Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине Церковь Адвентистов Седьмого Дня в Украине
 
Головна Основи віри Служіння Структура Церкви Історія АСД
 
 

Ірина Гриненко коментує стан журналістської освіти в країні та в Українському гуманітарному інституті

16.11.2016 @ 22:04:50

 

Ірина Гриненко, кандидат соціологічних наук, завідувач кафедри журналістики Українського гуманітарного інституту, коментує результати дослідження стану журналістської освіти в Україні, здійсненого громадською організацією «Детектор медіа».

Проект, який започаткувала ця громадська організація, нагальний і доречний, і ситуація, яка відбувається із журналістською освітою, — це не щось особливе, адже подібні риси притаманні усій пострадянській освіті. Реформ потребує уся система освіти.

Важливо, що на одній платформі зустрілися освітяни, представники медійного ринку і Міносвіти. Це знакова подія, оскільки було розпочато діалог, у якому учасники готові були почути один одного.

Результати дослідження викликали неабияку реакцію у соціальних мережах: хтось був згоден з представленими рейтингами, хтось їх заперечував. Проте самі дослідники наголошували, що рейтинги не були самоціллю. Складені за п’ятьма критеріями (навчальна програма та викладацький склад; ресурси, технічна оснащеність; взаємодія з медіаіндустрією; залученість до міжнародного контексту; комунікація із зовнішньою аудиторією та випускниками), вони засвідчили формальну ситуацію щодо підготовки журналістів. Головною ж метою було виявити проблеми у змісті та формі цієї підготовки.

Я переконана, що кожен учасник взяв для себе важливу інформацію, почув те, що хотів почути, висловив те, що він хотів висловити, що наболіло, — і це лише початок. Як ми знаємо, зміни починаються з кожного, і чекати, не роблячи нічого самому — це неправильно. Добре, що освітяни, керівники факультетів та кафедр журналістики і представники медіаіндустрії змогли сісти за стіл переговорів і розпочати розмову про те, що ми маємо стати партнерами.

Освітня сфера при підготовці фахівців повинна враховувати сьогоднішні і завтрашні потреби ринку праці, який ставить свої вимоги перед майбутніми фахівцями. І вкрай важливо, щоб у цьому процесі ми могли взаємодіяти, а не залишатись по різні сторони.

Наразі ми активно налагоджуємо контакти з нашими медіапартнерами у міжнародному освітянському просторі, як-то Мексиканський університет, Аргентинський, університет Ендрюса. Шукаємо фінансові можливості задля того, аби залучати іноземних викладачів до навчального процесу. Розглядаємо варіанти, наприклад, дистанційних гостьових курсів. У нас уже була подібна практика, можливо, не така широка, але це одне питання.

Друге питання — розширюємо базу практик, домовляємося з мас-медіа. Так, з медіагрупою «Надія» (зокрема з телеканалом «Надія» і радіо «Голос Надія») уклали договір, який дає змогу студентам і викладачам нашої кафедри мати постійні практичні заняття на базі цих студій як у рамках навчальних дисциплін, так і за їхніми межами.

З іншого боку, очевидна потреба в активнішому залученні до навчального процесу практиків, які ділитимуться власним досвідом.

Також маємо в планах облаштування медіалабораторії для студентів, де вони зможуть займатися відеомонтажем, начиткою, випуском програм.

Переглядаємо навчальний план, адаптуємо його з урахуванням нових напрямків, що розвиваються у професійній сфері, аби забезпечити необхідними компетенціями студентів.

Також цього навчального року ми додали нові дисципліни, співзвучні останнім тенденціям у мас-медіа: Медіапідприємництво, Інтернет-журналістика.

Вікторія Півень
Джерело: ugi.edu.ua

Читайте також:

Студенты Украинского гуманитарного института освоят азы медиапредпринимательства

Спікери-іноземці провели серію лекцій для студентів УГІ (ВІДЕО)

 
просмотров: 410
 
Поделиться:
>

Нове на сайті

  27.04.2017 Анонси подій
   
  26.04.2017 На Київщині грали заради повноцінного життя дворічного Ігоря Кузьменка (ВІДЕО)
  26.04.2017 Круглий стіл «Взаємодія з ринком праці в системі підготовки журналістів». Український гуманітарний інститут.
  26.04.2017 Вплив реформаційних течій на розвиток освіти в Україні
  26.04.2017 Одесситка, пережившая аварию: «Лежа на асфальте, я попросила Бога о спасении. И Он мне его даровал!»
  25.04.2017 Библейское учение о происхождении зла
  25.04.2017 Реформація очима дитини
  24.04.2017 Той, Хто розсіює темні диявольські хмари
  24.04.2017 На Київщині пройшов проект "Творчий шлях" (ВІДЕО)
  24.04.2017 Благодійний концерт у першій київській адвентистській громаді. 15 квітня 2017 року
 

Події Церкви в Україні

  27.04.2017  На Донеччині презентували виставку «Обличчя Реформації» (ВІДЕО)
  24.04.2017  Магистр богословия Михаил Олейник завершил в Харькове цикл лекций под названием «Надежда есть для каждого»
  24.04.2017  Адвентисты Александровки показали кукольное представление детям из малообеспеченных семей и вручили подарки от ADRA
  23.04.2017  Адвентисти прибрали Рахнянський ліс від сміття
  20.04.2017  На науковій конференції в УГІ, присвяченій 500-річчю Реформації, говорили про її вплив на сучасність
  20.04.2017  Перший генпрокурор України приїхав з візитом в УГІ
  19.04.2017  В Николаеве 9 человек заключили завет с Господом после евангельской программы Виктора Казакова
  19.04.2017  Адвентисти Дніпровського регіону обрали керівний склад церкви