Богом, що стосувалися мого чернечого життя.

Коли б мені довелося сьогодні писати цю книгу, я б нічого не міняв, а лише продовжив би свою розповідь про дивовижне Боже благословення у подальшому моєму житті та моєї сім’ї. Адже біографічна історія у книжці зупиняється десь приблизно у 2005 році, а з того часу минуло вже 11 років, і, природно, читачів цікавитиме подальше моє життя та моїх близьких.

Останнім часом я користуюсь інтернетом для розповіді про своє життя та духовні досвіди, маю свою сторінку у Facebook, беру участь у програмах телеканалу «Надія»: «Інша сторона», «Є проблема» та «Богослужіння зі Львова». Веду свій блог «ДУХОВНІСТЬ SPIRITUAL», у якому допитливий читач знайде багато повчального та цікавого.

Життя триває, і у мене є бажання написати ще одну книгу (якщо, звісно, дозволить Господь), але вже не про нас із дружиною, а про цікаві й захопливі історії щодо пошуків біблійної істини моїми знайомими, які з радістю поділилися своїми досвідами зі мною.

Довідка про себе:

Глуховецький Богдан Євгенович, народився у жовтні 1959 р., в м. Пустомити, на Львівщині.
Закінчив Вищий духовний інститут філософсько-богословських студій ім. Й. В. Рутського, навчався у Папському Григоріанському Університеті в Римі, колишній монах Ордену Василіан та священик УГКЦ.
В 1994 р. одружився, покинув чернечий та священицький сан.
У 2000 р., збагнувши біблійну істину та розчарувавшись у Католицькій церкві, вийшов із УГКЦ.
В 2001 р. прийняв хрещення в Церкві адвентистів сьомого дня.
Зараз звершує служіння пресвітера у громаді Львів-2. Батько двох дітей.

Богдан Глуховецький
Фото з архіву автора

Читайте також:

Книга Ивана Чернычко «Возьмем только характер» расскажет о том, как сформировать характер по небесному образцу

Книга Александра Буйона «Единственная надежда» раскрывает секреты обретения надежды, уверенности и счастья

 
просмотров: 1125
 
Поделиться:
>

Нове на сайті

  23.03.2017 Адріан Буковинський про святкування Року Реформації
  22.03.2017 Ігор Ісіченко. Коментар до відзначення в Україні 500-річчя Реформації (ВІДЕО)
  22.03.2017 Форум «Рік Реформації: Харків» стартував у студентській столиці
  20.03.2017 Непреодолимая сила призвания
  20.03.2017 Ответит ли Бог через монетку?
  20.03.2017 Анонси подій
   
  20.03.2017 Будут ли семейные и интимные отношения на Новой земле?
  19.03.2017 Пациентка пансионата «Наш дом»: «Услышав, что прописала врач, я была в шоке, однако именно эти рецепты меня и спасли»
  19.03.2017 Діти переселенців учились надавати першу медичну допомогу (ВІДЕО)
  19.03.2017 Кто такой пресвитер и какие у него обязанности в общине?
 

Події Церкви в Україні

  23.03.2017  На Херсонщині пройшов концерт «Через духовну реформацію — до оновлення країни»
  23.03.2017  У Бердичеві вісім осіб приєдналися до адвентистської церкви
  23.03.2017  Семейный фестиваль в Черновцах стал первой оффлайн встречей команды телеканала «Надія» со зрителями
  23.03.2017  Луганские адвентисты провели церемонию посвящения детей в международные церковные детские организации
  23.03.2017  Бучанські школярі випробували свої сили на щорічній спартакіаді в УГІ
  22.03.2017  Протестанти влаштували вуличну благодійну акцію у Тиврові (ФОТО)
  22.03.2017  В УГІ проведуть круглий стіл, присвячений економічним і духовним здобуткам культур трьох гілок християнства
  21.03.2017  Конференція «Роль Реформації в розвитку медичної науки та практики» пройде в Луцьку